Grepový olej

Olej získavaný zo šupiek grepu

Esenciálny grepový olej sa získava mechanickou extrakciou šupiek grepu, má bledo žltú alebo červenkastú farbu v závislosti na odrode konkrétneho ovocia a výrazne citrusové arómu. Domovom tohto citrusového plodu je Ázia. Grepový olej stimuluje pri použití v aromaterapii aktivitu lymfatického systému, mentálne pozdvihuje a má rad pozitívnych účinkov na pleť a vlasy.

Sťahuje a čistí pleť

Podobne ako napríklad pelargóniový olej pôsobí aj grepový adstringentne, čo znamená že sťahuje. To môže byť prospešné starnúcej pleti, ktorú spevní, alebo pleti mastiacej sa, aknóznej pleti, ktorú zbaví nadbytočného kožného mazu v póroch aj na povrchu kože. Proti akné prináša grepový olej dvojitý zásah, vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam prečisťuje pleť.

Proti celulitíde a opuchom

Má tiež slabo diuretický účinok, a vďaka tomu pôsobí proti opuchom a zadržiavaniu vody. Predovšetkým v oblasti očného okolia vás tak zbaví nepekných opuchov a opuchlín.

Tým, že aktivuje lymfatický systém, môže topická aplikácia grepového oleja zlepšovať vzhľad celulitídy. Podporuje vyplavovanie toxínov a odumretých kožných buniek z organizmu. Jeho aplikácia je preto skvelým doplnkom po lipolýze alebo iných ošetreniach stimulujúcich chudnutie a tvarovanie postavy, ktoré fungujú na princípe apoptózy, programovanej smrti tukových buniek.

Olej na vlasy

Tiež vlasom a vlasovému skalpu je grepový olej prospešný. Vlasom ako takým prepožičiava lesk a zdravý vzhľad, pri aplikácii na kožu hlavy vyživuje vlasové korienky a podporuje rast vlasových vlákien. Uľaviť môže aj v prípade nadmerne sa mastiacej hlavy, ktorú ozdravuje podobne ako mastnú pleť.

Grepový olej nie je toxický ani dráždivý. Nie je však fotostabilný, je preto vhodné aplikovať ho na pleť večer, aby nebol vystavený slnečnému žiareniu, a neznížila sa tak jeho účinnosť.

S článkom súvisia tieto produkty:

C-TETRA EYE
Antioxidačné sérum s obsahom lipidného vitamínu C a vitamínu E pre dokonalú starostlivosť a redukciu
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
29 €
Na sklade - ihneď posielame