Rádiofrekvencia

Kozmetické ošetrenie spevňujúce pleť

Typ energetického kozmetického ošetrenia, ktoré si dokáže poradiť so starnúcou pleťou, jazvičkami a ďalšími kožnými nedostatkami, v niektorých prípadoch však môže byť účinné aj proti tukovým vankúšikom nielen v problematických partiách.

Táto metóda nechirurgického spevnenia povolenej pleti je indikovaná predovšetkým pre tridsiatnikov až päťdesiatnikov, kedy pleť nie je ešte úplne poznačená starnutím. Medzi lokality, ktoré možno rádiofrekvenciou omladiť, sa radí predovšetkým tvár, teda vrásky na čele, okolo očí a pod očami, lícach, línie čeľustí a samozrejme aj krk a dekolt.

Ošetrenie rádiofrekvenciou...

Rádiofrekvenčné omladenie stojí na využití elektrických impulzov. Okrem dermatológie sa využíva niekoľko dekád i na ošetrenie ústnej dutiny, očí, pri gynekologických zákrokoch, ale aj v rámci kardiológie, neurochirurgie či hepatológie. Nižšia frekvencia môžu pozitívne pôsobiť na svaly pri fyzioterapii.

Omladenie vďaka prehriatiu

Vlny elektromagnetických impulzov majú za následok hĺbkové prehriatie tkanív, ktoré môže byť podľa frekvencie žiarenia spojené s ďalšími chirurgickými zákrokmi v prípade ablačnej rádiofrekvencie.

Neablačná rádiofrekvencia sa zameriava predovšetkým na anti-aging, keď svojimi elektrickými impulzmi stimuluje hlbšie vrstvy dermis a podkožia, bez toho aby došlo k poškodeniu epidermis. Dochádza k prehriatiu hlbších vrstiev, kde prebiehajú drobné zmeny a zvyšuje sa produkcia kolagénu, ktorá pretrváva niekoľko mesiacov po ošetrení.

Obľúbená sublatívna rádiofrekvencie

Jedným z najobľúbenejších a najpoužívanejších typov rádiofrekvencie je sublatívna rádiofrekvencia. Rádiofrekvenčný prúd je do kože vedený maticou mikroelektród a postará sa o vypnutie vrások, viditeľné spevnenie pleti a obnovenie kontúr tváre. Hlboko v koži totiž žiarenie utvára mikroskopické poranenia, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu.

Na povrchu kože nie je síce po ošetrení vidieť takmer nič, objaviť sa môže ľahké začervenanie a podráždenie, hlboko v podkoží sa však dejú veľké zmeny. Zlepšenie kvality pleti začína byť viditeľné po zahojení podráždenia, teda asi tri týždne po procedúre. Pre trvalý efekt je ideálna ošetrenie aspoň trikrát zopakovať a následne dochádzať na tzv. "udržiavacie" ošetrenie.