Ako správne vybrať kolagén a ktorý je najlepší pre pleť?

Ako správne vybrať kolagén a ktorý je najlepší pre pleť?

V kolagénovom šialenstve, aby sa jeden vyznal. Preto sme sa opýtali tej najpovolanejšej - odborníčky a vývojárky potravinových doplnkov Anny Brandejs.

Že má byť strava našou medicínou hlásal už známy antický lekár Hippokrates. Bohužiaľ, nežil v dnešnej dobe, ktorá je kvalitou aj zložením stravy s tou jeho neporovnateľná. Nadmerné používanie agrochémie a priemyselných hnojív má za následok, že konzumujeme potraviny, ktoré neobsahujú živiny, ale len prázdne kalórie. Zakladateľka firmy Medaprex a vyštudovaná odborníčka Anna Brandejs dlho nemohla nájsť dostatočne kvalitné a účinné doplnky stravy, ktoré by chýbajúce vitamíny v jedle nahradili. Po vybudovaní úspešnej kliniky estetickej medicíny začala pracovať na vývoji doplnkov stravy, ktorým dokonca prepožičala svoje meno.

 

Kolagénov je v súčasnosti na trhu veľa. Ako sa v takom množstve zorientovať a vybrať si ten najlepší?

Kolagénové šialenstvo vzniklo niekedy pred 12 rokmi, keď japonskí vedci prišli so zistením, že keď sa molekula kolagénu enzymaticky naštiepi (rozbúra sa na menšie časti zvané kolagénové peptidy) a vnútorne užíva, dokáže zlepšiť stav kĺbov a svalov. Firmy sa teda začali predbiehať vo výrobe kolagénu a začali ho ponúkať na všetko i na pleť. A práve tu je ten háčik. V ľudskom tele sa nachádza niekoľko desiatok rôznych typov kolagénu. Napríklad v chrupavke kĺbov sa nachádza prevažne kolagén typu 2 a ten sa do doplnkov stravy získava z hydinových skeletov, pretože práve tie sú jeho najpočetnejším zdrojom. Ľudské svaly a cievy obsahujú prevažne kolagén typu 3. Tento typ kolagénu sa vyrába zo zvyškov pri spracovaní hovädzieho mäsa. Ľudská koža obsahuje z viac ako 80 % kolagén typu 1,  jeho zdrojom sú rybia koža a šupiny. Takže keď si vyberiete kolagén typu 2, alebo 3, tak možno pomôžete svojim kĺbom a svalom, ale pre účel zlepšenia pleti sú to vyhodené peniaze. Vždy si vyberajte 100 % čistý, dobre hydrolyzovaný kolagén typu 1 z rýb. Len tak budete mať radosť z výsledkov v podobe mladšej kože.

Aká forma je pre telo najprijateľnejšia? Na trhu sa nepredávajú totiž len kapsuly, ale tiež prášky rozpustné vo vode a pod.

Forma doplnku stravy, a to, či je v tekutom, práškovom, alebo vo forme kapsuly, má nulový vplyv na vstrebateľnosť, využiteľnosť, alebo účinnosť kolagénu. Avšak kapsuly sú väčšinou tou najčistejšou formou bez nežiadúcich chemických látok tak, ako je to u nášho Collagen +11 ANNA BRANDEJS.

Ako mať istotu, že kupujem 100 % čistý a efektívny kolagén?

Jedine tak, že sa pozriete na web stránky daného produktu, alebo sa spýtate výrobcu. V prípade 100 %  čistého kolagénu bez zvyškov toxínov, purínov, antibiotík či tuku, to výrobcovia často uvádzajú na svojich stránkach a môžu to doložiť aj certifikátom.

Ktorý z nich je najvhodnejší na zlepšenie pleti?

Keď chcete vidieť výsledky v podobe pevnejšej a hladšej pleti, tak kupujte jedine rybí kolagén typu 1, 100 % čistý a dobre hydrolyzovaný. Veľká výhoda je, keď v doplnku stravy sú aj iné látky na podporu

pleti , napríklad vitamín C alebo skvelá patentovaná látka CeramosidyTM - to sú tuky z pšenice, ktoré majú taktiež famózne účinky na pleť a pôsobia ešte rýchlejšie ako kolagén.

Ktorá žena by o užívaní kolagénu mala začať premýšľať?

Kolagén tvorí až 80 % strednej časti kože a dodáva koži spolu s elastínom a kyselinou hyalurónovou akúsi výstuž, objem a pružnosť. Vlastná schopnosť tvorby kolagénu sa začína po 20. roku života znižovať o 1-1,5 %, po 30 roku už o 20 - 25 % a po päťdesiatke je to často aj o 40 % a menej. Keď k tomu pripočítame slnečné žiarenie, psychický stres, znečistený vzduch a nedokonalú stravu - to všetko prispieva k zníženiu tvorby kolagénu v koži. Takže ako prevenciu odporúčam kolagén brať už po 20 roku života, po 30 roku života je to ešte dôležitejšie. Navyše naše klientky hlásia nielen zlepšenie kože, ale aj nechtov a vlasov.

