Kyselina laktobionická

Poly-hydroxykyselina využívajúca sa v starostlivosti o pleť

Kyselina laktobionická patrí medzi poly-hydroxykyseliny (PHA), súrodencov známejších alfa-hydroxykyselín (AHA), ako je kyselina mliečna, L-mandľová či glykolová. Najväčší rozdielom medzi týmito dvoma skupinami podobných kyselín je, že poly-hydroxykyseliny majú väčšiu molekulárnu štruktúru. Tá značí, že neprestupujú tak hlboko do kože, ale pleti poskytujú účinnú exfoliáciu iba na povrchu. Sú preto vhodné na starostlivosť o citlivú pleť a pleť so skúsenosťami s podráždením po aplikácii AHA.

Prírodné exfoliácia

Kyselina laktobionická sa získava z rastlinných výťažkov. Pleti poskytuje iba jemnú exfoliáciu a resurface, bez toho, aby zapríčinila podráždenie či začervenanie. Oproti AHA nespôsobuje vyššiu citlivosť ošetrenej pleti na ultrafialové žiarenie.

Podobne ako retinol aj kyselina laktobionická stimuluje životný cyklus buniek v koži - obmedzuje ich hromadenie na povrchu pleti, zatiaľ čo podporuje novotvorbu buniek hlbšie v koži. Zlepšuje tiež hydratáciu pleti, schopnosť kože k sebe pripútať a v sebe zadržať vlahu. Vďaka tomu podporuje mladistvý vzhľad pleti bez vrások a bez jej povolenia.

Kyselina laktobionická