Technológia nanokapsúl - systém prenikania do kože

Technológia nanokapsúl - systém prenikania do kože

Kvalitný krém poznáte nielen podľa účinných látok, ktoré obsahuje. Okrem výťažkov z rastlín, vitamínov, kyselín, peptidov atď. by mal taktiež ponúkať špeciálne technológie, ktoré zaručia jeho skutočný účinok oproti obyčajným krémom.

ludská kožaČo je to technológia nanokapsúl a ako funguje?

Ľudská koža sa skladá z troch hlavných častí - pokožka, škára a podkožie. Vrásky vznikajú v škáre (dermis), ktorá je v oblasti tváre ukrytá zhruba 1 mm pod vrchnou časťou pokožky (epidermis). Pri aplikácii krému či séra sa však jeho účinné látky dostanú prevažne len do epidermis a tým je ich účinok znížený. Preto renomované kozmetické firmy pravidelne investujú peniaze do výskumu a prichádzajú na nové technológie zvýšenia účinnosti krému.
 
Jednou z nich je spoločnosť Caregen (napr. krémy značky Dermaheal), ktorá používa špeciálne vyvinutú technológiu nanokapsúl, ktorá napomáha docieleniu vysokej absorpcie krému hlboko do kože. Krém či sérum, ktoré využíva túto technológiu, obsahuje miliardy kapsuliek. Každá z nich má dvojvrstvovú štruktúru a je menšia než 100 nm. Tieto nanoobaly v sebe ukrývajú účinné látky, dokážu jednoducho preniknúť cez hornú časť kože do dermis, vyhľadať bunku a uvoľniť zo seba účinnú látku. Vďaka tejto technológii sa krém stáva skutočne účinným nástrojom v boji proti starnutiu pleti.
 

Tip redakcie: 

Vyberajte svoju kozmetiku starostlivo. Prečítajte si príbalový leták a zistite, aké látky krém obsahuje a na akej technológii je založená jeho účinnosť. Skontrolujte či obsahuje parabény (konzervačné látky), ktoré môžu osobám s citlivou pokožkou vyvolať alergie. Premyslite si či teraz nezvolíte krém bez parfumácie. 
 

Čo je nanotechnológia?

Ako nanotechnológia sa všeobecne označuje obor, ktorý sa zaoberá tvorbou a využívaním technológií v meradle rádovo nanometrov (zvyčajne cca 1 – 100 nm), t.j. 10 − 9 m (miliardiny metra), čo je približne tisícina hrúbky ľudského vlasu.
 

Nanokapsuly

Nanokapsuly
 

Prenikanie nanokapsuly hlboko do kože

Nanokapsuly proces prenikanie do kože