Veľkosť balenia: 30 ml

Croma Farewell Irritated skin Serum

Sérum na podráždenú a citlivú pleť

Okamžitá úľava od podráždenia alebo začervenania a dávka hydratácie a upokojenia pre citlivú pleť, to je sérum Croma Farewell irritated skin Serum s kyselinou hyalurónovou. Trápi vás ružovka (rosacea), svrbenie pleti alebo jej precitlivenosť? Záchrana prichádza v takmer zázračnej fľaštičke so sérom od Croma-Pharma.

Celý popis
100% vegan100% vegan
Predaj toho produktu skončil.

Čo znamená citlivá pleť?

Pre citlivú pleť sú typickými príznakmi svrbenie, začervenanie, prípadne dokonca praskliny, šupinky alebo zvýšená hrubosť, ktoré sa prejavujú po vystavení rôznym faktorom, či už sú charakteru fyzikálneho (UV žiarenie, teplo, chlad, vietor), chemického (kozmetické produkty, voda, znečistenie), psychologického (stres) alebo hormonálneho (menštruačný cyklus). Suchá pleť, rosacea (ružovka) a akné bývajú tiež často späté s citlivosťou pleti, pre ktorú je typické oslabenie ochrannej bariéry Stratum corneum a zvýšenie cievnej reaktivity.

Sérum pre citlivú pleť

Sérum Croma Farewell irritated skin Serum poskytuje okamžitú úľavu a hydratáciu podráždenej pleti alebo pleti náchylnej k začervenaniu. Základom séra je kyselina hyalurónová, ktorá pleť hĺbkovo hydratuje. Zloženie je obohatené o ďalšie aktívne látky ako sú vitamíny a peptidy, ktoré znižujú červenanie pleti a podráždenie, pokožku upokojujú a zjemňujú a obnovujú fungovanie ochrannej kožnej bariéry. Zlepšuje sa tak pružnosť pleti. Croma Farewell irritated skin Serum je navrhnuté priamo na riešenie problémov s podráždenou, citlivou pleťou.

Sérum s kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová hydratuje a zvlhčuje pleť, zlepšuje jej pružnosť, je zároveň silným antioxidantom, vyhladzuje pleť a zlepšuje vzhľad jemných rýh a vrások. Firma Croma-Pharma je expert na kyselinu hyalurónovú a preto všetky séra Croma Farewell obsahujú kombináciu vysokomolekulárnej kyseliny hyalurónovej (s dlhým reťazcom) a nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej (s krátkym reťazcom).

 • Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová so svojím krátkym reťazcom prestupuje do epidermis, a vďaka tomu má výraznejší hĺbkový účinok. Zlepšuje pevnosť pleti a jej pružnosť, poskytuje jej hydratáciu a viaže na seba vodu.
 • Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová má dlhší reťazec a preto zostáva viac na povrchu pleti, ktorý priamo hydratuje a priťahuje k nemu vodu, a to zo spodných vrstiev pleti ale aj z okolitej atmosféry. Má schopnosť viazať na seba vodu a tým skvelo zvlhčovať pleť.

Upokojenie citlivej, podráždenej a začervenanej pleti

Croma Farewell irritated skin Serum je vhodné pre:

 • Citlivú pleť
 • Podráždenú pleť
 • Poškodenú pleť
 • Pleť s tendenciou k začervenaniu
 • Suchú pleť
 • Pleť s akné

Starostlivosť o podráždenú pleť vďaka 4 aktívnym látkam

Niacinamid:
Uľavuje od začervenania pleti, zlepšuje fungovanie ochrannej bariéry Stratum corneum a navyšuje hydratáciu pleti.

D-Panthenol:
Zlepšuje hydratáciu vrchnej vrstvy kože (Stratum corneum), znižuje transepidermálnu stratu vody z pleti a počas 3 až 4 týždňov uľavuje od príznakov podráždenia pokožky.

Madecassoside:
Aktívna látka získavaná z rastliny Pupočník ázijský (Gotu kola) zlepšuje pružnosť pleti, jej pevnosť, hrubú pleť zjemňuje a hydratuje. Navyše znižuje začervenanie pleti a uľavuje od jej podráždenia.

Ectoin:
Zlepšuje elasticitu pleti a zvyšuje obsah vlahy v nej, redukuje hrubosť pleti a pokožku celkovo zjemňuje.

Vegánske sérum bez škodlivých látok

 • Neobsahuje parfumové látky, parabény, silikóny, minerálne oleje.
 • Sérum je plne vegánske.
 • Sérum má ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva do pleti. Vďaka tomu ho môžete zaradiť do svojej štandardnej kozmetickej starostlivosti - po čistení a tonizácii pleti a pred aplikáciou hydratačného produktu.

Pre krásnu pleť používajte ráno a večer

 • Každé ráno a večer po čistení pleti aplikujte 3 kvapky séra na pleť tváre, krku a dekoltu. Po vstrebaní naneste svoj bežný hydratačný produkt.
 • Balenie má obsah 30 ml.