Krásne vlasy vám zaručí správna výživa. Lenže ako ju dosiahnuť?

Krásne vlasy vám zaručí správna výživa. Lenže ako ju dosiahnuť?

Rôzne problémy s vlasmi majú často jedného vinníka - nedostatok živín v strave. Aj obyčajný čiastočný nedostatok niektorého z minerálov či vitamínov môže viesť k tomu, že sa vaša hriva začne stenčovať a vlasy vám začnú vypadávať v nevídanom množstve.

Problémy s vlasmi, či už sa jedná o lupiny, plešatosť či "obyčajné" šedivenie, znamenajú buď zlú výživu, dedičný predpoklad, hormonálnu nerovnováhu, stres, poruchu činnosti štítnej žľazy alebo sú prejavom starnutia.
 
Priznávame, liek proti starnutiu sa nám zatiaľ vyvinúť nepodarilo, avšak ak sa vaše problémy s vlasmi odvíjajú od nedostatku živín v strave, môže byť náprava stavu viac ako jednoduchá.
zdravý vlasov
 
Dobrý stav vlasov vyžaduje dobré zásobovanie krvi bohatej na živiny. Tie totiž vyživia vlasové vačky, z ktorých vlasy vyrastajú. A ak je výživa dokonalá a obsah kľúčových vitamínov a minerálov zvýšený, výsledkom sú krásne vlasy. Ako tejto dokonalej výživy dosiahnuť? Napríklad vhodne zvoleným doplnkom stravy.
 
Výživový doplnok BEAUTIFUL HAIR by Brandeis Clinic bol vyvinutý odborníkmi na ortomolekulárnu medicínu v USA, ktorí sa snažili o vyváženú zmes nutričných živín, ktoré najviac pomáhajú k zastaveniu vypadávaniu vlasov aj ďalších problémov s vlasmi.
 
 

Čo obsahuje a ako tieto živiny pôsobia na vaše vlasy?

  • Olej z pupalky dvojročnej pre zdravý vzhľad vlasov.
  • PABA pre vlasy, nechty a pokožku v dobrej kondícii.
  • Zinok pre dobrý stav kostí, vlasov, nechtov a pokožky a ochranu buniek pred oxidatívnym stresom.
  • Vitamín B2 a B3 pre dobrý stav pokožky a slizníc.
  • Selén pre zdravé vlasy a nechty.
  • Biotín pre zdravie slizníc, vlasov a pokožky.
  • Meď pre dobrý stav spojivových tkanív, správnu pigmentáciu vlasov a pokožky a ochranu buniek pred oxidatívnym stresom.
 
Zázračný prostriedok zaručujúci nádhernú hrivu síce neexistuje, ale počas niekoľkých mesiacov, kedy vlasy z vyživeného vlasového vačku novo narastajú, môžete pozorovať zlepšenie. To určite stojí za vyskúšanie! Doplnok stravy BEAUTIFUL HAIR By Brandeis Clinic odporúčame pre viditeľné výsledky užívať aspoň tri mesiace, ideálne však pol roka, aby organizmus zaregistroval a zužitkoval prísun nových živín.
 

Čo ešte môžete pre svoje vlasy urobiť?

Zaraďte do jedálnička jogurt, pečeň, pivovarské droždie a pšeničné klíčky.
 
Raz týždenne vykonávajte masáž pokožky, ktorá povzbudí krvný obeh.
 
Nechajte si vyšetriť štítnu žľazu sonografom. Celé ošetrenie trvá cca pol hodiny i s konzultáciou u skúseného odborníka.
 
 
Keď už nič nepomáha, zverte sa do starostlivosti odborníkom a podstúpte ošetrenie zvané injekčná mezoterapia, ktoré vaše vlasové vačky a vlasovú pokožku vyživí pekne "zvnútra".

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum sérum
Zastavte konečne vypadávanie vlasov a získajte opäť husté vlasy, po ktorých túžite. Peptidy, prírodné
67 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Typy plešatenia: Keď sa s problémom už narodíte alebo vrodená hypotrichóza
Starostlivosť o vlasy21.10.2015

Typy plešatenia: Keď sa s problémom už narodíte alebo vrodená hypotrichóza

Termín hypotrichóza používajú dermatológovia pre popis stavu, kedy vlasy nevyrastajú. Na rozdiel od alopécie, ktorá popisuje stav, keď vlasy vypadávajú (alebo už vypadali) z miest, kde pôvodne rástli, hypotrichóza sa vzťahuje na oblasti kože, kde vlasy ani ochlpenie nikdy nerástli. Hypotrichóza postihuje jedinca od narodenia a väčšinou sa s ňou musí vysporiadavať po celý život.

Typy plešatenia: Androgénna alopécia čiže striktne mužská záležitosť. Alebo nie?
Starostlivosť o vlasy30.9.2015

Typy plešatenia: Androgénna alopécia čiže striktne mužská záležitosť. Alebo nie?

Androgénna alopécia je zodpovedná za viac ako 95% problémov, ktoré riešia muži s plešatením. Dámy tento problém väčšinou našťastie riešiť nemusia, hoci sa nájdu (bohužiaľ) aj výnimky.

Prečo sú vaše vlasy po lete unavené a zničené?
Starostlivosť o vlasy20.9.2015

Prečo sú vaše vlasy po lete unavené a zničené?

Leto je síce super, samé kúpanie, teplo a slniečko. Ale toto letné obdobie nie je najlepší kamarát pre naše vlasy!

Nejedzte nasledovné jedlá, vypadajú vám po nich totiž vlasy
Starostlivosť o vlasy16.9.2015

Nejedzte nasledovné jedlá, vypadajú vám po nich totiž vlasy

Na plešatenie má vplyv veľa faktorov. Jedným z nich je aj strava. Akým jedlám by ste sa mali vyhýbať ak túžite po bohatej a krásnej hrive? Tu je zoznam tých najhorších. Toto spojenie síce nie je 100% preukázané, ale aj tak je dobré mať o tom aspoň povedomie, nie?

Vlasová mezoterapia vám dokáže vrátiť bujnú hrivu
Starostlivosť o vlasy27.8.2015

Vlasová mezoterapia vám dokáže vrátiť bujnú hrivu

Termín mezoterapia sa poslednú dobou skloňuje v mnohých rôznych spojeniach. Jednak je to účinný spôsob omladenia (ale o tom až nabudúce), jednak možnosť, ako podporiť rast vlasov na hlave. Čo sa môže hodiť, pretože so stratou vlasov teda aspoň raz počas svojho života majú skúsenosť dvaja z troch mužov a o niečo menší počet žien.