Enzým

Chemická substancia živých tvorov, ktorá spôsobuje zmeny v iných substanciách, bez toho aby sa sama menila, pôsobia ako katalyzátory a ovplyvňujú metabolické procesy, pričom unikátne je, že samy žiadnou zmenou neprechádzajú

Enzýmy sú organické zlúčeniny, ktoré podporujú život ako taký. Proteíny, ktoré sa správajú ako katalyzátory či zrýchľovače, počas chemických reakcií neustále prebiehajú v tele, niektoré z reakcií musia prebehnúť rýchlo, ako v prípade enzýmu rozkladajúceho veľké bielkoviny či molekuly tuku na menšie v priebehu trávenia. Enzymatické procesy prebiehajúce v pokožke nie sú tak rýchle ako v črevách, avšak aj tak s nimi môžu "súperiť", keď sa zameriame na silu ich pôsobenia. Podľa Americkej akadémie dermatológie sa na každom 6,5 cm štvorcovom kože nachádza 19 miliónov kožných buniek, ktoré pokrývajú skoro dva metre štvorcové kože na celom povrchu tela.
 
Enzýmy z prírodnych zdrojov (napríklad z ovocia) spolupracujú s enzýmami na pokožke a v pokožke, pričom ich kombinácia dokáže až neuveriteľne omladiť pleť a navrátiť jej rozžiarený vzhľad.
 
Enzýmy sú dôležité živiny a proteíny zodpovedné za biochemické procesy, vďaka ktorým dozrieva ovocie a zelenina. Bunky vylučujú enzýmy, a tie stimulujú chemické zmeny v iných substanciách - zlepšujú tráviace procesy, ktoré bývajú zdrojom mnohých problémov. Aktivátory či koenzýmy v týchto zložitých procesoch sú minerály a vitamíny, preto každý dôležitý životný proces závisí na enzýmoch. Urýchľujú veľa biologických procesov a bez nich by samotný život nebol možný.