Veľkosť balenia: 30 ml

Croma Farewell Dry skin Serum

Sérum s kyselinou hyalurónovou na suchú, dehydrovanú pleť

Koniec suchej, dehydrovanej či popraskanej pleti, už žiadne pnutie alebo šupinky na pokožke - prichádza hydratačné a upokojujúce sérum Croma Farewell Dry skin Serum, ktoré si poradí so všetkými negatívnymi prejavmi suchej pleti. Získajte konečne sviežu, žiarivú pleť bez unaveného vzhľadu a jemných rýh aj vrások.

Celý popis
100% vegan100% vegan
Predaj toho produktu skončil.

Kde sa berie suchá pleť?

Suchá pleť má typicky unavený vzhľad. Charakteristické je pre ňu pnutie, strata pružnosti či svrbenie, je hrubá, niekedy sa môžu objaviť praskliny a šupinky, a samozrejme jemné ryhy a vrásky. Suchosť pleti môže mať niekoľko príčin - slnečné žiarenie, teplo, chlad, úroveň vzdušnej vlhkosti, ale aj rôzne aktívne látky vo vyššej koncentrácii v kozmetických produktoch. Aj genetické príčiny ako ekzém, lupienka alebo atopický ekzém môžu mať za následok zvýšenú suchosť pleti. Pre suchú pleť je navyše typické nedostatočné fungovanie ochrannej kožnej bariéry (stratum corneum) a transepidermálna strata vody.

Hydratácia dehydrovanej pleti

Sérum Croma Farewell Dry skin Serum dokáže pomôcť so všetkými známkami dehydrovanej pleti a minimalizovať ich. Okrem kyseliny hyalurónovej, známej pre svoju schopnosť zvlhčovať pokožku a obnovovať obsah vlahy v nej, obsahuje ďalšie aktívne látky, ktoré budú pre vašu suchú pleť doslova balzamom, ktorý prinesie okamžitú úľavu. Niacinamid, D-panthenol a Aloe zjemnia pleť a zlepšia jej hydratáciu. Zvlhčujúce cukry a trealóza pomôžu uzamknúť vlahu v pleti. Vaša pleť bude svieža, viditeľne šťavnatá a pružná, bez jemných vrások a nepríjemných pocitov pnutia či šupiniek. Dajte suchej pleti stopku!

Sérum s kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová hydratuje a zvlhčuje pleť, zlepšuje jej pružnosť, je zároveň silným antioxidantom, vyhladzuje pleť a zlepšuje vzhľad jemných rýh a vrások. Firma Croma-Pharma je expert na kyselinu hyalurónovú a preto všetky séra Croma Farewell obsahujú kombináciu vysokomolekulárnej kyseliny hyalurónovej (s dlhým reťazcom) a nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej (s krátkym reťazcom).

 • Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová so svojím krátkym reťazcom prestupuje do epidermis, a vďaka tomu má výraznejší hĺbkový účinok. Zlepšuje pevnosť pleti a jej pružnosť, poskytuje jej hydratáciu a viaže na seba vodu.
 • Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová má dlhší reťazec a preto zostáva viac na povrchu pleti, ktorý priamo hydratuje a priťahuje k nemu vodu, a to zo spodných vrstiev pleti ale aj z okolitej atmosféry. Má schopnosť viazať na seba vodu a tým skvelo zvlhčovať pleť.

Úľava pre suchú pleť

Sérum Croma Farewell Dry skin Serum je vhodné pre:

 • Suchú pleť
 • Veľmi suchú pleť
 • Pleť sa šupinkami
 • Hrubú, dehydrovanú pleť
 • Úľavu od pocitov pnutia pokožky

5 látok, čo hydratujú a vyživí pleť

Niacinamid:
Uľavuje od začervenania pleti, zlepšuje fungovanie ochrannej bariéry Stratum corneum a navyšuje hydratáciu pleti.

D-Panthenol:
Zlepšuje hydratáciu vrchnej vrstvy kože (Stratum corneum), znižuje transepidermálnu stratu vody z pleti a počas 3 až 4 týždňov uľavuje od príznakov podráždenia pokožky.

Aloe Vera:
Hydratuje a zjemňuje pleť, uľavuje od svrbenia a podporuje regeneráciu.

Izoméry sacharidov:
Hydratačná látka získaná z prírodných cukrov, ktorá posilňuje fungovanie ochrannej kožnej bariéry, zjemňuje pleť a jej zvlhčujúci účinok pretrváva až 72 hodín po aplikácii.

Threalose (Trealóza):
Hydratačná látka, ktorá napomáha ochrane bunkových membrán a zachovaniu vlahy vo vrchnej vrstve pleti.

Vegánske sérum bez škodlivých látok

 • Neobsahuje parfumové látky, parabény, silikóny, minerálne oleje.
 • Sérum je plne vegánske.
 • Sérum má ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva do pleti. Vďaka tomu ho môžete zaradiť do svojej štandardnej kozmetickej starostlivosti - po čistení a tonizácii pleti a pred aplikáciou hydratačného produktu.

Pre krásnu pleť používajte ráno a večer

 • Každé ráno a večer po čistení pleti aplikujte 3 kvapky séra na pleť tváre, krku a dekoltu. Po vstrebaní naneste svoj bežný hydratačný produkt.
 • Balenie má obsah 30 ml.