Dožičte si vitamín krásy

Dožičte si vitamín krásy

Vitamíny sú nevyhnutné pre zdravý život. Nedodávajú telu žiadne kalórie ani jouly, ale aj napriek tomu sú úžasným zdrojom vitality a energie. Vitamíny si naše telo nedokáže samo vyrábať, musíme ich preto pravidelne dodávať potravou. Rovnako ako naše telo, aj pokožka potrebuje raz za čas vitamínovú bombu. Dožičte si špeciálnu výživnú kúru v podobe čistého vitamínu A pre pleť.

Vitamín A a jeho vplyv na pleť

Tento vitamín je základným vitamínom krásy a zdravia pleti. Regeneruje pokožku, udržiava ju jasnú a čistú a prispieva k dobrému stavu vlasov. Vitamín A je účinný v boji proti akné a ekzému, hlavne proti Seboroidnej dermatitíde (kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje škrabaním, začervenaním a odlupovaním kože). Zmierňuje proces starnutia a redukuje jemné vrásky. Je taktiež silným antioxidantom a má protizápalový účinok. Jeho nedostatok sa prejavuje hrubou pokožkou s charakterom husacej kože a rohovitými vrstvami na kolenách, lakťoch a inde, aknóznou pokožkou, vrásnením a štiepením nechtov či lupinami vo vlasoch.
 
vitamín a na pleť

Vitamín A je určený pre

Aknóznu pleť
Pleť so seboroidnou dermatitídou
Pleť pred estetickými zákrokmi, napr. laserom alebo peelingom
Pre všetky typy pokožky pre účel redukcie vrások
 

Tip redakcie

Raz za čas si dožičte výživnú masku bohatú na vitamín A. Pokiaľ si nechcete na tvár dávať nastrúhanú mrkvu, skúste čistý vitamín A v ampulkách. Stačí každý večer jednu otvoriť a vitamín pohodlne votrieť do pokožky. 
 

Vitamín A a jeho vplyv na zdravie

Chráni kožu a sliznicu, ako aj bunky očnej sietnice. Je vitamínom rastu a zlepšuje zrak, predovšetkým videnia za šera. V prírode sa tento vitamín nachádza ako provitamín karotén, o ktorom sa predpokladá, že tvorí ochranu proti všetkým druhom rakoviny. Chráni pred kardiovaskulárnymi chorobami a zmierňuje problémy v prechode. 
 

Potraviny obsahujúce vitamín A vo väčšom množstve

Špenát, kapusta, mrkva, paradajka, petržlen, hrášok, mlieko a plnotučné mliečne výrobky, sušené a olejnaté ovocie (olivy), citróny, banány, broskyne, čerešne, vajcia, celozrnné obaloviny, rybí olej.
 
banán na pleť

Tip redakcie

Aby pokožka netrpela nedostatkom vitamínu A, je potrebná viac, než len pleťová maska. 
Dožičte si občas mrkvovú čerstvú šťavu, pochutnajte si na banáne a raňajkujte mliečne výrobky. Potravinu bohatú na vitamín A, napr. špenát alebo kapustu, pripravujte s malým množstvom rastlinného oleja. Vitamín A je rozpustný v tukoch a vďaka tomu ho telo môže dobre využiť. 

S článkom súvisia tieto produkty:

Monoderma A15
Predstavujeme najúčinnejšiu formu vitamínu A. Pomáha pri regenerácii kožných buniek a stimuluje syntézu
20 €
Na sklade - ihneď posielame