Počas mesiaca september meníme kuriérsku spoločnosť zo SPS na GLS. Ďakujeme za pochopenie

Boswelia

Rastlina Boswellia serrata, ktorej extrakt má pozitívny vplyv na ľudský organizmus

Boswelia čiže kadidlovník pílovitý (Boswell serrata) je strom rastúci predovšetkým v suchých, kopcovitých lokalitách, a jeho extrakt má tradičné použitie v ázijskej a africkej ľudovej medicíne. Aktívne látky sa nachádzajú v živici alebo mliečne šťave boswelie, extrakt sa potom objavuje v doplnkoch stravy, v podobe prášku alebo krému.

Redukuje zápaly

Extrakt z boswelie môže podľa posledných medicínskych poznatkov redukovať zápaly v organizme, čím môže pozitívne pôsobiť na osteoartrózu, reumatoidnú artrózu, astmu a zápalové ochorenia čriev, rovnako tak môže pozitívne pôsobiť v prípade úbytku kĺbových chrupaviek. Nemalý je aj vplyv extraktu z boswelie pri topickom použití na pleť.

Ako boswelia zápal redukuje? Pravdepodobne v tele bráni vzniku leukotriénov, molekúl, ktoré sú zdrojom zápalov v tele. Okrem toho boswelia obsahuje štyri kyseliny, ktoré zápalové procesy tiež obmedzujú.

Vôňa aj starostlivosť o pleť

Sušenú bosweliu poznáme ako kadidlo, dôležitú zložku náboženských a iných rituálnych obradov. Preto sa predovšetkým v minulosti využívala aj ako zložka do orientálnych parfumov.

Pri topickej aplikácii redukuje mastnotu pleti a napomáha jej omladeniu. Kožu prečisťuje, zjednoducuje jej farebný tón. Dochádza k redukcii vrások a jemných liniek, zjemneniu a vyhladeniu pleti, a navyše redukuje jej začervenanie.