Boswelia

Rastlina Boswellia serrata, ktorej extrakt má pozitívny vplyv na ľudský organizmus

Boswelia čiže kadidlovník pílovitý (Boswell serrata) je strom rastúci predovšetkým v suchých, kopcovitých lokalitách, a jeho extrakt má tradičné použitie v ázijskej a africkej ľudovej medicíne. Aktívne látky sa nachádzajú v živici alebo mliečne šťave boswelie, extrakt sa potom objavuje v doplnkoch stravy, v podobe prášku alebo krému.

Redukuje zápaly

Extrakt z boswelie môže podľa posledných medicínskych poznatkov redukovať zápaly v organizme, čím môže pozitívne pôsobiť na osteoartrózu, reumatoidnú artrózu, astmu a zápalové ochorenia čriev, rovnako tak môže pozitívne pôsobiť v prípade úbytku kĺbových chrupaviek. Nemalý je aj vplyv extraktu z boswelie pri topickom použití na pleť.

Ako boswelia zápal redukuje? Pravdepodobne v tele bráni vzniku leukotriénov, molekúl, ktoré sú zdrojom zápalov v tele. Okrem toho boswelia obsahuje štyri kyseliny, ktoré zápalové procesy tiež obmedzujú.

Vôňa aj starostlivosť o pleť

Sušenú bosweliu poznáme ako kadidlo, dôležitú zložku náboženských a iných rituálnych obradov. Preto sa predovšetkým v minulosti využívala aj ako zložka do orientálnych parfumov.

Pri topickej aplikácii redukuje mastnotu pleti a napomáha jej omladeniu. Kožu prečisťuje, zjednoducuje jej farebný tón. Dochádza k redukcii vrások a jemných liniek, zjemneniu a vyhladeniu pleti, a navyše redukuje jej začervenanie.