VEĽKÝ PRIESKUM: Ako to majú ženy s vráskami? V dekolte ich až tak netrápia

VEĽKÝ PRIESKUM: Ako to majú ženy s vráskami? V dekolte ich až tak netrápia

Zaujímalo nás, či ženy trápia vrásky, aké prípravky používajú, koľko do nich investujú a či to všetko vlastne pomáha. A niektoré z výsledkov nás teda dosť prekvapili!

Čo nás však neprekvapilo je fakt, že prítomnosť vrások na tvári dámy riešia. Aby aj nie, veď ich absencia sa priamo rovná mladistvému vzhľadu! Vrásky na tvári trápi celých 73% opýtaných. Najviac žien si sťažovalo na vrásky okolo očí (30%), ďalej na mimické vrásky "smiechu" okolo úst, "ryhy" na čele a tiež "mračiacu" vrásku medzi obočím. Na druhú stranu, vrásky v dekolte a na krku za problém považuje iba 6% respondentiek.
 
60% respondentiek je presvedčených, že okolie si všíma, kto má koľko vrások na tvári. Preto je celkom logické, že sa s nimi väčšina ľudí snaží niečo robiť. A ako základ boja proti vráskam takmer všetky ženy chápu nutnosť prevencie. Takmer polovica opýtaných ju vidí v:
  • zdravom životnom štýle
  • dostatku spánku
  • dostatočnom pitnom režime
Okrem toho využívajú dámy aj prípravky proti vráskam, pričom stále väčšia časť z nich vyhľadáva odbornú pomoc - napríklad chemický peeling alebo injekčne aplikovaný botox. A 13% pesimistiek je presvedčených, že keď sú vrásky v génoch, nepomôže im nič!
Čo ale poteší, je fakt, že celých 33% opýtaných má dojem, že okolie vrásky nerieši a berie ich ako samozrejmosť. Človek sa potom nečuduje tým, ktorí nejaké omladenie alebo prevenciu vzniku vrások nemajú vo svojom myšlienkovom portfóliu.
 

Ako sa o seba staráme?

Nejaký druh starostlivosti o pleť priznáva 72% opýtaných. Takmer polovica žien si vystačí s jedným obľúbeným prípravkom, silu dvoch a viacerých špecializovaných prípravkov využíva pätina opýtaných.  Častá a obľúbená nie je napodiv ani návšteva kozmetických salónov. A skoro tretina respondentiek na nejakú starostlivosť o pleť kašle. Proste keď je to raz v génoch, je to v génoch ....
 
Každá druhá dáma, ktorá používa špeciálne prípravky určené pre boj s vráskami a omladenie pleti, ich používa pravidelne a každodenne, aj keď sa nájdu aj také, ktoré si vystačia s ich použitím len niekoľkokrát do týždňa. Pre tretinu žien sú obľúbené špeciálne prípravky práve produkty na vrásky okolo očí. Odporučiť v tomto prípade môžeme napríklad Eyelift pre vyhladenie vrások okolo očí, ktorý je neinjekčnou alternatívou vyplnenia rýh a vrások.
Čo sa ale moc "nechytá", to sú prípravky špeciálnej starostlivosti určené na vrásky v dekolte a na krku. Na tie spolieha samotná jedna žena z jedenástich. Väčšina opýtaných sa skrátka spolieha na svoj univerzálny produkt proti vráskam ako je Growth Factor sérum s rastovým faktorom, a ten využívajú podľa potreby na všetky možné oblasti.
 

Funguje to?

Majú dámy pocit, že výrobky proti vráskam naozaj fungujú? Vlastne, áno aj nie. Výrazné zlepšenie zaregistrovali len dve percentá žien. Čiastočné zlepšenie stavu prinieslo pravidelné používanie prípravkov proti vráskam takmer polovici žien!
 

