Veľkosť balenia: 50 ml

ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT

Anti-ageing denný hydratačný krém s SPF 50 a PA ++++

Absolútna ochrana pre vašu pleť, maximálna starostlivosť a hydratácia, to je denný výživný krém ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT od Medik8 s SPF 50, PA ++++ a obalenou fotolyázou na opravu poškodenia pleti. Na pleti ho ani neucítite, napriek tomu jej poskytne maximálnu podporu a starostlivosť.

Celý popis
100% vegan100% vegan
V tehotenstve a pri dojčeníV tehotenstve a pri dojčení
* Produkt neobsahuje aktívne látky, ktoré by mohli byť počas tehotenstva a pri dojčení potenciálne rizikové. Napriek tomu odporúčame používanie produktu konzultovať s Vaším ošetrujúcim lekárom.
Cena: 71 €
Na sklade - ihneď posielame

Maximálna ochrana pleti

ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT predstavuje najpokročilejšiu ochranu pred nepriaznivými vplyvmi prostredia od Medik8. Pred UV lúčmi chráni tento denný krém vďaka SPF 50+ a PA ++++. Denný krém je obohatený o enzýmy na opravu DNA poškodenú slnečným žiarením, karnozín, extrakt z jablčníka obyčajného a olej z čučoriedok na ďalšiu ochranu pleti pred škodlivými vonkajšími vplyvmi, ako je modré svetlo, infračervené svetlo, znečistenie a glykácia. Kyselina hyalurónová a skvalén pokožku hydratujú a nayvše tento ľahký krém na pleti ani neucítite.

Prečo SPF 50+ ?

 • SPF 15 blokuje 93,3 % UVB žiarenia
 • SPF 30 blokuje 96,7 % UVB žiarenia.
 • SPF 50 blokuje 98,1 % UVB žiarenia.
 • SPF 50+ (viac ako SPF 60) blokuje viac ako 98,3 % UVB žiarenia.

SPF 30 teda prepustí do pokožky 3,3 % UVB lúčov, ale SPF 50+ do kože prepustí len 1,7 % UVB lúčov. To znamená, že SPF 50+ pleti poskytuje takmer dvojnásobnú ochranu.

Čo je to PA+ ?

ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT využíva na ochranu pred UVA systém PA (SPF je meradlom ochrany proti UVB žiareniu) s hodnotou PA ++++. Čím viac + sa v popise nachádza, tým vyššia je ochrana produktu pred UVA lúčmi. PA ++++ je extrémne vysoká ochrana proti UVA žiareniu, a zároveň i maximálna ochrana proti UVA žiareniu, ktoré môže opaľovací krém dosiahnuť.

Prémiové chemické UV filtre

V kréme nájdete prémiové moderné chemické UV filtre starostlivo vybrané pre ich fotostabilitu, účinnosť, ale aj jemnosti voči pleti. Jedná sa o filtre Tinosorb S, Uvinul T150 a Uvinul A Plus.

6 ochranných mechanizmov

 • SPF 50+, PA ++++
 • Obalená fotolyáza na opravu poškodenej bunkovej DNA
 • Proti poškodeniu znečistením
 • Proti poškodeniu glykáciou
 • Proti poškodeniu modrým svetlom
 • Proti poškodeniu infračerveným svetlom

Hydratačný denný krém, ktorý ...

 • Má extrémne vysokú UV ochranu
 • Je vhodný pre každodennú dlhodobú hydratáciu
 • Hodí sa na všetky typy pleti vrátane citlivej
 • Pleť vyživuje a chráni, ale nemastí a nezaťažuje
 • Na pokožke ho ani neucítite
 • Chráni pred známkami predčasného starnutia pleti
 • Dokáže zvýšiť hydratáciu pleti najmenej na 7 hodín

Oprava poškodenej DNA

UV lúče môžu poškodiť DNA kožných buniek, a to aj napriek použitiu opaľovacieho krému. DNA je v podstate manuál pre kožné bunky, ktorý im hovorí, čo majú robiť a kedy. Keď dôjde k poškodeniu DNA slnečnými (UV) lúčmi, DNA potom odovzdáva bunkám v koži zlé inštrukcie a bunky potom strácajú svoju funkciu. Ultrafialové svetlo má za následok vznik pyrimidínových dimérov, ktoré spôsobujú deformáciu závitnice DNA. Tieto diméry narušujú fungovanie kožných buniek, a teda môže dôjsť k vážnemu poškodeniu v podobe bunkových mutácií a predčasnej smrti buniek.

