Čo vám hrozí keď si necháte predĺžiť riasy?

Čo vám hrozí keď si necháte predĺžiť riasy?

Oči à la mrkacia bábika sú síce sexy, ale môžu vám privodiť niekoľko zdravotných problémov. A to už vôbec nehovoríme o tom, že vám po niekoľkonásobnom predĺžení dosť možno vaše vlastné brvy úplne povypadávajú a budete si musieť pár týždňov počkať, než opäť dorastú.

Každá žena túži po uhrančivom pohľade rámovanom dlhými, tmavými a hlavne hustými mihálnicami. Matka príroda však nebýva rovnako štedrá. Preto sa niektoré ženy uchylujú k technickejšiemu riešeniu celej záležitosti.
 
V minulosti obľúbené ‘nalepovacie mihálnice’ však pred pár rokmi vystriedala juhokórejská novinka, predlžovanie metódou riasa na riasu. A jej najväčšia výhoda? Hlavne, že riasy sú prilepené na oko pernamentne, vo dne v noci a vydržia dva až tri týždne.  Vyškolené kozmetičky pripevňujú umelé riasy po jednom na vlastnú mihálnicu, čo prirozdene zaberie niekoľko desiatok minút.
 

Suché oko, slzenie i podivné tiene

A práve tu si ‘koledujeme’ o prvý problém – pri aplikácií  riasy na riasu je treba držať otvorené oči a pokiaľ možno nemrkať. Lenže ľudské oko potrebuje pernamentné zvlhčenie pre svoje správne fungovanie. Ak sa oku nedostáva pravidelnej lubrikácie začne nás svrbieť, štípať,  a rezať. Suché oko a syndróm suchého oka nie je naozaj nič príjemného. Problém s nedostatočnou vlhkosťou v oku často pretrváva i po aplikácií rias.  Na vine je skutočnosť, že sa s umelými riasami očné viečka nezatvárajú úplne, a tým je oko vystavené vysušújúcemu vplyvu vzduchu.
 
Komplikácie môžu nastať aj neskoršie po predĺžení. Podľa prieskumu z roku 2012 prevedeného na 120 ženách sú to okrem pocitu suchého oka napríklad svrbenie očných viečok, slzenie, pocity pálenia očí, otok a bolesť očných viečok, tiene v pohľade spôsobené umelými riasami, nesprávne umiestnenie rias, hnisavý výtok a padanie rias do oka. Cez 97% respondentiek prieskumu sa potýkalo hneď s dvomi a viacej problémami zároveň. Na druhú stranu, túžba páčiť sa , býva nie len u žien často výrazná bez ohľadu na následky.  A tak si 70% opýtaných nechalo riasy opäť predĺžiť, bez ohľadu na stávajúce problémy. V tomto prípade, bohužial platí ‚pre krásu sa musí trpieť. 
 
Komplikácie a  % uživateliek, ktoré majú skúsenosť:
 
 • Svrbenie očných viečok 30%
 • Pocity pálenia očí 53%
 • Otok a bolesť očných viečok 18%
 • Slzenie očí 69%
 • Tiene v pohľade spôsobné umelými riasami 34%
 • Suché oči  20%
 • Pocit ťažkých viečok 69%
 • Nesprávne umiestnenie rias 29%
 • (Hnisavý) výtok z očí 26%
 • Padánie rias do oka 25%


Podľa inej štúdie, tentokrát z roku 2013 prevedenej na 2000 ženách, malo 27% respondetiek osobnú a negatívnu skúsenosť s technikou predlžovania rias. Najčastejšie sa jednalo o prekrvenie očí (tzv. očná hyperémia), bolesť, svrbenie a otoky očných viečok.

