Vypadli vám riasy? Vieme, ako to napraviť

Vypadli vám riasy? Vieme, ako to napraviť

Ak si práve teraz zúfate, že vaše riasy už nie sú, čo bývali, a chceli by ste podporiť ich rast, máme tu článok presne pre vás! Zameriame sa totiž na to, prečo vám riasy padajú a tiež na to, ako rast rias podporiť, keď už sú zrazu preč.

Riasy, rovnako ako vlasy, vypadávajú a následne vyrastajú nové. Keď vám teda riasa vypadne, nemusíte sa  znepokojovať, pretože zase za chvíľu dorastie. Pokiaľ však staršie riasy vypadávajú rýchlejšie, ako nové dorastajú, môže sa ich počet dosť stenčiť. A tu nastáva (hlavne estetický, priznajme si to ) problém. Najskôr je potrebné nájsť príčinu padania rias, a až potom je možné problém ju vyriešiť.
 
Jedným z dôvodov, prečo vám riasy vypadávajú viac, než je zdravé, môže byť nevhodne zvolená riasenka. Ešte ak používate vodeodolnú, o riedke riasy priamo prosíte. Ide totiž oveľa horšie odstrániť, ako klasická maskara, takže pri odlíčení skôr siahate po "hrubej sile". Potom sa, ale nemôžete diviť, že na odličovacom tampóne nájdete nielen zvyšky riasenky, ale aj pár rias.
 
Rovnako tak vám riasy môžu vypadávať vo väčšom množstve, ak si často oči mydlíte, alebo používate na riasy kliešte či dokonca kulmu na natáčanie. Rovnako ako u vlasov, aj v týchto prípadoch môžete svojim riasam spôsobiť traumu, po ktorom ich vypadne viac naraz.
 riasy 
 
Na vine chudobnejších rias môže byť aj blefaritída čiže zápal očného viečka. K nemu môže dôjsť kvôli infekcii, traume, ale aj alergickej reakcii. Liečba zápalu zmierňuje jeho príznaky, a tým pádom môžu riasy znovu dorásť. Takže žiadne "počkáme, ono sa to samo vyrieši", ale šup za doktorom, nech máte zdravé oko a krásne riasy. Blefaritída však nie je jediné ochorenie, ktoré môže stratu rias spôsobiť. Tak ako alopécia areata spôsobuje plešatenie na hlave, môže spôsobiť aj stratu rias, rovnako ako ďalšie autoimunitné choroby ako napr.  lupus, sklerodermia a poruchy funkcie štítnej žľazy. O riasy (a vlasy) môžete taktiež prísť aj u vážnejších záležitostí ako je rakovina kože či prekonaná chemoterapia.
 

Čo s tým?

Ako prvé je potrebné sa zamerať (ako vlastne vždy) na správnu stravu. Rast rias podporí jedálniček bohatý na bielkoviny a vitamíny, preto do ňho  pravidelne zaraďte ryby, vajíčka, strukoviny a jogurt. Rast rias stimuluje tiež sójový proteín, preto si doprajte napríklad sójový jogurt, mlieko alebo tofu. A vôbec najlepšia voľba je tempeh, čiže fermentované sójové bôby, ktoré sú nielen plné bielkovín, ale ešte k tomu neobsahujú žiadny cholesterol. A pravidelnú konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny, to snáď ani nemusíme spomínať.
 
Pre rast rias je tiež dôležitý vitamín H čiže biotín, ktorý patrí k skupine vitamínov B. Rozpúšťa sa vo vode a najlepšie ho doplníte do organizmu konzumáciou sardiniek, pekanových orechov, mandlí, banánov a celozrnných produktov. A prečo, že je tak úžasný? Po prvé podporuje rýchlejší rast bŕv a za druhé napomáha posilňovať už vyrastené riasy.
 
Vitamíny C a vitamín E sú silné antioxidanty. A pretože antioxidanty pomáhajú celému organizmu, sú samozrejme vhodné aj pre zdravé riasy a ich rast. Bez vitamínu C budú vaše riasy suché a rozštiepené, navyše dokáže blokovať negatívne účinky voľných radikálov, takže sa riasy lepšie hoja a zaceľujú. Vitamín E zlepšuje krvný obeh, čím podporuje rast rias. Pre doplnenie vitamínu C a E si dajte citrusové plody, avokádo alebo listovú zeleninu.
 riasy 
A ak zdravá strava nepomáha, musí nastúpiť veda. Vyskúšajte napríklad sérum Renokin Lash Lash na podporu rastu rias. Aplikuje sa každý večer po odlíčení na korienky rias, a zatiaľ čo vy spíte, Renokin stimuluje ich rast. Ako to dokáže? Obsahuje totiž komplex biomimetických peptidov. Tie zaistia ako ochranu rias pred stresom, škodlivým UV žiarením, tak tvorbu nových vlasových folikul a správnu výživu rias. Vďaka nanokapsuliam sa účinné látky dostanú priamo do korienkov rias, kde môžu ničím nerušené pôsobiť.

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
49 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Ako sa zbaviť mílií?
Problémy s pleťou21.8.2015

Ako sa zbaviť mílií?

Nie je to akné, napriek tomu je takmer rovnako ťažké tieto "biele bodky" odstrániť. Tiež vás trápia? Vybrali sme pre vás 3 najlepšie možnosti, ako im dať nadobro zbohom.

Najlepšie spôsoby, ako sa zbaviť jaziev po akné
Problémy s pleťou28.7.2015

Najlepšie spôsoby, ako sa zbaviť jaziev po akné

Problémy s akné dokážu v časoch puberty pekne potrápiť. S jeho následkami sa mnohí stretávajú v podobe jaziev tiež v rokoch, keď už pubertu majú dávno za sebou. A čo horšie, mnoho ľudí zožiera akné aj v dospelosti. Preto sa budeme v našom magazíne tejto téme viacej venovať. Teraz sa zameriame hlavne na možnosti odstránenia jaziev po akné. Aké teda sú?

Tiež vás trápia strie? Odhalili sme pre vás deväť najväčších mýtov
Problémy s pleťou16.7.2015

Tiež vás trápia strie? Odhalili sme pre vás deväť najväčších mýtov

Strie sa tvoria kvôli priberaniu, problém s nimi majú len ženy, štíhlych sa netýkajú, pomáha na nich opálenie... Zobrali sme si na paškál deväť najväčších mýtov o striách a rozhodli sme sa im pozrieť na zúbok.

75% žien rieši problém s citlivou pleťou. Patríte k nim tiež?
Problémy s pleťou23.3.2015

75% žien rieši problém s citlivou pleťou. Patríte k nim tiež?

Citlivá pleť neprimerane reaguje na vonkajšie aj vnútorné podnety. Výsledkom býva sčervenanie pokožky, šupinky, pocity pnutia, svrbenie či pálenie.

Dermaheal CC krém pohľadom blogeriek
Problémy s pleťou29.4.2014

Dermaheal CC krém pohľadom blogeriek

Boli sme zvedaví či CC krém zvláda takzvanú kompletnú korekciu (Complete Correction) tak ako to tvrdí jeho názov. Poslali sme preto tento produkt štyrom známym českým aj slovenským blogerkám, aby ho odskúšali na vlastnej koži a podelili sa o ich reálnu skúsenosť. Ak uvažujete o kúpe tohto multifunkčného krému, nasledujúce recenzie aj s obrázkami môžu byť veľmi užitočné.