Informácie hlavne "z netu"

Nedá sa úplne povedať, že by sa dámy z nášho prieskumu o vývoj starostlivosti proti vráskam nejako obzvlášť zaujímali. Aktívne informácie na túto tému vyhľadáva len jedna štvrtina žien, väčšina opýtaných to berie skôr tak, že keď už na niečo zaujímavé narazia, rady si to prečítajú, ale že by sa usilovali niečo viacej si zistiť, to nie. Najčastejším zdrojom týchto informácií sú internetové portály pre ženy, prípadne časopisy. Stále obľúbenejšie sú stránky so špeciálnou kozmetikou.
 
Kozmetickú novinku proti vráskam s radosťou vyskúša takmer polovica opýtaných z prieskumu, ale sú aj také, ktoré ju vyskúšajú len na odporúčanie svojho lekára. A potom tu máme druhú polovicu opýtaných, ktorá je verná svojmu prípravku a odmieta skúšať čokoľvek nové.
 

Podľa čoho si dámy vyberajú nový produkt proti vráskam? 

Najviac dajú na odporúčanie kamarátok a známych, predsa len, keď už vidíte, ako prípravok krásne zaberá na kamarátke, je ľahšie mu podľahnúť. Dobrým ukazovateľom je aj značka produktu alebo odporúčania lekára.
 
Kozmetiku proti vráskam ženy kupujú najčastejšie v drogériách a v lekárňach, na internete tento nákup zatiaľ neobľubujú. Iba jedna z desiatich žien je taká "počítačová nadšenkyňa", ktorá nakupuje i online.
 

A ako ste na tom vy? Kde kupujete? A koľko prípravkov používate?

Staršie články:
Parabény boli nájdené v tkanivách postihnutých rakovinou. Máme sa ich naozaj báť?
Štúdie a odborné články24.4.2015

Parabény boli nájdené v tkanivách postihnutých rakovinou. Máme sa ich naozaj báť?

So správami o parabenoch sa v poslednej dobre roztrhlo vrece. Dokonca aj my v našom magazíne krásy sme sa nimi už niekoľkokrát venovali. Ako to teda je s jejich zdravotnými rizikami? Je naozaj prekázané, že spôsobujú rakovinu?

Poznáme pravú príčinu vzniku strií!
Štúdie a odborné články16.3.2015

Poznáme pravú príčinu vzniku strií!

O striách už toho bolo napísané veľa. Vedeli, ste ale, že existujú 2 druhy strií? A určite ste netušili, že ich hlavným viníkom nie je naberanie váhy, ako sa sa s obľubou tvrdí.

Proti akné behom života bojuje 9 z 10 ľudí.  Ako sú úspešní?
Štúdie a odborné články16.3.2015

Proti akné behom života bojuje 9 z 10 ľudí. Ako sú úspešní?

Ak patríte k ‘postihnutej’ väčšine, nemusíte sa už trápiť. Existuje veľa variant, ako problematickú pleť liečiť. Niekto sa spolieha na prípravky proti akné, niekto na odbornú pomoc. Nakoľko, tieto metódy, ale fungujú?

Čo vám hrozí keď si necháte predĺžiť riasy?
Štúdie a odborné články25.2.2015

Čo vám hrozí keď si necháte predĺžiť riasy?

Oči à la mrkacia bábika sú síce sexy, ale môžu vám privodiť niekoľko zdravotných problémov. A to už vôbec nehovoríme o tom, že vám po niekoľkonásobnom predĺžení dosť možno vaše vlastné brvy úplne povypadávajú a budete si musieť pár týždňov počkať, než opäť dorastú.

Je organická "bio" kozmetika bezpečná?
Štúdie a odborné články11.7.2014

Je organická "bio" kozmetika bezpečná?

Často dostávame otázky, či sú NewGel+E silikónový gél na jazvy a NewGel+ silikónové náplasti na jazvy organické, rsp. "bio" - ako je to dnes v móde nazývať. Je to skvelá otázka, pretože vieme, že našich zákazníkov zaujíma bezpečnosť zložiek. Ale...!