6 tipov, ako dosiahnuť husté a dlhé riasy

6 tipov, ako dosiahnuť husté a dlhé riasy

Krásne riasy sú symbolom ženskosti. Každá žena túži po oslnivom pohľade očí olemovaných dlhými a hustými riasami. Kvôli tomu skúša najrôznejšie metódy predlžovania rias, ktoré sú väčšinou finančne náročné alebo nezdravé pre oči. Pokiaľ ste už podstúpila niektorú z metód predlžovania a teraz sú vaše riasy oslabené či krátke, alebo ste skúšala rôzne prípravky a žmurkajúca bábika z vás stále nie je. Prečítajte si naše rady.

Očné riasy sú svojou stavbou a zložením podobné chlpom a vlasom. Chránia oko pred vniknutím jemných častíc, napr. nečistôt, prachu či malého hmyzu a zabraňujú tak jeho poškodeniu. Výrazné riasy umocňujú oslnivý ženský pohľad, o ktorý sa líčením ženy snažia už od pradávna. 

Čím si riasy ničíme?

Riasy každodenne dobrovoľne zaťažujeme vrstvami maskary, ktoré im uberajú na kvalite. Vystavujeme ich slnku, zime či zlému životnému prostrediu. Niektoré z nás dokonca prepadli trendu predĺženia rias metódou lepenia. Po nejakej dobe používania nekvalitnej riasenky, či predlžovania sa môže stať, že riasy výrazne zoslabnú a začnú vypadávať. V tejto chvíli je čas na dôkladnú starostlivosť, ktorá má niekoľko jednoduchých pravidiel. 
 

Odlíčenie

Odlíčenie každý večer je základ. Obstarajte si špeciálne prípravky, ktoré zaručia dokonalé a jemné odstránenie líčidiel z očných partií. Súčasťou odličovačov sú najrôznejšie vyživujúce látky, napr. vitamín A, E, F, kolagén, ceramidy či výťažky z aloe vera, ktoré spomaľujú proces starnutia a zabraňujú lámaniu rias. 
Husté a dlhé riasy s renokinom lash lash

Výživa

Vyživovať môžete pomocou ricínového či panenského olivového oleja (lisovaného za studena), ktorý vetrite po odlíčení do rias. Pri večernom ošetrení pleti môžete taktiež votrieť až k špičkám rias krém, sérum alebo emulziu. Dejte si však pozor, aby prípravok nevnikol do oka. 
 

Doma sa nelíčte

Doma alebo vo voľných chvíľach doprajte riasam odľahčenie a nelíčte ich vôbec, alebo len priehľadnou výživnou riasenkou. 
 

Náprava škôd

Ak dôjde k poškodeniu, lámaniu alebo strate rias, je potrebné doplniť vitamíny, predovšetkým betakarotén, vitamín E, B-komplex, B12 a panthenol. Existujú aj špeciálne séra na rast a zahustenie rias. Zvoľte prírodné sérum bez konzervantov (parabénov), ktorého účinok je skutočne preukázaný (overené účinné látky, klinické štúdie atď.). Na dosiahnutie účinku rastových sér musíte byť starostlivá a trpezlivá. Pri každodennej aplikácii sa výsledok dostaví síce až počas jedného mesiaca, ale budete nadšená. 
 

Kedy sérum môžete použiť?

Pokiaľ chcete mať vlastné riasy krásne, husté a dlhé.
Ako výživu pre vlastné riasy pri predlžovaní metódou lepenia.
Ako regeneráciu pre vlastné riasy po predĺžení metódou lepenia. 

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
49 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť
Omladenie pleti10.10.2011

Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť

Pleťové sérum je ľahký výživný koktail pre vašu pokožku, ktorý obsahuje mnoho účinných a potrebných látok. Kvalitné sérum však v kozmetických poličkách slovenských žien často chýba a to je veľká škoda. Často krát totiž dokáže po náročnom dni dodať pleti potrebné látky a hydratáciu lepšie než krém.