4 tipy ako získať husté a výrazné obočie

4 tipy ako získať husté a výrazné obočie

Posledným trendom oblasti obočia je mať plné oblúky bez výrazného zásahu. Mnoho žien berie obočie ako samozrejmosť a nevenujú mu väčšiu starostlivosť alebo sa naopak o svoje obočie starajú tak veľmi, že im z neho takmer nič nezostalo a teraz musia svoju situáciu riešiť. Ak aj vás trápi preriedené obočie, skúste niekoľko našich tipov, ako ho zahustiť.

Prečo obočie redne?

Príčin náhleho vypadávania a rednutia obočia môže byť hneď niekoľko. Za zmenou môžu stáť hormonálne zmeny v organizme vplyvom antikoncepcie či prechodu, stres, zlé vytrhávanie chĺpkov, užívanie liekov či nezdravá strava. Ak problém zatiaľ nie je príliš vážny, len ste si všimla zvýšenej straty chĺpkov z obočia, skúste sa zamyslieť nad príčinou sama. Prvé myšlienky môžu napovedať, čo je zle. Možno sa zbytočne stresujete, alebo ste nasadila nové lieky. Ak obočie redne rýchlo, navštívte so svojím problémom dermatológa. Môžu vás čakať hormonálne testy, rozbor chĺpkov z obočia a ďalšie metódy, ako problém definovať.
 
Péče o obočí

Ako obočie zahustiť?

Ak problém neprichádza zvnútra organizmu, vyskúšajte precíznu a pravidelnú starostlivosť, ktorá môže s hustotou obočia urobiť divy. V niekoľkých tipoch vám poradíme ako obočie zahustiť rastom nových chĺpkov či opticky líčidlami. 
 
1. Ricínový olej
Vyživovať svoje obočie môžete pomocou ricínového oleja, ktorý votrite každý večer do jeho oblasti po odlíčení. Ricínový olej je známy svojimi účinkami na rast rias a obočia a môžete ho zaobstarať za pár korún v lekárni či drogérii. Aplikovať môžete pomocou vymytej kefky zo starej maskary. Pre rast rias aplikujte priamo na odlíčené riasy, dajte si však pozor, aby prípravok nevnikol do oka. Tento spôsob zhustenia obočia je vhodný pre ženy, ktoré nemajú výrazný problém s rednutím a chcú ho zahustiť prírodnou cestou.
 
2. Rastové sérum na obočie
Keď dôjde k poškodeniu, zlému vytrhaniu alebo strate obočia, je možné použiť špeciálne séra pre rast a zahustenie rias a obočia. Napríklad Renokin lash lash je prírodné sérum bez konzervantov (parabénov), ktorého účinok je dokázaný klinickými štúdiami. Na účinok sér musíte byť starostlivá a trpezlivá. Pri každodennej aplikácii na oblasť rastu chĺpkov obočia sa výsledok dostaví behom jedného mesiaca.
 
3. Permanentný make-up 
Tento spôsob zvýraznenia obočia nie je žiadna novinka. Ide o tetovanie obočia, ktorým môžete upraviť tvar, farbu, intenzitu, hustotu a dĺžku obočia. Tetovanie by sa malo vždy presne predkresliť. Farba musí pôsobiť úplne prirodzene a je vyberaná na základe celkového vzhľadu tváre klientky (farba očí, pleti aj vlasov). Po aplikácii vzniká mierny opuch okolo tetovaného miesta. 4 dni po zákroku je farba obočia o 60% tmavšia ako vybraný odtieň. V tejto dobe sa začínajú odlupovať chrasty, ktoré aplikáciou vznikli a objavuje sa zvolený odtieň farby. Cena permanentného make-upu sa pohybuje od 120 €. Zverte však svoje obočie do rúk len skúsených kozmetičke či renomovanému kozmetickému salónu, aby všetko dopadlo podľa vašich predstáv.
 
4. Líčenie a starostlivosť
 
Tvar - k tvári sa najviac hodí tvar obočia, ktorý narástol prirodzene. Nijako zásadne teda svoj ​​tvar nemeňte. Vytrhajte iba chĺpky, ktoré rastú mimo hlavný oblúk obočia. Ak chcete obočie vytrhať dôraznejšie, nechajte to na kozmetičku. Vytrhanie v kozmetických salónoch stojí od 1,5  €.
 

Dobarvení obočí tužkou

Vytrhanie - kúpte si kvalitnú pinzetu s ostrými hrotmi, aby chĺpky nepreklzávali. Vypnite palcom a ukazovákom pokožku a chĺpky vytrhávajte po smere ich rastu.
 
Dofarbenie - každodenné líčenie by ste mali dokončiť úpravou obočia. Ak je málo výrazné môžete ho ľahko dokresliť či zvýrazniť ceruzkou alebo matnými tieňmi. Voľte odtieň podľa farby vašich očí, vlasov, pleti a prihliadnite aj k aktuálnemu nalíčeniu. Ceruzku aj tiene rozmažte do stratena.
 
Fixácia - Nakoniec obočie učešte kefkou na riasy alebo kefkou z prázdnej riasenky. Na štetci už síce nie je dosť farby na riasy, ale na obočie je množstvo ideálne. Aby všetko zostalo ako si prajete, môžete použiť trochu laku na vlasy.

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
49 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
6 častých príčin vypadávania vlasov
Starostlivosť o vlasy23.11.2013

6 častých príčin vypadávania vlasov

Niečo sa deje. V kefe zostáva oveľa viac vlasov než ste inokedy zvyknutá a to Vás dosť znervózňuje. Dlhodobá starostlivosť, vďaka ktorej ste si vypestovala vlasy, s ktorými ste spokojná, by mohla byť v priebehu niekoľkých týždňov preč. Máme pre vás šesť SOS rád, ktoré by mohli zachrániť situáciu.

4 rady pre každodennú starostlivosť o vlasy
Starostlivosť o vlasy22.2.2013

4 rady pre každodennú starostlivosť o vlasy

Prehnanou starostlivosťou či chybami pri každodennom zaobchádzaní s vlasmi si ich pripravujeme na ich lámavosť, ochabnutosť a vysušenie. Ako správne postupovať pri rutinnej starostlivosti o vlasy a akých chýb sa vyvarovať?

5 najčastejších problémov s vlasmi
Starostlivosť o vlasy1.1.2012

5 najčastejších problémov s vlasmi

Medzi najčastejšie problémy s vlasmi, ktoré trápia ženy aj mužov, patrí vypadávanie vlasov, lupiny, mastné vlasy, suché vlasy a rozštiepené končeky. Každý z týchto problémov môže mať hneď niekoľko príčin a všetky môžu mať jedno riešenie, správnu starostlivosť a výživu.