9 tipov pre mladý vzhľad vašich očí

9 tipov pre mladý vzhľad vašich očí

Vrásky, vačky pod očami, ani čierne kruhy nemajú šancu. Deväťkrát vám poradíme ako na to.

1) Krytie - Vyberajte si slnečné okuliare s UV 400 a veľkými rámčekmi pre čo najväčšie zakrytie. Pred nasadením okuliarov používajte každé ráno 30 minút pred odchodom pleťový krém s faktorom 30 a viac. Verte nám, opaľovací krém nie je len na opaľovanie.

2) Antioxidanty - Každé ráno používajte sérum s antioxidantmi, aby nedochádzalo k poškodeniu pleti voľnými radikálmi zo slnka a znečistenia.

3) Používajte na noc retinol - Retinol je zložka, ktorá preukázateľne stimuluje tvorbu kolagénu a redukuje vrásky. Vyhľadávajte krémy a séra, ktoré sú v nepriehľadnom balení, aby retinol zostal kvalitný. Čistý prírodný Renitol ponúka napríklad vitamín na pleť Monodermá A 15.

4) Spite rozumne - Dajte si pod hlavu ešte jeden vankúš. Vyššie položené hlava napomáha predísť zbytočnému ukladaniu tekutiny v okolí očí.

5) Nič nepreháňajte - Odolať nutkaniu nanášať väčšie množstvo krému je veľmi dôležité. Príliš veľa krému môže viesť k svrbeniu pokožky a opuchu v oblasti očí.

6) Odporúčame vypnúť pokožku - Vyberajte si krémy, ktoré vašu pokožku spoľahlivo napnú. Výborne to vie napríklad Pretox Eyelift pre vyhladenie vrások okolo očí.

7) Vyplňte línie okolo očí - Používajte výrobky pre podporu tvorby kolagénu a elasticity.

8) Zakrytie kruhov pod očami - Používajte krémový korektor. Vyberte si odtieň žltej, ak majú kruhy pod očami modrý alebo fialový nádych. Broskyňový odtieň použite, ak máte hnedé kruhy pod očami.

9) Máte opuchnuté oči? - Nepoužívajte svetlé, moc tmavé alebo trblietavé očné tiene. Namiesto toho zvoľte matný tieň len o málo odtieňov tmavší, než je vaša pleť. Nanášajte na celé horné viečko a pozdĺž línie spodných rias. Znížite tým efekt opuchnutých očí.
Staršie články:
Ako liečiť jazvy
Omladenie pleti17.2.2014

Ako liečiť jazvy

Napriek tomu, že existuje niekoľko druhov jaziev, príčina všetkých je rovnaká. Jazvy vznikajú hlbokým zásahom do kože v podobe poranenia, operačného zákroku, plastickej operácie, popáleniny, akné, oparu, kiahní a ďalších bežných aj menej bežných príčin. Hojenie jazvy je pomerne náročný proces, ktorý si vyžaduje dodržiavanie a pravidelnosť a trvá až 6 mesiacov. Pri hlbokých jazvách alebo hojení kože po rozsiahlych poraneniach môže liečba trvať aj dlhšie a je potrebné začať čo najskôr.

Ako vyhrala Cynthia Nixon boj s ružovkou - chornickým začervenaním pleti
Omladenie pleti17.2.2014

Ako vyhrala Cynthia Nixon boj s ružovkou - chornickým začervenaním pleti

Kto by to bol povedal, že Cynthia Nixon a.k.a Miranda, hviezda Sexu v meste trpí ťažkou ružovkou (rosacea). Jej príznaky sú natoľko agresívne že jej nielen nabúrali sebavedomie a spôsobili stres, ale dokonca sa Cynthia stala hovorkyňou Národnej Rosacea spoločnosti v Amerike.

Ako sa starať o pleť s rozšírenými žilkami?
Omladenie pleti16.2.2014

Ako sa starať o pleť s rozšírenými žilkami?

Rozšírené žilky alebo odborne kuperóza sa môže prejaviť už v mladosti. Najčastejší a najviditeľnejší je ich výskyt na tvári, môžeme ich ale pozorovať aj na tele. Dá sa s nimi účinne bojovať?

Ako líčením zväčšiť objem pier
Omladenie pleti14.2.2014

Ako líčením zväčšiť objem pier

Ak máte malé a úzke pery a chcela by ste ich mať plné a výrazné, máme pre vás niekoľko rád a tipov, ako to pomocou správnej starostlivosti a líčidiel dosiahnuť.

Akné - Čo vás čaká u dermatológa
Omladenie pleti13.2.2014

Akné - Čo vás čaká u dermatológa

Ak máte ťažšiu formu akné a už si s ním naozaj neviete poradiť sami, čaká vás pravdepodobne návšteva u dermatológa - kožného lekára. Kým lekár začne cielenú liečbu vášho kožného ochorenia, potrebuje vedieť určité veci. Najskôr vám položí veľa otázok a potom prebehne vyšetrenie.