Kyselina alfa-lipoová

Silný antioxidant

Pri topickej aplikácii sa javí kyselina alfa-lipoová ako veľmi účinný antioxidant. Pri vnútornom užití navyše regeneruje ďalšie antioxidanty (napríklad vitamín C a E).

Kyselina alfa-lipoová je v kozmetických produktoch využívaná primárne ako antioxidant pôsobiaci proti starnutiu pleti a zápalom. Ovplyvňuje aj produkciu energie v bunkách, regeneráciu ďalších antioxidantov (vitamín C, vitamín E), produkciu kolagénu a chráni pred poškodením voľnými radikálmi, napríklad z ultrafialového žiarenia.

Ideálny zdroj energie pre bunky a ochrana pred radikálmi

Prezýva sa univerzálny antioxidant, pretože je rozpustná ako vo vode, tak aj v tukoch, pričom je až 400x účinnejšia ako kombinácia vitamínu C a vitamínu E. Vysoká je jej penetrácia do kože i do bunkových membrán. Benefity prináša kožným bunkám zvonku aj zvnútra. Kyselina alfa-lipoová napomáha bunkovému metabolizmu tým, že pozitívne ovplyvňuje produkciu energie. Čím vyššia je energetická hladina buniek, tým mladistvejšie pleť vyzerá. Okrem toho chráni polynenasýtené tuky, ktoré pleť potrebuje pre svoj vyplnený a pevný vzhľad, a pred poškodením voľnými radikálmi.

Ovplyvňuje však aj aktivitu mazových žliaz, pričom ich nadprodukcia môže mať za následok vznik komedónov a akné.

S článkom súvisia tieto produkty:

PORE MINIMISING TONIC
Dotiahnite svoje čistenie pleti do žiarivého konca s PORE MINIMISING TONIC, osviežujúcim roztokom, ktorý
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
50 €
Na sklade - ihneď posielame