Veľkosť balenia: 30 ml

RetinOL Monoderma

Sérum s dvoma formami vitamínu A

Olejové sérum RetinOL od Monodermá v sebe kombinuje dve formy vitamínu A. Vďaka 0,2% retinolu a hydroxypinakolón retinoate viditeľne omladí vašu pleť. RetinOL redukuje vrásky, vyhladzuje ryhy a jemné linky, celkovo pokožku spevňuje, a navyše pôsobí proti nedokonalostiam, pupienkom a nadmernej pigmentácii.

Celý popis
Cena: 55 €
Na sklade - ihneď posielame

2 druhy vitamínu A

Sérum RetinOL od Monodermá je perfektné pre starostlivosť o pleť, na ktorej sa prejavujú. známky starnutia, nedokonalosti v podobe pupienkov a čiernych bodiek, rovnako ako nadmerná pigmentácia. Olejové sérum na báze čistého retinolu v 0,2% koncentrácii na ošetrenie tváre, krku a dekoltu vyhladí vrásky a o pleť sa príjemne stará a vyživuje ju bez toho, aby zanechávalo mastný film. S pravidelným používaním rozjasňuje a farebne zjednocuje. 

Sérum s retinolom

 • Pôsobí preventívne proti starnutiu pleti
 • Minimalizuje vrásky, ryhy a jemné linky
 • Odďaľuje rozvoj viditeľných známok starnutia, ako je povolená, povädnutá pleť
 • Podporuje jemnú exfoliáciu pleti
 • Pokožku vyhladzuje
 • Stimuluje regeneráciu pleti
 • Bráni rozpadu kolagénu a elastínu, a tým prispieva k zachovaniu mladistvého vzhľadu
 • Zjednocuje farebný tón pleti, reguluje hyperpigmentáciu
 • Obnovuje povrch a textúru pleti

Vitamín A pre dokonalý vzhľad pleti

Topicky aplikovaný retinol reguluje obnovu kožných buniek a ich regeneráciu. Vďaka tomu podporuje produkciu kolagénu v bunkách. Navyše stimuluje exfoliáciu pleti (odlučovanie odumretých kožných buniek a ich náhradu novými), čo vedie k jej vyhladeniu kože a zjednoteniu. Výsledkom je zjemnenie vrások a zjednotenie farebného odtieňa a textúry pokožky.

Proti všetkým známkam starnutia pleti

Sérum RetinOL je účinné proti všetkým známkam starnutia spôsobeným bežnými fyziologickými procesmi tele, ako znižovanie hladín kolagénu, elastínu a endogénnej kyseliny hyalurónovej, tak aj nevhodnou či nedostatočnou starostlivosťou o pleť, i starnutie spôsobené slnečným žiarením.

Aktívne látky v sére RetinOL pôsobia synergicky

Čistý 0,2% retinol:
Vitamín A má preukázateľne pozitívny účinok na starnúcu a aknóznu pleť. Čistý vitamín A zvyšuje množstvo kolagénu a urýchľuje prirodzenú bunkovú regeneráciu pleti. Vďaka tomu zanecháva pleť mladistvú, vyhladenú a farebne zjednotenú prečistenú od pupienkov a nedokonalostí.

Hydroxypinakolón retinoate:
Vysoko biostupňový derivát retinolu (vitamínu A), zástupca druhej generácie retinoidov, maximalizuje účinky retinolu v sére. Vďaka tomu, že sa v koži viaže priamo na retinoidové receptory, jeho účinok na pleť je porovnateľný s vitamínom A na predpis, avšak bez nepríjemných vedľajších účinkov, ako je začervenanie, podráždenie či nadmerná suchosť pleti.

Algatíva ZEN:
Purifikovaná zmes, ktorá sa získava kultiváciou a prečistením vybraných kmeňov mikrorias, bráni starnutiu pleti spôsobenému životným štýlom. Jej molekuly obnovujú rovnováhu pleti tým, že ju chránia pred vnútornými a vonkajšími stresovými signálmi a obnovujú prirodzený cirkadiánny rytmus hormónu kortizolu, a tým bránia poškodeniu kože na úrovni DNA. Vďaka tomu vyhladzuje vrásky, pôsobí preventívne pred rozvojom viditeľných známok jej starnutia, hydratuje a pleť posilňuje.

Marulový olej:
Rastlinný olej získavaný lisovaním semien stromu marula má výnimočnú antioxidačnú aktivitu, vďaka ktorej bráni rozpadu látok ako elastín a kolagén, ktoré sú kľúčové pre zachovanie mladistvo sviežeho, vypnutého vzhľadu pokožky.

Pre najlepší efekt kombinujte s vitamínovými ampulkami

Monoderma E5 ráno + RetinOL večer: Ideálna starostlivosť o pleť so známkami starnutia

 • Vyhladzuje vrásky a ryhy, spevňuje pleť a celkovo omladzuje
 • Hydratuje suchú, dehydratovanú pleť
 • Podporuje regeneráciu pleti

Monoderma C10 ráno + RetinOL večer: Ideálna starostlivosť o unavenú, nejednotnú pleť

 • Vyhladzuje vrásky a ryhy, spevňuje pleť a celkovo hydratuje
 • Zosvetľuje nadmernú pigmentáciu vrátane stareckých škvŕn
 • Pôsobí proti pupienkom a minimalizuje fliačky, ktoré po nich na pleti zostávajú

Používajte večer

 • Večer po čistení na suchú pleť tváre, krku a dekoltu aplikujte obsah 1 alebo 2 pumpičiek séra RetinOL. Po vstrebaní môžete použiť nočný krém. 
 • Sérum RetinOL môžete používať dlhodobo alebo ako špecializovanú kúru po dobu 2 – 3 mesiacov a niekoľkokrát do roka túto kúru opakovať. Pokiaľ vaša pleť nie je na kozmetiku s vitamínom A zvyknutá, nechajte ju postupne privyknúť. Prvé dva týždne aplikujte dvakrát týždenne večer, nasledujúce dva týždne každý druhý večer. Po mesiaci už môžete aplikovať denne.
 • Je odporúčané vyhýbať sa používaniu produktu počas tehotenstva a dojčenia.
 • Odporúčáme denne aplikovať fotoprotektívny krém.