Laserové omladenie

Neinvazívne omladenie pleti tzv. tepelnou cestou s využitím laserového žiarenia

Pri laserovom omladení sa využíva vysokovýkonný CO2 laser. Ten možno okrem omladenia s pozmeneným nastavením využiť aj na jazvy po akné, hyperpigmentáciu a odstránenie červených žiliek.

Laser zastaví starnutie pleti

Presne cielený laserový lúč ohrieva kožu a podkožie, a utvára v nej drobné poškodenia. Tie sú úplne neškodné, ale vyvolávajú žiaduci proces novotvorby kolagénu a obnovu elastínu. Výsledkom je vypnutie a spevnenie pleti. Nárast obsahu kolagénu v pleti pôsobí pozitívne na rozšírené póry, ktoré sťahuje a zlepšuje ich vzhľad. Celkovo laserové žiarenie pleť zjemňuje a redukuje jemné linky a drobné vrásky.

Laserové omladenie je vhodné pre starnúcu pleť, ktorá nie je ešte príliš poškodená starnutím. Laser nedokáže odstrániť vrásky podobne ako skalpel, vďaka navýšeniu produkcie a prestavbe kolagénu ale dokáže "zakonzervovať" existujúci stav pleti a bráni jej ďalšiemu starnutiu. Účelom tohto ošetrenia je teda skôr odďaľovanie invazívnych omladzujúcich procedúr typu lifting.

Účinok laserového omladenia

  • Redukcia jemných liniek a vrások
  • Spevnenie pleti
  • Obnovenie povolených kontúr pleti
  • Svieži, rozžiarený vzhľad pleti

Ošetrenie nebolí

Doba, počas ktorej ošetrenie trvá, je závislá na veľkosti ošetrovanej oblasti. V prípade rejuvenácie tváre počítajte zhruba s tridsiatimi minútami. Laserové omladenie nie je bolestivé, vnímať môžete samozrejme teplo, niekedy štípanie. Tomuto nepríjemného pocitu sa však dá vyvarovať aplikáciou znecitlivujúcej masti na ošetrovanú oblasť pred samotným zákrokom. Po ošetrení sa môže objaviť mierny opuch či začervenanie, ktoré však možno ľahko zamaskovať mejkapom. Pleť je tiež potrebné chrániť vhodným širokospektrálnym prípravkom pred ultrafialovým žiarením, aby nedošlo k vzniku hyperpigmentácie.

Výsledky ošetrenia nie sú viditeľné ihneď, ale zhruba dva mesiace po ňom. Pre viditeľné a trvalé účinky je vhodné na začiatku terapie ošetrenie opakovať zhruba v mesačných odstupoch asi trikrát až päťkrát. Následne postačí "udržiavacie" ošetrenie, zhruba raz až dvakrát do roka, pre zachovanie efektu omladenia.