 
Komplikácie a % uživateliek, ktoré majú skúsenosť:
 
 • Hyperémia a bolesť očí spôsobená lepidlom 23%
 • Otok oka a bolesť v dôsledku alergie 12%
 • Hyperémia očí spôsobená odtránením umelých rias 0,5%
 • Umelé riasy nevyzerajú podľa pôvodných predstáv  20%
 • Iné problémy 25%
 • Diskomfort 55%


Okrem zdravotných a estetických komplikácií pri aplikácií a nosení predĺžených rias je samotnou kapitolou zlý stav vlastných mihálnic po odstranení umelého predĺženia. Ako príklad sme vybrali osobnú skúsenosť jednej respondentky:

„Mala som predĺžené riasy touto metodou asi pred 4 rokmi. Vyzeralo to krásne, ale uź po 2 týźdňoch mi väčšina rias vypadala, takže už nevyzerali najlepšie... Lenže časté doplňovanie po 2-3 týźdňoch je náročné ako finančne, tak aj  časovo , nechala som si po pol roku umelé riasy vypadať a moje mihálnice sa mi ‚uzdravujú‘ ešte dnes...“
 
Rastový cyklus riasy sa pohybuje medzi šiestimi až  ôsmimi týždňami. Keď vám teda vlastné mihálnice, na nich sú nalepené umelé riasy, vypadnú, čaká vás pár týždňou s „holým okom“.
 
Určite sa chcete páčiť a zároveň sa vám nechce riskovať zdravie svojich očí a rias. Máme pre vás riešenie. Čo takto vyskúšať sérum pre rast rias Renokin Lash Lash? To vaše vlastné riasy krásne vyživý a budeme mať vďaka nemu pohľad ‚mrkacej bábiky‘ aj bez umělých rias! Prečitajte si skúsenosti jeho uživateliek na e-shope!

S článkom súvisia tieto produkty:

Ušetríte 9,80 €
Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
39,20 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Je organická "bio" kozmetika bezpečná?
Štúdie a odborné články11.7.2014

Je organická "bio" kozmetika bezpečná?

Často dostávame otázky, či sú NewGel+E silikónový gél na jazvy a NewGel+ silikónové náplasti na jazvy organické, rsp. "bio" - ako je to dnes v móde nazývať. Je to skvelá otázka, pretože vieme, že našich zákazníkov zaujíma bezpečnosť zložiek. Ale...!

"Selfie" Trend zvyšuje dopyt po plastike tváre
Štúdie a odborné články22.6.2014

"Selfie" Trend zvyšuje dopyt po plastike tváre

Ročný prieskum odhalil, že 'Selfie' Trend zvyšuje dopyt po dobrovoľnej plastickej chirurgii tváre. Prieskum ukazuje nárast kozmetických procedúr vo veku pod 30 rokov. Čoho sa treba obávať?

Štúdia účinnosti prípravku Renokin (Pelo Baum) proti vypadávaniu vlasov
Štúdie a odborné články27.5.2014

Štúdia účinnosti prípravku Renokin (Pelo Baum) proti vypadávaniu vlasov

Štúdia Renokin (Pelo Baum) bola zahájená za účelom preukázania bezpečnosti a účinnosti vrámci Českej republiky a Slovenska. Do štúdie bolo zahrnutých 25 pacientov, z toho 17 žien a 8 mužov preukazujúcich príznaky určitého druhu alopécie. Priemerne došlo k nárastu počtu vlasov o 50,9 %.

Dobré aj zlé recenzie nekopromisných blogeriek
Štúdie a odborné články13.5.2014

Dobré aj zlé recenzie nekopromisných blogeriek

Testovali pre vás, aby ste vedeli, čo môžete reálne očakávať od našich výrobkov – známe blogerky odskúšali účinnosť lekárkej kozmetiky z Medaprexu. Niektoré boli spokojné veľmi, niektoré zas menej. V nasledujúcom článku nájdete krátke zhrnutie a odkazy na ich blogy.

Prvý veľký test séra na predĺženie rias - Pelo Baum lash lash
Štúdie a odborné články4.5.2014

Prvý veľký test séra na predĺženie rias - Pelo Baum lash lash

Prvý naozajstný test Renokin lash lash (Pelo Baum). Fotené bolo pred a po 6-tich týždňoch, čo je cca polovica balenia 5ml. Testerky dostali výrobok zadarmo a užívali ho 1x denne. Výsledky posúďte sami.