Microblading

Spôsob semipermanentnej úpravy obočia

Microblading je vo svete známy aj pod názvami microstroking, 3D obočie či mikropigmentácia. Na názve nezáleží, táto metóda je stále pomerne nová a v Európe a Ázii známa asi 25 rokov a na obľube teraz získava aj v Spojených štátoch amerických.

Drobné vpichy

Nástroj na microblading vyzerá podobne ako skalpel. Na miesto toho, aby mal na jednej strane ostrú hranu, nájdeme na nej rad mikroihličiek. Nástroj sa potom namáča do vybraných farebných pigmentov, ktoré sú drobnými vpichmi aplikované do kože.

Výsledkom celého procesu je aplikácia pigmentu do kože, tzv. mikropigmentácia. So správnou technikou vyzerá obočie upravené metódou microblading celkom prirodzene. Pre žiaduci efekt je však potrebné o hojacu sa kožu v oblasti obočia starať a dodržiavať pozákroková odporúčania.

Nie je navždy

Microblading je v podstate semipermantnené tetovanie v oblasti obočia. Nejde ale o permanentný make-up. Od neho odlišuje microblading typ používaných pigmentov, ktoré sú na báze železa a kyslíka. Ten je po desaťročia obľúbenou zložkou kozmetických produktov, ako sú make-upy, tvárenky, rúže a očné tiene. Po aplikácii do kože v priebehu času jemne bledne a postupne vymizne, zatiaľ čo u permanentného make-upu sa využíva skôr atrament, ktorý v pleti často degraduje nerovnomerne.

Ďalším rozdielom je hĺbka aplikácie farbiva, v prípade permanentného make-upu sa aplikuje hlbšie, pri microbladingu je pigment aplikovaný do vrchných vrstiev dermis.