Poriadne si to okoreňte!

Poriadne si to okoreňte!

Čierne korenie dokáže nielen ochutiť jedlo, ale navyše obsahuje aj látku piperín, ktorá je zdraviu prospešná.

V staroveku sa korenie používalo na úľavu od žalúdočných bolestí. Moderná veda a nedávne výskumy však začínajú objavovať oveľa viac benefitov, ktoré piperín nášmu telu prináša. Tu sú niektoré z nich:

1) Zlepšuje metabolizmus

Piperín zlepšuje termogenézu. Čo to je? Jedná sa o odbúravanie tuku z buniek a zvyšovanie vnútornej teploty tela. Táto schopnosť piperínu je len mierna, takže po nej výrazne neschudete, ale je to užitočné vedieť.

2) Zvyšuje hladinu dopamínu a serotonínu

Predpokladá sa, že piperín dokáže zvýšiť hladiny hormónu dopamínu a serotonínu. Serotonín je prezývaný aj hormónom šťastia a dopamín zase pomáha navyšovať motiváciu, napríklad do cvičenia.

3) Zlepšuje pamäť

Piperín môže zlepšovať prenos serotonínu a beta endorfínu - látok, ktoré sú pre pamäť dôležité.

4) Zlepšuje myslenie

Piperín môže napomáhať zlepšiť vaše mentálne schopnosti, ako je pozornosť, schopnosť jasného uvažovania, zvládanie stresu a taktiež vám umožniť lepšie relaxovať.

5) Zlepšuje imunitný systém

Štúdia z roku 2010 poukázala na to, že piperín môže spomaľovať reakcie bielych krviniek, a tým by mohol spomaľovať zápaly a niektoré neprimerané imunitné odpovede.

6) Zlepšuje absorpciu živín

Mnohé zo živín, ktoré prijímame, majú len veľmi malú využiteľnosť pre organizmus. Platí to napríklad pre kurkumu. Po pridaní piperínu ku kurkume sa schopnosť absorpcie a využiteľnosť kurkumy zvýši až 2000krát. Preto sme piperín pridali do nášho doplnku stravy Immunity ANNA BRANDEJS.

Staršie články:
Prečo užívať kurkumín? A čo je vlastne zápal?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS8.5.2020

Prečo užívať kurkumín? A čo je vlastne zápal?

Kurkumín je úžasná látka, ktorá sa nachádza v koreni kurkumy. Je to predovšetkým silný antioxidant a fantastický výživový doplnok, ktorý napomáha tomu, aby zápal ako obranná a opravná reakcia tela na infekciu, mechanické alebo chemické podráždenie prebehol správne, za krátku dobu a neprerástol do dlhotrvajúceho zápalu trvajúceho mesiace až roky.

Akné
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS7.5.2020

Akné

Našťastie ja som nikdy nemala veľa problémov s akné. Ale máme veľa klientov od 18 rokov až do 30 roku veku života, ktorí trpia akné. Štatisticky až 8% ľudí trápi akné aj po 30 roku života. Naše produkty a procedúry pomohli tisícom klientov, a naše Medik8 anti-akné ošetrenia a produkty patria medzi najobľúbenejšie.

Rastlinné extrakty
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS6.5.2020

Rastlinné extrakty

Mnoho ľudí si myslí, že bylinky alebo ovocie, ktoré používame v potravinových doplnkov sú len sušené a drvené bylinky alebo ovocie.

Čo sú kurkominoidy? Rizdiel medzi kurkuminoidami a kurkumínom.
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS30.4.2020

Čo sú kurkominoidy? Rizdiel medzi kurkuminoidami a kurkumínom.

Kurkumíny sú úžasné látky, ktoré sa nachádzajú v koreni kurkumy. Už dlho sa používajú v ajurvédskej medicíne.

Čo je to imunita a ako ju posilniť?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS8.4.2020

Čo je to imunita a ako ju posilniť?

Naše telo je vybavené fenomenálnym obranným systémom nazvaným imunita. Imunita nás chráni pred vírusmi, baktériami, hubami a inými patogénmi, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia.