Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť

Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť

Pleťové sérum je ľahký výživný koktail pre vašu pokožku, ktorý obsahuje mnoho účinných a potrebných látok. Kvalitné sérum však v kozmetických poličkách slovenských žien často chýba a to je veľká škoda. Často krát totiž dokáže po náročnom dni dodať pleti potrebné látky a hydratáciu lepšie než krém.

Ako vybrať to správne
Pleťové sérum je ľahký nemastný prípravok, ktorý obsahuje súbor účinných látok, od vitamínov, cez výťažky z bylín až po kyseliny, peptidy či hydratačné zložky. Dobre zvolené kvalitné sérum dokáže s pleťou zázraky. Poradí si s drobnými kozmetickými nedostatkami ako sú napríklad príznaky prvých pigmentových škvŕn, rozšírené póry, začervenanie pokožky či jemné vrásky. Zároveň dokáže pleť hydratovať či pôsobí antioxidačne. Pri výbere sa orientujte taktiež podľa veku. Používať v dvadsiatke sérum na vyhladenie vrások je nezmysel. Naopak, zvoliť v štyridsiatke len hydratáciu nestačí. Vyberajte teda podľa stavu vašej pleti, kozmetických problémov a veku.
pleťové sérum

20 rokov a viac

V tomto životnom období potrebuje pleť hlavne hydratáciu. Je dokázané, že hydratovaná pleť pomalšie starne. Po dvadsiatych narodeninách teda môžete začať s používaním hydratačného séra či vitalizačného séra. Odporúčame ho používať hlavne v letných mesiacoch, kedy na pleť pôsobia slnečné lúče. Zamedzíte tak vysušovaniu pokožky.
 
Účinné látky: 
Vitalizačné a hydratačné séra obsahujú vitamíny, výťažky z bylín, peptidy alebo koenzým Q10.
 
Tip redakcie:
Vodu doplňujte aj zvnútra. Pravidelný zvýšený príjem tekutín môže proces predčasného starnutia pleti nielen zastaviť, ale i výrazne zlepšiť doterajší nepriaznivý stav pokožky. Pite 2 – 3 litre tekutín denne. Odporúčame stolnú a minerálnu vodu či čaje. Polievky, jogurtové nápoje a ďalšia tekutá strava sa do pitného režimu neráta.
 

30 rokov a viac

V období medzi tridsiatym a štyridsiatym rokom sa začína znižovať tvorba kolagénu a elastínu. Pleť stráca pružnosť. Okolo očí, pier a na čele sa objavujú viditeľné vrásky. Pokožka začína byť ochabnutá. Tu pomôžu séra proti vráskam a liftingové séra, ktoré pleť napnú a vyživia.
 
Účinné látky: 
Tieto séra bojujú prostredníctvom kyseliny hyalurónovej, peptidov, vitamínu E, ktorý je prírodným antioxidantom či retinolu, ktorý podporuje bunkovú obnovu.
 
Tip redakcie:
Liftingové a protivráskové séra nepoužívajte skôr, než ako je nutné. Teda najskôr okolo 30. narodenín.
 

pleťové sérum

40 rokov a viac

Medzi štyridsiatym a päťdesiatym rokom dochádza v prípade pleti k najväčším zmenám. Vrásky sa viditeľne prehlbujú a vznikajú vačky pod očami. Pleť trpí ochabnutosťou a vplyvom gravitácie klesá. Jednou z príčin je napríklad menopauza, ktorá so sebou prináša výraznou hormonálnou zmenou. Počas tejto doby sú najvhodnejšie séra spevňujúce kontúry tváre, protivráskové a pigmentové séra.
 
Účinné látky: 
Séra obsahujú rastové faktory a peptidy, ktoré stimulujú produkciu nových kožných buniek, produkujú kolagén, elastín, fibronektín a kyselinu hyalurónovú. Ďalšie účinné látky sú kyselina glykolová a salicylová; obe kyseliny urýchľujú odlupovanie odumretých buniek a retušujú pigmentové škvrny.
 
Tip redakcie: 
V tomto veku si doprajte skutočnú kvalitu, na sére už nemá zmysel šetriť. Potrebujete spevniť kontúry tváre a dodať pleti farbu.

S článkom súvisia tieto produkty:

Doprava zadarmo
Sérum Dermaheal Cosmeceutical
Omlaďte svoju pleť novou radou Dermaheal. Toto sérum vašu pokožku hydratuje, oživí a vďaka komplexu
V tehotenstve a pri dojčení
89 €
Na sklade - ihneď posielame