11 potravín, ktoré podporia vašu imunitu

11 potravín, ktoré podporia vašu imunitu

Pani doktorka, Anna Brandejs, si rada číta a inšpiruje sa v rôznych knihách o zdravej výžive, bylinkách, vitamínoch a mineráloch. Dnes sa pozrela, čo tieto múdre knižky odporúčajú jesť, aby náš imunitný systém bol lepší a silnejší.

CESNAK

Cesnak je pre svoju liečivú silu uznávaný už po tisícročia. Väčšina priaznivých účinkov cesnaku pochádza z viac než stovky jeho zložiek, obsahujúcich síru. Používali ho už stavitelia egyptských pyramíd a vojenskí lekári ním liečili vojnové poranenia. Cesnak prispieva k zvyšovaniu imunity, môže mierne znižovať krvný tlak, potláča plesňové infekcie. Moderný výskum sa sústredí na využitie jeho schopnosti znižovať riziko srdcových ochorení a rakoviny.

BROKOLICA

Brokolica obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov a ďalších látok ako je sulforafán, ktoré pomáhajú bojovať proti rôznym chorobám a ktoré prispievajú k ochrane organizmu pred mnohými bežnými typmi rakoviny. Brokolica pomáha v boji proti ochoreniu pľúc a srdca. Sulforafán v brokolici môže telu pomáhať proti infekciám spôsobujúcim zápaly v pľúcach a tepnách.

skoje

ČAJ

Nebojte sa vybrať biely, zelený alebo čierny čaj. Každý obsahuje polyfenoly a flavonoidy. Tieto antioxidanty hľadajú v bunkách škodlivé voľné radikály a ničia ich. Čaj prispieva k prevencii srdcových ochorení, mozgovej mŕtvici a pomáha telu brániť sa infekciám.

ŠPENÁT

V špenáte nájdete veľa skvelých živín, ako je vitamín A, draslík, vitamín C, vitamín B2, vitamín B6 atď. Špenát pomôže vašej imunite, ale blahodarne pôsobí aj na zrak, posilňuje kosti a predpokladá sa, že antioxidanty a bioflavonoidy v špenáte pomáhajú blokovať rakovinotvorné látky a bránia nádorovému bujneniu. Jedzte špenát v surovej alebo len ľahko varenej forme, aby ste z neho mali čo najväčší úžitok.

skoje

JOGURT

Probiotiká v jogurte a v ďalších fermentovaných produktoch môžu zmierniť závažnosť prechladnutia. Jogurt navyše upravuje trávenie a spevňuje kosti. Ak obsahuje živé jogurtové kultúry, môže pomáhať hubiť patogény v tráviacom trakte. Kupujte si preto len kvalitné jogurty so živými bakteriálnymi kultúrami.

ŠAMPIŇÓNY

Obsahujú minerál selén a vitamíny skupiny B, riboflavín a niacín. Toto všetko vám môže byť veľmi užitočné. Ak máte málo selénu, môže byť viac pravdepodobné, že ochoriete chrípkou. Riboflavín a niacín hrajú tiež dôležitú úlohu v zdravom imunitnom systéme.

skoje

BEZ ČIERNY

Je to starý ľudový liek. Toto ovocie je plné živín - antioxidantov, ktoré môžu pomôcť v boji proti zápalom. Je vhodný pri nachladnutí, je potopudný, močopudný, čistí krv a je dobrý ako prevencia proti chrípke, nádche, kašli, znižuje dokonca teplotu. Čerstvé plody sa podľa niektorých zdrojov neodporúča konzumovať, pretože majú laxatívne účinky; tepelná úprava či sušenie škodlivé látky však neutralizuje. Kvety a plody sa vnútorne používajú s úspechom celé storočia na liečebné účely, na prípravu čajov, vín a likérov.

USTRICE

Obsahujú zinok, ktorý potrebuje každá bunka v tele a ktorý pomáhajú k prevencii proti nachladnutiu, chrípke a iných infekcií. Pomáha aj u mnohých chronických ochorení. Zinok pomáha imunitnému systému v mnohých jeho úlohách, dokonca aj pri hojení rán. Každý, kto užíva nejaké vitamínové doplnky, by sa mal uistiť, že užíva aj zinok.

skoje

MELÓN

Nie je len osviežujúci. Keď je zrelý, obsahuje aj veľké množstvo antioxidantu s názvom glutatión. Ten posilňuje imunitný systém, takže mu môže pomôcť bojovať s infekciou. Ak chcete získať čo najviac glutatiónu z melóna, jedzte červenú dužinu, ktorá sa nachádza v blízkosti kôry.

