Probiotiká

Živé organizmy, ktoré majú pri správnom dávkovaní veľké zdravotné benefity na ľudský organizmus

Probiotiká majú široké rozpätie účinkov, najmä pri orálnej konzumácii v dôsledku veľkého vplyvu na črevnú mikroflóru a zlepšenie obranyschopnosti.
 

Pôsobia nielen v čreve

Termín probiotiká momentálne označuje vnútorné užívanie mikroorganizmov, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudský aj zvierací organizmus. Znižujú potenciálne patogénne črevné mikroorganizmy, redukujú gastrointestinálne bolesti, posilňujú imunitný systém, zlepšujú kvalitu kože, spravidelňujú činnosť čriev, zvyšujú odolnosť organizmu proti alergénom, redukujú patogény v tele, redukujú nadúvanie, chránia DNA, bielkoviny a tuky pred oxidatívnym poškodením a zachovávajú črevnú mikroflóru v prípade konzumácie antibiotickej liečby.
 
V poslednej dobe sú probiotiká podrobené veľkým skúmaniam, či už z dôvodu podpory zdravia ľudí alebo z hľadiska komerčných záujmov. Skúma sa ich vplyv na črevné zápaly, hnačkové ochorenia či urogenitálne infekcie.
 

Pôsobia aj proti akné

Podľa najnovších výskumov znižuje konzumácia probiotík hladinu cholesterolu, napomáhajú toleranciu laktózy v prípade alergie na laktózu, zlepšujú krvný tlak a pôsobia pozitívne v prípade vaginálnych infekcií.
 
Okrem ústnej konzumácie sa však teraz probiotiká stávajú tiež jednou zo zložiek topicky aplikovaných prípravkov starostlivosti o pleť. Rovnako ako napomáhajú dosiahnuť rovnováhu v tráviacom trakte, tak pôsobia aj na pleť. Tieto prípravky majú na pokožku upokojujúci vplyv. Podľa niektorých štúdií topická aplikácia prípravkov s probiotikami uľavujet iež v prípadoch akné.

S článkom súvisia tieto produkty:

BALANCE MOISTURISER & GLYCOLIC ACID ACTIVATOR
Hľadáte matujúci denný hydratačný krém s veľmi ľahkou textúrou bez obsahu olejov? BALANCE MOISTURISER
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
61 €
Na sklade - ihneď posielame