Za ako dlho uvidia výsledky a aké konkrétne?

Aby sa kolagén, a to aj ten najkvalitnejší prejavil v podobe krajšej a mladšej koži a pleti, je potrebné 2 až 3 mesiace. V prípade, že daný doplnok stravy obsahuje aj množstvo ďalších prídavných látok ako sú minerály, vitamíny a extrakty z rastlín, je možné vidieť zlepšenie pleti aj skôr, cca za 1-2 mesiace.

Váš doplnok stravy Collagen +11, ako už názov napovedá, obsahuje ďalších 11 silných účinných látok pre prevenciu starnutia pleti a omladenie pleti. Aké konkrétne a prečo?

Collagen +11 ANNA BRANDEJS obsahuje aj patentovanú látku CeramosidyTM. Tá je v mnohých ohľadoch minimálne tak účinná na zlepšenie pleti ako samotný kolagén. Navyše CeramosidyTM účinkujú skôr, takže prvé výsledky zlepšenia pleti pri užívaní nášho doplnku sú už po 3-4 týždňoch. Vynikajúci vplyv na pleť má i extrakt z granátového jablka, ktorý chráni kožu pred voľnými radikálmi. Máme tam aj kyselinu hyalurónovú, veľkú dávku vitamínu D, lykopén a podobne. Látky sú vybrané tak, aby mali dohromady silnejší synergický účinok a pleť bola lepšie hydratovaná, elastická, hladšia a pevnejšia.

 

Má v tomto ohľade na trhu konkurenciu?

Collagen +11 ANNA BRANDEJS je originálny výrobok, žiadny iný s rovnakým zložením neexistuje. Existujú doplnky stravy s kolagénom a s prídavnými minerálmi a vitamínmi, ktoré sa môžu blížiť kvalite nášho výrobku, ale majú trikrát vyššiu cenu. Takže lepší pomer kvalita cena na trhu nenájdete. Navyše len máloktorý doplnok stravy má kolagén s preukázanými účinkami v klinickej štúdii.Produkty ANNA BRANDEJS k zakúpeniu na www.medaprex.sk

Collagen+11 ANNA BRANDEJS Collagen+11 ANNA BRANDEJS Zdokonaľte svoju pleť zvnútra s Collagen+11 ANNA BRANDEJS s najčistejším rybím kolagénom a patentovanými Ceramosidmi. Získajte spevnenú a vyhladenú pleť vďaka doplnku stravy, ktorý pomáha vyhladiť vrásky, rozjasniť a zjemniť pleť. 75 €

S článkom súvisia tieto produkty:

Doprava zadarmo
Collagen+11 ANNA BRANDEJS
Zdokonaľte svoju pleť zvnútra s Collagen+11 ANNA BRANDEJS s najčistejším rybím kolagénom a patentovanými
75 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Poriadne si to okoreňte!
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS18.6.2020

Poriadne si to okoreňte!

Čierne korenie dokáže nielen ochutiť jedlo, ale navyše obsahuje aj látku piperín, ktorá je zdraviu prospešná.

Prečo užívať kurkumín? A čo je vlastne zápal?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS8.5.2020

Prečo užívať kurkumín? A čo je vlastne zápal?

Kurkumín je úžasná látka, ktorá sa nachádza v koreni kurkumy. Je to predovšetkým silný antioxidant a fantastický výživový doplnok, ktorý napomáha tomu, aby zápal ako obranná a opravná reakcia tela na infekciu, mechanické alebo chemické podráždenie prebehol správne, za krátku dobu a neprerástol do dlhotrvajúceho zápalu trvajúceho mesiace až roky.

Akné
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS7.5.2020

Akné

Našťastie ja som nikdy nemala veľa problémov s akné. Ale máme veľa klientov od 18 rokov až do 30 roku veku života, ktorí trpia akné. Štatisticky až 8% ľudí trápi akné aj po 30 roku života. Naše produkty a procedúry pomohli tisícom klientov, a naše Medik8 anti-akné ošetrenia a produkty patria medzi najobľúbenejšie.

Rastlinné extrakty
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS6.5.2020

Rastlinné extrakty

Mnoho ľudí si myslí, že bylinky alebo ovocie, ktoré používame v potravinových doplnkov sú len sušené a drvené bylinky alebo ovocie.

Čo sú kurkominoidy? Rizdiel medzi kurkuminoidami a kurkumínom.
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS30.4.2020

Čo sú kurkominoidy? Rizdiel medzi kurkuminoidami a kurkumínom.

Kurkumíny sú úžasné látky, ktoré sa nachádzajú v koreni kurkumy. Už dlho sa používajú v ajurvédskej medicíne.