GRANÁTOVÉ JABLKO

Šťavu z granátového jablka používali už starí Egypťania na liečbu infekcií. Mnoho moderných výskumov sa zameriava na výskum extraktu z granátového jablka, pri ktorom sa predpokladá, že môže pomôcť vášmu telu bojovať proti baktériám a niekoľkým druhom vírusov, vrátane chrípky. Extrakt z granátového jablka nájdete aj v našom doplnku stravy Collagen +11 ANNA BRANDEJS.

KURKUMA

Kurkuma má rovnaké antioxidačné účinky ako vitamíny C a E, čo znamená, že poskytuje ochranu buniek proti poškodeniu telesných buniek voľnými radikálmi, nestabilnými molekulami kyslíka. Kurkuma, a zvlášť jej zložka kurkumín, pôsobí protizápalovo, pomáha zmierňovať zápaly kĺbov a zdá sa, že vďaka svojmu protizápalovému účinku pomáha  chrániť pečeň. Náš doplnok stravy Immunity ANNA BRANDEJS obsahuje až 95 % extrakt kurkumoidov.

skoje

Jedzte zdravo, dávajte prednosť pestrej strave s väčším množstvom zeleniny a ovocia a prípadne, môžete zvážiť aj užívanie niektorého z doplnkov stravy ANNA BRANDEJS. Naše doplnky obsahujú mnoho skvelých koncentrovaných výťažkov - napríklad z granátového jablka, kurkumy, hroznových jadierok, extrakty z bylín, vitamíny a minerály.

S článkom súvisia tieto produkty:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplnok stravy, ktorý obsahuje lipozomálný vitamín C a silnú dávku extraktu z organickej kurkumy - tzv.
100% vegan
46 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Podpora imunity - ako na ňu prírodnou cestou a prečo jej musíme, s pribúdajúcim vekom, venovať zvýšenú pozornosť?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS11.1.2021

Podpora imunity - ako na ňu prírodnou cestou a prečo jej musíme, s pribúdajúcim vekom, venovať zvýšenú pozornosť?

S vekom klesá prirodzená obranyschopnosť nášho organizmu. Kým „dvadsiatkou“ sme mohli prejsť bez vážnejšieho ochorenia, či príznakov oslabenej imunity, po cca štyridsiatom roku života je vhodné začať telu pomáhať. Nižšie uvedený text sme pripravili pre tých z vás, ktorí sa chcú dlho tešiť pevnému zdraviu.

13 tipov ako posilniť imunitný systém
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS28.12.2020

13 tipov ako posilniť imunitný systém

Váš dobre fungujúci imunitný systém je to, čo vás chráni pred patogénmi, ako sú rôzne vírusy, alebo baktérie a před závažnými ochoreniami. Prinášame vám 13 tipov, ako svoju imunitu posilníte.

Mladistvá a vyhladená pleť vďaka patentovaným Ceramosidom.
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS26.11.2020

Mladistvá a vyhladená pleť vďaka patentovaným Ceramosidom.

Ceramidy tvoria 50 % ľudskej kože, sú zodpovedné za správne fungovanie ochrannej kožnej bariéry, napomáhajú udržiavať kožu hydratovanú a zjednotenú. Ceramidy nájdete bežne v kozmetike, ale spoločnosť Medaprex vám ich prináša aj vo forme tabliet, a to v rámci doplnku stravy Collagen + 11 ANNA Brandejs.

12 dôvodov prečo milovať stredomorskú kuchyňu
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS20.11.2020

12 dôvodov prečo milovať stredomorskú kuchyňu

Ako na suchú pleť. Praktické rady od Anny Brandejs.
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS18.11.2020

Ako na suchú pleť. Praktické rady od Anny Brandejs.

Anna Brandejs radí, ako sa v zime najlepšie starať o suchú pleť a pokožku celého tela.