Najväčšie mýty o akné vyvrátené!

Najväčšie mýty o akné vyvrátené!

Teórií o tom, ako vzniká akné, aké sú jeho príčiny alebo najpodivnejšie spúšťače, existuje veľa, rovnako ako overených rád, ako sa ho zbaviť. Veľká časť z nich sú však polopravdy a mýty ...

Pravdepodobne už ste väčšinu z nich počuli a dosť možno ste im aj verili. Tomu je ale treba skoncovať (aby ste sa konečne zbavili akné a mali krásnu pleť bez problémov).
 

Akné môžete vysušiť

Dosť často sa v reklamách na produkty proti akné objavujú tvrdenia, že pupienky je potrebné vysušiť. Lenže jediné, čo možno skutočne vysušiť, je voda a pupienky nemajú rozhodne čo robiť s tým, či je pleť suchá či vlhká. Je to navyše presne naopak. Vysušenie pleti a odstránenie látok z jej povrchu, ktoré vodu viažu, môže naopak zhoršiť schopnosť pleti regenerovať. Akné potom vydrží na koži dlhšie, rovnako ako rezíduá po ňom. Preto je treba nepliesť si presušovanie pleti s odstránením nadbytočného kožného mazu. Ten totiž skutočne môže byť príčinou rozpuku akné.
 
Určite ale nesiahajte po agresívnych ingredienciách, ktoré by kožný maz z povrchu kože odstránili kompletne. Pleť by potom bola presušená a odpoveď na to by bola ešte väčšia produkcia kožného mazu. Jedným slovom začarovaný kruh.
 
Ako teda pleť čistiť? Vyberajte si výrobky určené na boj s akné a redukciu vyrážok, ktoré pleť , ale príliš nevysušia. Ako napríklad Pena Clarifying Foam, ktorá hĺbkovo vyčistí póry, stiahne prebytočný maz a pleť osvieži.
Clarifying Foam - cestovné balenie Clarifying Foam - cestovné balenie Vysoko-účinná antibakteriálna exfoliačná čistiaca pena pre aknóznu pokožku. Čistí póry hĺbkovo a znižuje tvorbu mazu. Výhodou je jednoduchá aplikácia, obsah prírodných a upokojujúcich látok, hĺbková čistiaca schopnosť. 10 €
 

Špinavá pleť spôsobuje akné

Zase zle! Táto chyba často vedie k nadmernému čisteniu pleti, presušovaniu a drhnutiu pleti agresívnymi mydlami, abrazívnymi exfoliantmi či čistiacimi kefami s hrubými štetinami. Takáto "starostlivosť" potom zvyšuje riziko vzniku suchej, podráždenej pleti sa šupinkami a navyšuje produkciu séba v póroch. Docielite tým tiež toho, že vaša pleť bude nadmerne suchá a napnutá, ale na povrchu mastná.
 
Akné nemá s čistotou pleti nič spoločného. Súvisí s pórmi upchatými kožným mazom, preto je vhodné používať na pleť produkty s obsahom BHA kyselín, ako je napríklad kyselina salicylová. Skvele vyčistí póry napríklad Surface Radiance Cleanse s jej obsahom.
 
 mýty o akné 
 

Akné sa zbavíte len produktami cielenými priamo na pupienky

Hoci tým, že priamo na pupienok nanesiete produkt, znížite jeho začervenanie, opuch a urýchlite jeho hojenie. Tieto produkty zvyčajne obsahujú obľúbenou kyselinu salicylovú alebo benzoyl peroxid. Bohužiaľ ale pôsobí výhradne na "vyrastené" pupienky a vôbec nerieši tie, ktoré sa ešte len formujú a zatiaľ na pleti nie sú vidieť.
 
Produkty, ktoré sa aplikujú priamo na vyrážku, sú teda vhodné iba čo doplnok k celkovej starostlivosti o tvár alebo pre osoby, ktoré netrpia vyložene silným akné, ale len tu a tam sa im "vysemení" pupienok.
 
Priamo na cieľové miesta nanášajte Dermaheal De Akni proti akné s kyselinou salicylovou, triclosanom, allantoinom a ďalšími hojivými zložkami.
 

Ak to svrbí, tak to funguje

Už ste sa dosť možno niekde dočítali o tom, že aby produkt fungoval, mali by ste cítiť, ako na tvári štípe. To ale nie je vôbec pravda. Takéto látky, ktoré spôsobujú brnenie alebo dokonca štípanie pleti, ako je napríklad mentol, pepermint, eukalyptus, citrón či alkohol, sa často objavujú v produktoch proti akné, ale pleti nijako nepomôžu. Najmä ak akné trápi "majiteľa" citlivej pleti.
 
Štúdie, ktoré by potvrdzovali, že svrbenie znamená liečenie, neexistujú. Za to tých, ktoré naznačujú, že naopak pleti môžu tieto látky výrazne uškodiť, zhoršiť akné aj stav mastnej a citlivej pleti, je plno!
 

