Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.

Počas dňa na našu pleť pôsobí veľa nežiadúcich vplyvov ako vietor, dážď, slnečné žiarenie, suchý vzduch atď. Naše telo sa s týmito vplyvmi vysporiadava najúčinnejšie práve v noci. Vtedy sa energia, ktorá je cez deň sústredená na telesnú a psychickú aktivitu, zaoberá prevažne bunkovou obnovou. Je to tým, že nám klesá metabolizmus, znižuje sa teplota a spomaľuje sa látková výmena.

Telo má tak v noci dostatok energie na obnovu kožných, krvných a mozgových buniek. 
A to až o 300% viac ako cez deň! 
 
Vrchol bunkovej obnovy je približne okolo jednej hodiny v noci, kedy hypofýza vylučuje rastový hormón nevyhnutný pre obnovu buniek. Pokiaľ teda spíme málo, nekvalitne, alebo dospávame cez deň, potom nedostatok spánku neobnoví bunky kože dokonale a naša pleť je ráno zašednutá a zvädnutá.
 

Aké pravidlá by sme mali dodržiavať, aby sme sa vyspali do ružova?

Pred uložením sa na spánok si v spálni dostatočne vyvetrajte!
Pre kvalitný spánok potrebujete dostatok čerstvého vzduchu. V spánku upadáme do rôznych fáz spani, kedy sa naše dýchanie prehlbuje a spomaľuje. Ak nebudete mať dostatok kyslíka, nevyspíte sa dobre.

V spálni si znížte teplotu!
V noci nám klesá teplota mozgu aj tela. Preto sa ľudia na noc prikrývajú. Ak máte v spálni vysokú teplotu, budete sa budiť kvôli prílišnému poteniu, čo kvalite vášho spánku nepridá.

Minimaluzujte svetlo a hluk!
Ak môžete, vypnite všetky prístroje, zatiahnite závesy či žalúzie, aby ste docielili, čo najväčšej tmy. So súmrakom totiž telo začína produkovať hormón melatonín, ktorého produkcia prebieha v noci v tme a končí ranným svitaním. Melatonín je známy ako hormón spánku. Ak ho budete produkovať málo, horšie sa vyspíte a vaše telo sa menej zregeneruje pre ďalší deň.

Zkľudnite svoju myseľ!
Aby sa vám dobre zaspávalo a nezdali sa ťažké sny, nečitajte pred spaním horory, nepozerajte sa na kriminálky v televízii a pod. V určitých fázach spánku naša myseľ rieši problémy z predchádzajúceho dňa a rôzne ďalšie starosti. Nezamestnávajte teda mozog riešením kriminálnych prípadov a strašidelných scén. Nie nadarmo sa hovorí "Ráno múdrejšie večera".

Hydratovaná peť

Aby ste sa vyspali do krásy, podporte svoju bunkovú obnovu nočnými hydratačnými krémami od Medik8 alebo Dermaheal. Môžete vyberať zo škály prípravkov podľa veku či problému, ktorý chcete riešiť. Starostlivosť môžete doplniť aj očnými krémami a sérami. Napríklad očné sérum Jalusint pracuje na základe transportu kyseliny hyalurónovej do spodnej časti pokožky, kde účinne pokožku omladí

A vždy sa pred spaním odlíčte!
V noci pri bunkovej obnove dochádza k vyššej priepustnosti kožnej bariéry. Otvárajú sa póry a pleť stráca vlhkosť. Preto je to ideálna časť dňa, kedy môžeme našu pleť napumpovať vitamínmi a regeneračnými látkami a musíme jej dodať dostatočnú hydratáciu!

Staršie články:
Naordinujte si vitamín proti starnutiu
Zdravý život24.10.2011

Naordinujte si vitamín proti starnutiu

Vitamín E je verný bojovník proti starnutiu. Jeho pravidelnou dostatočnou dávkou pomôžete nielen svojej pokožke a vzhľadu, ale taktiež prispejete svojmu zdraviu. Urobte si vitamínovú terapiu v znamení E.

Dožičte si vitamín krásy
Zdravý život20.10.2011

Dožičte si vitamín krásy

Vitamíny sú nevyhnutné pre zdravý život. Nedodávajú telu žiadne kalórie ani jouly, ale aj napriek tomu sú úžasným zdrojom vitality a energie. Vitamíny si naše telo nedokáže samo vyrábať, musíme ich preto pravidelne dodávať potravou. Rovnako ako naše telo, aj pokožka potrebuje raz za čas vitamínovú bombu. Dožičte si špeciálnu výživnú kúru v podobe čistého vitamínu A pre pleť.