Akné - Čo vás čaká u dermatológa

Akné - Čo vás čaká u dermatológa

Ak máte ťažšiu formu akné a už si s ním naozaj neviete poradiť sami, čaká vás pravdepodobne návšteva u dermatológa - kožného lekára. Kým lekár začne cielenú liečbu vášho kožného ochorenia, potrebuje vedieť určité veci. Najskôr vám položí veľa otázok a potom prebehne vyšetrenie.

My vám teraz prezradíme základný súbor otázok, ktoré môžete u doktora čakať, aby ste si na ne mohli dopredu zistiť odpovede a potom vám predstavíme, ako vyzerá prehliadka. 

Máte akné v rodine? Ak áno, v akej miere sa objavilo?
Kedy sa objavilo akné Vám?
Aké akné máte? Sú to len pupienky alebo väčšie škvrny?
Máte nejaké iné kožné zdravotné problémy prípadne nejaké alergie?
Aké máte návyky na vitamíny a zdravotné doplnky?
Používate dlhodobo nejaké lieky? (ženy by nemali zabudnúť spomenúť antikoncepciu)
Aké sú Vaše stravovacie návyky? Aký typ jedla jete najčastejšie? Mastné, zeleninu, atď...
Fajčíte? Ak áno, koľko cigariet denne?
Akú používate kozmetiku? Lekár sa pýta nielen na dekoratívnu kozmetiku, ale aj na prípravky proti akné. Aké má táto kozmetiku účinky?
Už ste niekedy u lekára bol(a) s týmto problémom?
Kde trávite voľný čas a v akom prostredí pracujete? Pracujete na počítači či v zafajčenom prostredí? Dievčatá a ženy môžu čakať ešte pár otázok navyše:
Či berú antikoncepciu?
Či sa akné počas menštruácie zlepšuje alebo zhoršuje?
 
Prehliadka prebieha nasledovne: 
Lekár sa Vám najskôr pozriena  miesta, kde akné máte. Naslednujú miesta, kde sa akné najčastejšie vyskytuje u ostatných, teda tvár, hrudník a chrbát, aby posúdil, ako závažné vaše akné je. Potom odporučí liečbu, väčšinou krémy či gély, ktoré by ste mali pravidelne užívať. Lekár tiež chce, aby ste pravidelne chodili na kontroly, aby mohol prípadne liečbu zmeniť. 
Takže ako vidíte, nie je sa absolútne čoho báť, lekár nám naozaj pomôže a často je oveľa lepšie si k nemu zájsť, než sa trápiť s domácou liečbou, ktorá nemusí byť účinná. 

S článkom súvisia tieto produkty:

Čistiaca pena Dermaheal
Potrebujete vyčistiť pleť a zbaviť ju všetkých nečistôt? Máme ideálny prípravok, ktorý to vie bravúrne. Krémová
V tehotenstve a pri dojčení
24 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
10 prikázaní pre čistú pleť
Omladenie pleti12.2.2014

10 prikázaní pre čistú pleť

Chcete sa navždy zbaviť vyrážok? Iste, kto by nechcel. Prinášame zoznam desiatich pravidiel, ktoré je pre to potrebné dodržiavať.

Pohľad, ktorým si muža omotáte okolo prsta. Ako na to?
Omladenie pleti7.2.2014

Pohľad, ktorým si muža omotáte okolo prsta. Ako na to?

Ako sa hovorí, oči sú bránou do duše. A oslnivý pohľad do duše nám prinesú krásne dlhé riasy, také, aké dnes vídame v hollywoodskych filmoch a na prehliadkových mólach. Bohužiaľ mnoho z nás sa zabúda o svoje riasy starať, pretože sú len malou časťou tváre. Preto sa čoraz častejšie stretávame s prípadmi, kedy riasy začnú samy od seba nadmerne vypadávať.

Vrásky, ako ich odstrániť?
Omladenie pleti6.2.2014

Vrásky, ako ich odstrániť?

Vrásky sú jedny z najviditeľnejších prejavov starnutia pleti a preto sú medzi ženami veľmi obávanými chybami na kráse. Vráskam sa žiadna z nás nevyhne, ale môžeme im vzdorovať a keď už sa objavia, účinne proti nim bojovať.

4 tipy, ako ochrániť pleť pred účinkami slnečných lúčov
Omladenie pleti5.2.2014

4 tipy, ako ochrániť pleť pred účinkami slnečných lúčov

Každoročne odpočítavame posledné zimné dni a netrpezlivo očakávame prvé jarné slnečné lúče. Slnko nás nabíja energiou a ku svojmu životu ho potrebujeme. Avšak ako všetko, aj slnko má svoje dobré aj zlé stránky a účinky na ľudské zdravie. Pleť by sme mali pred škodlivými účinkami slnečných lúčov chrániť.

Čo robiť s vráskami okolo očí
Omladenie pleti5.2.2014

Čo robiť s vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí vznikajú hlavne mimicky, nie sú teda znakom staroby, ale skôr znakom toho, ako veľmi sa usmievate a mračíte. Niekomu pripadajú vrásky okolo očí roztomilé, ale niekto ich naopak nenávidí a chce sa ich zbaviť. To nie je úplne jednoduchá záležitosť, podobne ako zbavenie sa akýchkoľvek iných vrások.