Kyselina azelaová

V medicíne a estetickej medicíne má kyselina azelaová hneď niekoľko využití, hlavne v dermatológií

Kyselina azealová je nasýtená dikarboxylová kyselina s deviatimi atómami uhlíku v molekule. Prirodzene sa s ňou môžete stretnúť v raži, pšenici a jačmeni. Jej lekárské využitie je veľmi široké. 
 
V prípade mierneho až stredného akné dokáže podlačiť baktérie v póroch kože, čo v dôsledku vedie k menšiemu výskytu komedómov. Naviac obmedzuje vytváranie keratínu, prírodnej látky podporujúcej rast baktérií, ktoré sa nachádzajú v póroch. Kyselina azelaová je skvelým pomocníkom  proti rúžovke. Pretože dokáže tlmiť zápalové prejavy, ktoré onemocnenie vyvoláva.
 
Využíva sa tiež pri liečbe rôznych typov kožných pigmentácií, vrátane melazmy, pozápalovej či tehotenskej hyperpigmentácie. Má potenciál znižovať produkciu melanínu, a preto nedochádza k výraznejšiemu tmavnutiu oblastí, ktoré sú postihnuté hyperpigmentáciou. Zároveň vďaka tomu pôsobí preventívne proti nadmernej pigmentácií pleti. 
 
Má vysoký mazoregulačný účinok, prípravky s jej obsahom sú teda vhodné k ošetreniu mastnej pleti. Pôsobí proti vráskam, a to vzhľadom k tomu, že pôsobí antioxidačne, zbavuje pokožku negatívnych vplyvov volných radikálov. Práve tie sú jedným z dôvodov, ktoré spôsobujú predčasné stárnutie pokožky. 

S článkom súvisia tieto produkty:

Blemish SOS proti akné
Zloženie tohto jedinečného a veľmi obľúbeného produktu na redukciu akné je teraz vylepšené o kyselinu
100% vegan
25 €
Na sklade - ihneď posielame