Pupienky "naskáču" po čokoláde alebo tučných jedlách

Je samozrejme jasné, že zdravá a vyvážená strava je dobrá pre zdravie celého organizmu, však výskumy venujúce sa konzumácii čokolády čoby spúšťače akné majú výsledky zmiešané. Čo sa týka mastný, tučných jedál, tak tie nemajú vplyv na akné.
 
A ani čokoláda nemusí byť nutne problematická. Komplikácie prinášajú skôr pokrmy s vysokým obsahom priemyselne spracovaných cukrov. Tie môžu spôsobiť kolísanie inzulínu, o ktorom bolo preukázané, že môže spúšaťať akné. Keď si, ale dáte kvalitnú tmavú čokoládu, ktorá má obsah cukru veľmi nízky, vašu pleť by to nemalo ohroziť (na rozdiel od sladkého pečiva napríklad).
 

Akné sa dá zbaviť jednoducho tak, že ho z povrchu kože jednoducho zoškrábete

Kiež by to bolo tak jednoduché! Na abrazívne scruby, ale radšej zabudnite. Na pleť sú príliš hrubé, narušujú jednotu jej povrchu a ešte pleť v boji proti akné oslabujú. Agresívne pôsobenie na povrch kože navyše spôsobuje ešte vyššiu produkciu kožného mazu, čo je presne to, čomu sa v prípade aknóznej pleti chceme vyhnúť. Akné totiž netvoria nečistoty na koži.
 
Aj tak je, ale pleť treba čistiť. Najvyššie voľte jemný čistič, pleťovú vodu alebo pre absolútne najjednoduchšie a najrýchlejšie vyčistenie pleti vlhčené tampóny na pleť Blemish Control Pads s obsahom kyseliny salicylovej, glycerínu a alantoínu, ktoré neobsahujú ani kvapku alkoholu!
BLEMISH CONTROL PADS BLEMISH CONTROL PADS Máte na tvári alebo na tele viac ako jeden, dva pupienky? Potrebujete riešiť akné komplexnejšie, na väčších plochách? Vankúšiky BLEMISH CONTROL PADS s 2% kyselinou salicylovou sú na to ako stvorené. 35 €
Staršie články:
Prečo sú prirodzene zvlhčujúce faktory v pleti tak dôležité? Aby ste netrpeli xerózou
Problémy s pleťou13.4.2017

Prečo sú prirodzene zvlhčujúce faktory v pleti tak dôležité? Aby ste netrpeli xerózou

Xeróza čiže nadmerná suchosť pleti je častým problémom a v niektorom období života sa s ňou stretne takmer každý. Bežná je sezónna xeróza, ktorá sa objavuje počas chladných, suchých zimných mesiacov.

Jedlá, ktoré zjete, majú vplyv na to, kde sa vám urobia pupienky. Zbavte sa ich s prehľadom
Problémy s pleťou1.3.2017

Jedlá, ktoré zjete, majú vplyv na to, kde sa vám urobia pupienky. Zbavte sa ich s prehľadom

Tento trend sa volá face-mapping. O čo v ňom ide? Zistiť, aký vplyv majú jedlá, ktoré skonzumujete, na to, kde sa vám vytvorí pupienok.

Aké zmeny zanechá tehotenstvo na vašej pleti? Veľké!
Problémy s pleťou26.2.2017

Aké zmeny zanechá tehotenstvo na vašej pleti? Veľké!

Aj keď sa často hovorí, že počas tehotenstva nastávajúca mamička len žiari, bohužiaľ to zďaleka nie je pravidlom. A navyše sa v tehotenstve objavujú aj iné, oveľa menej pozitívne zmeny kvality pleti.

Kvôli ružovke ľudia pôsobia menej úspešne aj menej inteligentne, hovorí nový prieskum
Problémy s pleťou30.1.2017

Kvôli ružovke ľudia pôsobia menej úspešne aj menej inteligentne, hovorí nový prieskum

Vo všetkých situáciách, od pohovorov do novej práce až po prvé rande je vhodné vyvolať pozitívny prvý dojem. Ako veľmi, ale ovplyvňuje prvý dojem kožné ochorenie rosacea, pre ktoré je typický vznik vyrážok a začervenaných škvŕn na pleti? Na to sa pokúšal nájsť odpoveď najnovší prieskum.

Ako sa starať o mastnú pleť v zime? Hlavne hydratujte!
Problémy s pleťou30.1.2017

Ako sa starať o mastnú pleť v zime? Hlavne hydratujte!

V zime na našu pleť útočí agresívny mix chladného a vysušujúceho vzduchu a neustále zmeny teplôt. Hoci by sa mohlo stať, že najviac v zime trpí suchá pleť, ani pre mastnú a zmiešanú nie je toto obdobie veľmi priaznivé.