Kurkuma je jednou z najoceňovanejších rastlín na svete.

Kurkuma je jednou z najoceňovanejších rastlín na svete.

Obsahuje totiž 4 % látok zvaných kurkumíny, ktoré majú silný antioxidačný a protizápalový účinok.

Podporuje zdravé kĺby

Antioxidanty zohrávajú pri udržiavaní zdravých kĺbov významnú úlohu. Vaše telo používa antioxidanty v boji proti voľným radikálom, nestabilným časticiam, ktoré vznikajú v dôsledku miliónov chemických reakcií vo vašom tele. Môžu spôsobiť oxidačný stres a poškodenie na bunkovej úrovni. Vedci práve často nachádzajú zvýšenú aktivitu voľných radikálov a nižšie hladiny antioxidantov pri výskume krvi a kĺbovej tekutiny u pacientov trpiacich bolesťami kĺbov. Kurkumín má silnú antioxidačnú a protizápalovú aktivitu a môže vám pomôcť zmierniť zápaly kĺbov, obzvlášť v ramenách, kolenách a lakťoch.

skoje

Pokožka, vlasy a telo

Kurkumín je veľmi silný prírodný antioxidant pomáhajúci redukovať a neutralizovať voľné radikály, ktoré poškodzujú a ničia vaše bunky a DNA a spôsobujú tak predčasné starnutie. Pretože väčšina problémov so starnutím je spôsobená oxidačným stresom, kurkumín je veľmi dôležitým denným doplnkom pre spomalenie predčasného starnutia.

Zdravá imunitná rovnováha

Váš imunitný systém je sieť rôznych orgánov, tkanív a buniek, ktoré spoločne chránia vaše telo. Odpoveďou imunitného systému na podráždenie tela patogénmi je zápal. Kurkuma prispieva k zdravej imunitnej odpovedi tela.

Podporuje zdravie vášho srdca

Zdravé srdce podporuje mnoho faktorov, najmä zdravé stravovanie a pravidelné primerané cvičenie. Pridanie kurkumínu k zdravej výžive môže mať mnoho výhod pre ochranu vášho srdca. Oxidované častice LDL (lipoproteíny s nízkou hustotou), ktoré boli narušené voľnými radikálmi, môžu spôsobiť zápal kardiovaskulárneho systému. Štúdie naznačujú, že antioxidačné účinky kurkumínu môžu pomôcť v boji proti týmto voľným radikálom.

skoje

Zlepšuje trávenie

Preukázalo sa, že kurkumín upokojuje tráviaci systém a pomáha zmierniť plynatosť v črevách, nadúvanie a ďalšie problémy so žalúdkom a črevom. Funguje však na inom princípe než probiotiká alebo enzýmy - prirodzene upokojuje črevo a znižuje nadprodukciu kyseliny.

Podporuje zdravie pečene

Vaša pečeň hrá dôležitú úlohu pri udržaní dobrej rovnováhy látkovej výmeny v tele. Zdravie vašej pečene môže priamo súvisieť s oxidačným stresom a protizápalovými látkami. Kurkumín môže pomôcť zvýšiť antioxidačnú obranyschopnosť pečene, detoxikovať ju a obnoviť rovnováhu vášho organizmu.

S článkom súvisia tieto produkty:

Immunity ANNA BRANDEJS
Doplnok stravy, ktorý obsahuje lipozomálný vitamín C a silnú dávku extraktu z organickej kurkumy - tzv.
100% vegan
46 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Konečne! Produkt s kolagénom na omladenie pleti s rýchlym a viditeľným účinkom
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS20.2.2021

Konečne! Produkt s kolagénom na omladenie pleti s rýchlym a viditeľným účinkom

Očakávate od doplnku stravy na omladenie pleti rýchle a dlhodobé výsledky? Jeden taký pre vás máme, jeho účinky potvrdzuje 96,15 % užívateliek hodnotiacich výsledky maximálnym počtom bodov.

Kolagén na pleť, ktorý naozaj funguje
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS8.2.2021

Kolagén na pleť, ktorý naozaj funguje

Hľadáte doplnok stravy s kolagénom, ktorý je vytvorený tak, aby vám priniesol viditeľné výsledky už po 2 týždňoch užívania s tým, že v jeho zložení nájdete iba látky, ktoré vaše telo skutočne využije? Jeden taký tu je - Collagen + 11 ANNA BRANDEJS.

11 potravín, ktoré podporia vašu imunitu
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS29.1.2021

11 potravín, ktoré podporia vašu imunitu

Pani doktorka, Anna Brandejs, si rada číta a inšpiruje sa v rôznych knihách o zdravej výžive, bylinkách, vitamínoch a mineráloch. Dnes sa pozrela, čo tieto múdre knižky odporúčajú jesť, aby náš imunitný systém bol lepší a silnejší.

Podpora imunity - ako na ňu prírodnou cestou a prečo jej musíme, s pribúdajúcim vekom, venovať zvýšenú pozornosť?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS11.1.2021

Podpora imunity - ako na ňu prírodnou cestou a prečo jej musíme, s pribúdajúcim vekom, venovať zvýšenú pozornosť?

S vekom klesá prirodzená obranyschopnosť nášho organizmu. Kým „dvadsiatkou“ sme mohli prejsť bez vážnejšieho ochorenia, či príznakov oslabenej imunity, po cca štyridsiatom roku života je vhodné začať telu pomáhať. Nižšie uvedený text sme pripravili pre tých z vás, ktorí sa chcú dlho tešiť pevnému zdraviu.

13 tipov ako posilniť imunitný systém
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS28.12.2020

13 tipov ako posilniť imunitný systém

Váš dobre fungujúci imunitný systém je to, čo vás chráni pred patogénmi, ako sú rôzne vírusy, alebo baktérie a před závažnými ochoreniami. Prinášame vám 13 tipov, ako svoju imunitu posilníte.