Veľkosť balenia: 30 ml

BAKUCHIOL PEPTIDES

Dokonalá alternatíva k retinolu

Nemôžete používať retinolové séra či krémy s obsahom vitamínu A, pretože je vaša pleť príliš citlivá, alebo sa vitamínu A musíte vyhýbať kvôli tehotenstvu či dojčeniu? Doprajte si s BAKUCHIOL PEPTIDES rovnakú starostlivosť ako s vitamínom A, avšak bez jeho prípadných rizík. BAKUCHIOL PEPTIDES omladzuje pleť, vyhladzuje vrásky a jemné ryhy, redukuje nadmernú pigmentáciu a pôsobí proti zápalom pleti a akné.

Celý popis
100% vegan100% vegan
V tehotenstve a pri dojčeníV tehotenstve a pri dojčení
Cena: 56 €
Na sklade - ihneď posielame

Alternatíva k vitamínu A

Sérum BAKUCHIOL PEPTIDES využíva ako hlavnú aktívnu látku bakuchiol, prírodnú alternatívu retinolu, spoločne s rozjasňujúcimi prekurzormi peptidov. Je preto skvelou voľbou pre každého, kto nechce alebo nemôže používať kozmetiku s vitamínom A (retinol, retinal a ďalšie deriváty).

Retinol pre tehotné

Podľa odporúčania lekárov je dobré sa v tehotenstve a období dojčenia kozmetike s obsahom vitamínu A vyhýbať, pretože môže mať negatívny vplyv na vývin plodu a dojčených detí. Vďaka BAKUCHIOL PEPTIDES však nemusíte prísť o úžasný účinok retinolu v podobe omladenia, prečistenia a rozjasnenia pleti. Z etických dôvodov nie je sérum BAKUCHIOL PEPTIDES priamo testované na tehotných alebo dojčiacich ženách, avšak neobsahuje žiadnu látku, ktorá by v období tehotenstva či dojčenia mohla byť akokoľvek riziková.

Proti vráskam a pre upokojenie pleti

BAKUCHIOL PEPTIDES zjemňuje, upokojuje a obnovuje na pleti jej ochrannú bariéru. Pleť je vďaka tomu chránená, bez podráždenia či začervenania a zároveň pružná a spevnená. Aktívna látka bakuchiol napomáha k vyhladeniu vrások a jemných rýh, ďalšie aktívne látky pleť rozjasňujú a zosvetlia tmavé škvrny na koži. Sérum je navyše vhodné pre všetky typy pleti, teda aj také, ktoré typicky vitamín A (retinol) netolerujú.

4 látky pre krásnu pleť

1,25 % bakuchiol:
Prírodná alternatíva retinolu pôsobí rovnako ako samotný vitamín A, teda stimuluje produkciu kolagénu a zlepšuje hydratáciu pokožky. Podobne ako retinol omladzuje pleť tým, že pôsobí na génovú expresiu. Má tiež protizápalový účinok, a tým pádom upokojuje zápal a redukuje vznik vyrážok a akné.

Rozjasňujúce prekurzory peptidov:
Lipoaminokyselina, ktorá sa ľahko vstrebáva do pokožky je schopná inhibovať aktivitu hormónov stimulujúcich melanocyty, a tým pádom pôsobí preventívne proti produkcii kožných pigmentov, čo vedie k rozjasneniu pleti a redukcii nadmernej pigmentácie a stareckých škvŕn.

Pupočník ázijský:
V tradičnej kórejskej starostlivosti o pleť je pupočník ázijský obľúbenou látkou, ktorá má protizápalový účinok a zároveň podporuje hojenie a regeneráciu pokožky. Navyše prispieva k omladeniu pleti, pretože stimuluje produkciu kolagénu I. typu a podporuje proliferáciu kožných buniek.

Inka omega olej:
Olej zo semien rastliny Sacha inch je jedným z najväčších prírodných zdrojov omega mastných kyselín. Tie pri lokálnej aplikácii vypĺňajú priestor medzi kožnými bunkami v najvrchnejšej vrstve kože, čím obnovujú fungovanie ochrannej kožnej bariéry, a bránia tak dehydratácii pleti.

Ako produkt používať v rámci filozofie CSA?

Protivrásková filozofia CSA od Medik8 spočíva v aplikácii vitamínu C a SPF ráno a v použití produktu s vitamínom A večer. Ak vitamín A používať z nejakého dôvodu nemôžete, BAKUCHIOL PEPTIDES ho dokáže v starostlivosti o pleť zastúpiť. BAKUCHIOL PEPTIDES môžete používať ako večer, tak ráno.

Podporte účinok retinolu

BAKUCHIOL PEPTIDES môžete taktiež používať zároveň s vitamínom A. V takom prípade používajte BAKUCHIOL PEPTIDES v rámci rannej starostlivosti o pleť a vitamín A zaraďte večer.

Používajte ako vitamín A

  • Ráno a večer naneste po čistení pleti 6 kvapiek séra BAKUCHIOL PEPTIDES na tvár, krk a dekolt. Ak ste zvyknutí používať ešte ďalšie sérum na báze vody, BAKUCHIOL PEPTIDES aplikujte na pleť až po tomto sére. Po vstrebaní BAKUCHIOL PEPTIDES použite sérum s vitamínom C a denný krém v prípade rannej starostlivosti a nočný krém v prípade večernej starostlivosti.
  • Sérum s objemom 30 ml vystačí približne na 100 aplikácií.
  • Po otvorení spotrebujte sérum do 12 mesiacov.