Kozinec blanitý

Bylina, ktorej koreň sa využíva pre svoje liečebné vlastnosti

Kozinec blanitý je jednou z najznámejších rastlín využívaných v tradičnej čínskej medicíne, ktorá s ním pracuje pre rad jeho pozitívnych účinkov, predovšetkým však pre schopnosť spomaliť prirodzený proces starnutia. Okrem toho podporuje správne fungovanie srdca, pľúc, pečene a obličiek. Pozitívne pôsobí na kardiovaskulárnu sústavu, znižuje vysoký krvný tlak a reguluje hladinu cholesterolu a krvného cukru, čím prispieva k celkovému zdraviu srdca a ciev. Domovom konzinca blanitého je prekvapivo Čína. Obsahuje rad flavonoidov, rastlinných molekúl s antioxidačnými vlastnosťami.

Aké sú jeho účinky?

  • Podporuje imunitu
  • Spomaľuje starnutie organizmu
  • Znižuje negatívny vplyv stresu na organizmus
  • Podporuje zdravie srdca a ciev
  • Podporuje detoxikáciu tela a činnosť pečene
  • Vyrovnáva hladinu krvného cukru
  • Udržuje bunky zdravé

Kozinec blanitý je adaptogén, látka, ktorá neutralizuje škodlivý vplyv stresu na organizmus, či už emočný, ​​fyzický alebo mentálny.

Ako je to s jeho vplyvom na starnutie organizmu?

Je potrebné začať až u chromozómov, jednotiek, ktoré uchovávajú DNA buniek. Chromozómy ohraničujú štruktúry zvané teloméry. Počas bunkového delenia sa teloméry skracujú, a signalizujú tak ukončenie bunkového rastu, tzv. starnutie, ktorá vedie k starnutiu, prípadne chorobám.

T-lymfocyty, bunky imunitného systému, aktivujú tzv. enzým telomeráza, ktorý opravuje a nahrádza skrátené teloméry, čím napomáha predĺžiť život buniek. Extrakt z koreňa kozinca blanitého aktivuje činnosť enzýmu telomeráza v T-lymfocytoch, čo má za následok dlhodobejšie fungovanie buniek. Kozinec blanitý navyše chráni mitochondrie, čo je ďalšia forma jeho podpory dlhovekosti, a pôsobí proti poškodeniu tkanív voľnými radikálmi.

Obsiahnuté flavonoidy a polysacharidy podporujú zdravie žíl a ciev, rovnako ako imunitného systému, čím znižujú riziko kardiovaskulárnych komplikácií. Popri tom bránia ukladaniu plaku zloženého z tukov, cholesterolu a vápnika v cievach, čím znižujú vysoký krvný tlak.

Pozitívny vplyv vykazuje kozinec blanitý tiež v prípade krvného cukru, ktorého hladinu normalizuje, znižuje tiež riziko vzniku inzulínovej rezistencie, a tým pádom aj rozvoja diabetu II. typu. Podporuje tiež zdravie obličiek a pečene, dôležitých orgánov hrajúcich prím v detoxikácii organizmu.

S článkom súvisia tieto produkty:

Doprava zadarmo
Light of Life
Predĺžte svoj život a spomaľte starnutie organizmu s týmto exkluzívnym výživovým doplnkom. Vyvinutý na
179 €
Na sklade - ihneď posielame