Enzýmy na opravu DNA v ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT objavia chybné miesto v DNA, ktorého vznik spôsobilo UV žiarenie, a opravia ho. Enzýmy sú schopné nájsť pyrimidínové diméry v jednotlivých vláknach skrutkovice DNA, odkiaľ ich vystrihnú, a tým umožnia DNA, aby sa následne sama opravila. Enzýmy na opravu DNA sa síce v ľudskej koži prirodzene vyskytujú, ale ako starneme, ich množstvo sa znižuje.

ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT obsahuje fotolyázu, enzým na opravu DNA, ktorý sa získava z extraktu planktónu. Fotolyáza sa aktivuje svetlom, čo urýchľuje opravy DNA. V kréme ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT je fotolyáza obalená, čo umožňuje jej prienik do kože.

Ochrana pred modrým svetlom

UV lúče nie sú to jediné, čo pokožku ohrozujú. Chrániť treba pleť aj pred ďalšími zdrojmi vonkajšieho poškodenia a predčasného starnutia, ako je modré svetlo, znečistenie, infračervené žiarenie a glykácia. Modré svetlo je pritom jedno z hlavných zdrojov tohto poškodenia - je príčinou nadmernej pigmentácie a oxidačného stresu (voľné radikály), teda predčasného starnutia kože. Najväčší podiel modrého svetla na pokožku má slnko, nezanedbateľným zdrojom sú ale tiež monitory a obrazovky elektrických zariadení. Olej zo semien čučoriedok je prirodzeným štítom na ochranu proti modrému svetlu. Je bohatý na beta-karotén, ktorý dokáže absorbovať modré svetlo skôr, než dopadne na pokožku (možno si ho predstaviť ako chemický opaľovací krém, ale pre modré svetlo).

Ochrana pred znečistením

Čo sa znečistenia týka, proti nemu obsahuje ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT extrakt z jablčníka obyčajného (Marrubium vulgare). Pokožku chráni pred prienikom kontaminantov, neutralizuje voľné radikály, posilňuje ochrannú bariéru a stimuluje opravy bunkového metabolizmu.

Ochrana pred glykáciou a infračerveným žiarením

Infračervené žiarenie tvorí až 49 % slnečných lúčov a je spojené s nárastom enzýmov matrixových metaloproteináz (MMP) a navyše podporuje formovanie voľných radikálov. Karnozín je však schopný inhibovať produkciu matrixových metaloproteináz, ktoré majú za následok rozklad kolagénu po vystavení infračervenému žiareniu. Karnozín je tiež účinný v rámci ochrany pokožky pred glykáciou. Ku glykácií dochádza pri reakciách molekúl cukrov s bielkovinami, v dôsledku ktorých vznikajú produkty pokročilej glykácie (A.G.E.). Tie potom poškodzujú kolagén a elastín v koži, na ktorých sa začínajú formovať vrásky a jemné ryhy. Dipeptid karnozín však formovanie produktov pokročilej glykácie v pleti inhibuje, a tým pleť chráni pred predčasným starnutím.

Krém, čo môžete používať celoročne

 • ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT ponúka účinnú ochranu v každej situácii, ročnom období alebo na každom mieste. Je navrhnutý tak, aby sa stal základom vašej starostlivosti o pleť 365 dní v roku.
 • Či už potrebujete ochranu pred znečistením počas dochádzania do kancelárie v meste, výživu pleti počas chladného a veterného počasia alebo najsilnejšiu UV ochranu počas dovolenky pri mori, na tento ochranný krém sa môžete spoľahnúť po celý rok.

Záver rannej starostlivosti o pleť

Po rannom čistení pleti a použití pleťového séra naneste na tvár dostatočné množstvo (¼ čajovej lyžičky) krému ADVANCED DAY ULTIMATE PROTECT, nezabudnite na krk a dekolt, vyhnite sa oblasti očí. Nanášajte ľahkými ťahmi smerom nahor a nechajte vstrebať. Nanášajte opakovane počas dňa podľa potreby a ak ste na priamom slnku, tak každé 2 hodiny.