6 rád v boji proti vráskam

6 rád v boji proti vráskam

Základom krásnej a zdravej pleti je dôkladná a pravidelná starostlivosť. Ani dokonalá starostlivosť však nezastaví starnutie, ktoré sa najčastejšie prejavuje vznikom vrások a ochabnutím pokožky. Starnutie pleti sa nedá zastaviť, ale správnou starostlivosťou ho môžete spomaliť. Kvalitná kozmetika a pravidelné čistenie pleti sú základom. Čo môžeme v boji proti vráskam urobiť navyše?

1. Čistenie a vhodná kozmetika

Každodenný večerný  rituál odstránenia mejkapu a nečistôt po celom dni je v starostlivosti o pleť nutnosť, rovnako ako používanie nočného aj denného pleťového krému. Vybrať správnu kozmetiku, ktorá vyhovuje všetkým individuálnym ženským potrebám je alchýmia. Vyberajte preto svojich kozmetických pomocníkov starostlivo. Náš životný priestor je preplnený alergénmi a toxínmi, nie je teda náhoda, že kvalitné výrobky špičkových firiem neobsahujú parfumáciu a nie sú prifarbované. V prípade kozmetiky sa nebojte priplatiť za kvalitu. O radu môžete poprosiť odborníka, teda dermatológa alebo skúsenú kozmetičku.
 
Omladenie pleti

2. Aplikujte krém tam, kde vrásky vznikajú?

Ľudská koža sa skladá z trocha hlavných častí – pokožka, škára a podkožie. Vrásky vznikajú v škáre (dermis), ktorá je v oblasti tváre ukrytá zhruba 1 mm pod vrchnou časťou pokožky (epidermis). Pri aplikácii nočného krému sa jeho účinné látky dostanú prevažne len do epidermis a tým je ich účinok znížený. Na docielenie vysokej absorpcie krému na vrasky či séra hlboko do kože pomôže kozmetický pomocník derma valček Medik8 s mikroihlami. Používaním valčeka sa v pokožke vytvárajú drobné vpichy, vďaka ktorým sa dostanú účinné látky z neskôr aplikovaného krému či séra hlboko do dermis a tým pôsobia na správnych miestach. Drobné ranky navyše takmer okamžite zahája proces hojenia a produkciu kolagénu a elastínu, ktoré pleť viditeľne omladzujú a redukujú nedostatky.
 
Video návod na použitie derma valčekov:

3. Spite dostatočne

Počas spánku sa regeneruje telo aj myseľ a pokožka získava sviežosť a krásu. Nájdite si v dnešnej uponáhľanej dobe dostatok času na spánok. Všeobecne sa odporúča spať 7 – 8 hodín denne, ale potreba dĺžky spánku sa medzi ľuďmi líši. Spite teda toľko, koľko potrebujete.
 

4. Dodržiavajte zdravý  životný štýl

Zahoďte cigaretu, kávu vymeňte za dostatok spánku, namiesto čokolády zvoľte ovocie, zaraďte do svojho jedálnička zeleninu a občas si pretiahnite telo na bicykli, v posilňovni alebo len doma pri televízii. Výsledky sa dostavia okamžite!
Derma váleček
 

5. Hodne pite

Nedostatok vody urýchľuje starnutie pleti, teda vznik vrások a celkovú ochabnutosť pokožky. Bolo dokázané, že pravidelný príjem tekutín môže proces predčasného starnutia pleti nielen zastaviť, ale môže aj výrazne vylepšiť doterajší stav pleti. Denný príjem tekutín by mal obsahovať aspoň 2 litre predovšetkým stolových a minerálnych vôd či bylinkových čajov. Tieto tri nápoje sú skutočnou studnicou mladosti.
 

6. Chráňte sa pred UV lúčmi

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí slniečko pre svoj spokojný život potrebujú, nezabudnite sa chrániť pred UVA a UVB lúčmi. Omnoho nebezpečnejšie z tejto dvojice sú UVA lúče. Prenikajú hlboko do kože, až do dermis, kde spôsobujú predčasné starnutie, vrásky, pigmentové škvrny a ďalšie nedostatky pokožky. UVA tvorí až 95 % všetkých lúčov, ktoré naša kože prijme. Ľudské telo proti nim nemá prirodzený systém ochrany, preto veľmi často dochádza k skrytému poškodeniu pokožky. Aj tieto lúče zohrávajú významnú úlohu pri vzniku rakoviny kože. Chráňte sa preto kozmetikou s ochranným faktorom (SPF) aspoň 30.
Staršie články:
6 tipov, ako dosiahnuť husté a dlhé riasy
Omladenie pleti12.10.2011

6 tipov, ako dosiahnuť husté a dlhé riasy

Krásne riasy sú symbolom ženskosti. Každá žena túži po oslnivom pohľade očí olemovaných dlhými a hustými riasami. Kvôli tomu skúša najrôznejšie metódy predlžovania rias, ktoré sú väčšinou finančne náročné alebo nezdravé pre oči. Pokiaľ ste už podstúpila niektorú z metód predlžovania a teraz sú vaše riasy oslabené či krátke, alebo ste skúšala rôzne prípravky a žmurkajúca bábika z vás stále nie je. Prečítajte si naše rady.

Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť
Omladenie pleti10.10.2011

Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť

Pleťové sérum je ľahký výživný koktail pre vašu pokožku, ktorý obsahuje mnoho účinných a potrebných látok. Kvalitné sérum však v kozmetických poličkách slovenských žien často chýba a to je veľká škoda. Často krát totiž dokáže po náročnom dni dodať pleti potrebné látky a hydratáciu lepšie než krém.