Veľkosť balenia: 60 kapsúl

Diaskor

Pre skvalitnenie života s diabetom druhého typu

Skvalitnite a predĺžte svoj život s diabetom II. typu vďaka doplnku DIASKOR. Ten obsahuje škoricový extrakt, ktorý má preukázaný antidiabetický účinok 1), plus ďalšie dôležité vitamíny a živiny, ktoré podporia vaše zdravie.

Celý popis
Predaj toho produktu skončil.

Zvyšuje citlivosť na inzulín

Vodný škoricový extrakt, ktorý je základom DIASKORu, znižuje necitlivosť buniek na inzulíne a zvyšuje využitie inzulínu v tele. Tým pádom následne normalizuje vysokú hladinu cukru v krvi 2). Pozitívny vplyv škoricového extraktu dvojito preukázala slepá štúdia, kedy u pacientov došlo k zníženiu hyperglykémie až o 29%, bez toho, aby sa u niektorého z diabetikov vyskytla hypoglykémia 3).

Pre celkové zdravie organizmu

Škoricové kapsuly DIASKOR sú navyše obohatené o chróm, zinok, kyselinu alfa-lipoovú, horčík a zloženie je doplnené aj o vitamíny C, E, B1, B2, B3 a B6. Vďaka tomu nielen, že pôsobí pozitívne pri diabete, ale tiež podporuje zdravie kardiovaskulárnej a nervovej sústavy, zdravie kože a očí.

Prevencia komplikácií spojených s cukrovkou

 • Obsiahnuté vitamíny a minerály napomáhajú prevencii rozvoja ďalších diabetických komplikácií ako sú poruchy hojenia rán, poškodenie obličiek, zraku, nervov, syndrómu diabetickej nohy aj prevencií sexuálnych dysfunkcií.
 • Škoricový extrakt pôsobí pozitívne na hladinu krvného cukru, zvyšuje využitie inzulínu v organizme
 • Pôsobí ako prevencia neskorších komplikácií spojených s cukrovkou II. typu
 • Okrem škoricového extraktu obsahuje vitamíny a minerály, ktoré sú kľúčové pre zdravie organizmu, a ktorých majú diabetici zvýšenú potrebu
 • Znižuje hyperglykémiu
 • Okrem regulácie cukru v krvi podporuje celkové zdravie organizmu
 • Znižuje vplyv oxidačného stresu na organizmus

Účinné bez rizika podráždenia

 • Obsahuje vodný extrakt zo škoricovníka čínskeho, u ktorého sú zaručené antidiabetické účinky, neobsahuje iné druhy škorice
 • Vďaka tomu, že sa jedná o vodný roztok, neobsahuje extrakt zo škorice , ktorá je potenciálne dráždivá a ďalšie alergizujúce éterické oleje

Nečakané účinky škorice

Škoricový extrakt:

Metylhydroxichalkonové polyméry MHCP, ktoré vedci zo škorice izolovali a identifikovali, zasahujú na inzulínových receptoroch buniek, kde znižujú rezistenciu proti inzulínu. Dôsledkom je potom nárast inzulínového účinku, ale nie hypoglykémia 4).

Proti oxidatívnemu poškodeniu

Kyselina alfa-lipoová:

Významný antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením a pomáha liečiť zníženú citlivosť, pocity brnenia a iné príznaky poškodenia nervov u diabetických neuropatii 5).

3 dôležité minerály

Chróm a zinok:

Zúčastňujú sa premeny sacharidov na energiu, preto sú pre diabetikov veľmi dôležité. Kvôli ich vyššiemu vylučovaniu močom pri diabete je však vhodné ich straty vyrovnávať 6).

Horčík:

Dôležitosť horčíka spočíva v tom, že podporuje asi 300 procesov viazaných na enzýmy v organizme, z ktorých sú niektoré nevyhnutné pre základné životné funkcie. Dostatok horčíka pomáha v prevencii mnohých chronických chorôb aj v prevencii neskorých komplikácií diabetu.

Šesť kľúčových vitamínov

Vitamín C a vitamín E:

Pomáhajú v prevencii srdcových ochorení, určitých typov rakoviny aj iných chorôb, posilňujú imunitný systém, podporujú hojenie kože a vo svojom účinku sa navzájom dopĺňajú. Diabetici sa často nachádzajú v stave látkovej výmeny, pre ktorú je charakteristická vysoká hladina cukru v krvi spojená so zvýšeným oxidačným stresom. Ten potom spôsobuje väčšiu náchylnosť k rozvoju sekundárnych následkov diabetu 7). Práve preto je nespornou výhodou týchto vitamínov ich antioxidačné pôsobenie.

Vitamín B1:

Napomáha udržiavať zdravé nervy, posilňuje srdce a je nevyhnutný pre premenu sacharidov z potravy na energiu.

Vitamín B2:

Podieľa sa na udržiavaní dobrej funkcie očí a centrálnych aj periférnych nervov.

Vitamín B3:

Zúčastňuje sa na riadení hladiny krvného cukru, udržiava zdravú kožu a nervy.

Vitamín B6:

Napomáha v prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

Užívajte čoby podporu terapia

 • Najvhodnejšou kompenzáciou diabetu II. typu je samozrejme redukcia nadváhy a zaktívnenie životného štýlu, v spojení s dietetickými opatreniami. V rámci týchto opatrení je však možné odporučiť ako podporu terapie diabetu užívanie Diaskoru MPX, ktorý normalizuje hladinu krvného cukru a pôsobí ako prevencia ďalších ťažkostí spojených s diabetom.
 • Dávkovanie: 2x denne jedna kapsula, ktorú užívajte najlepšie po jedle a zapite dostatočným množstvom vody.
 • Je bezpečný aj pri dlhodobom užívaní
 • Balenie obsahuje 60 kapsúl (hmotnosť obsahu: 43,5 g)

---

1) Khan, 2003.
2) Verspohl, 2005 .; Lin, 2003 .; Brodhaurst, 2000 .; Berrio, 1992 .; Anderson, 2004.
3) Khan, 2003.
4) Jarvill-Taylor, 2001.
5) Anonymous, 2005 .; Negrisanu, 1999 .; Hahm, 2004 .; Ametov, 2003 .; Haak, 2000 .; Androni, 2000 .; Ruhnau, 1999.
6) Anderson, 2001 .; Anderson, 1997 .; Appleton, 2002; Khan, 1990 .; Morris, 1999 .; Kobla, 2000.
7) Picone, 2003 .; Cerriello., 1998.