Vrásky, ako ich odstrániť?

Vrásky, ako ich odstrániť?

Vrásky sú jedny z najviditeľnejších prejavov starnutia pleti a preto sú medzi ženami veľmi obávanými chybami na kráse. Vráskam sa žiadna z nás nevyhne, ale môžeme im vzdorovať a keď už sa objavia, účinne proti nim bojovať.

Vrásky hnevu a smiechu

Vrásky delíme na dve skupiny podľa príčiny vzniku. Prvé vrásky, ktoré môžeme na svojej tvári pozorovať sú mimické. Vznikajú činnosťou mimických svalov, sú hlbšie a je ich väčšinou menej. Najčastejšie mimické vrásky sú vodorovné na čele, vejáriky okolo očí, nosortová ryha či zvislé vrásky na koreni nosa. Mimika je u každého človeka osobitá, ľudia ktorí ju často používajú ako napr. herci či učitelia môžu mať vrások viac ako iní.
 
Ako na mimické vrásky?
Mimických vrások sa môžete pokúsiť vyvarovať odstránením zlozvykov, ako sú napr. krčenie čela či mračenie. Najúčinnejším odstránením mimických vrások je injekčná aplikácia látky nazývanej botuloxín. Takzvaný "Botox" funguje približne 6 až 8 mesiacov, potom sa rozpustí a je potrebné aplikovať ďalšiu dávku.
 
mimické vrásky

Vrásky múdrosti a skúsenosti

Druhé, menej obľúbené vrásky sa nazývajú starecké. Sú spôsobené starnutím kože, sú jemnejšie a je ich viac. Starecké vrásky vznikajú úbytkom vody v pokožke, znižovaním jej pružnosti vplyvom straty kolagénu a elastínu a pôsobením UV žiarenia. 
 
 
Ako na starecké vrásky?
Týmto prejavom starnutia pokožky môžeme do určitej miery predchádzať a odďaľovať ich vznik kozmetickými prostriedkami a procedúrami. Prevencia stareckých vrások stojí a padá na kvalite a pravidelnosti starostlivosti o pleť. Doma by sme sa mali každý večer odlíčiť, pleť vyčistiť a použiť pleťový a očný krém. U kozmetičky si naordinujte rôzne ozdravné či omladzujúce kúry ako napr. mikromasáž očného okolia, cytomasáž, lymfodrenáž, rejuvenáciu, masky, zábaly atď. Môžete tiež skúsiť chemický peeling, moderné lasery, biolampu, derma valček alebo mikrodermabráziu. Ak budete chcieť byť viac radikálny, exostujú chirurgické zákroky na odporúčanie dermatológa alebo plastického chirurga.
 
Najrýchlejšou a najefektívnejšou metódou korekcie stareckých vrások je v súčasnosti aplikácia kyseliny hyalurónovej. Injekčné výplne tejto kyseliny sú viditeľné okamžite a vydržia 10 až 18 mesiacov, potom je potrebné zákrok opakovať. Ak máte odpor k ihlám, môžete vyskúšať prevratnú novinku sérum Jalusint, ktorá pracuje na základe prekurzorov kyseliny hyalurónovej a to konkrétne kyseliny glukurónovej a N-acetylglukosamínu. Tieto dve látky sú pomocou lipozómov transportované do hlbšej časti pokožky (dermis), kde na základe chemickej reakcie vytvoria kyselinu hyalurónovú. Vďaka tejto špeciálnej technológii dosahuje prípravok vysoké účinky. Ďalšou výhodou je, že sérum aplikujete doma vo svojom pohodlí a bez bolesti.
Staršie články:
4 tipy, ako ochrániť pleť pred účinkami slnečných lúčov
Omladenie pleti5.2.2014

4 tipy, ako ochrániť pleť pred účinkami slnečných lúčov

Každoročne odpočítavame posledné zimné dni a netrpezlivo očakávame prvé jarné slnečné lúče. Slnko nás nabíja energiou a ku svojmu životu ho potrebujeme. Avšak ako všetko, aj slnko má svoje dobré aj zlé stránky a účinky na ľudské zdravie. Pleť by sme mali pred škodlivými účinkami slnečných lúčov chrániť.

Čo robiť s vráskami okolo očí
Omladenie pleti5.2.2014

Čo robiť s vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí vznikajú hlavne mimicky, nie sú teda znakom staroby, ale skôr znakom toho, ako veľmi sa usmievate a mračíte. Niekomu pripadajú vrásky okolo očí roztomilé, ale niekto ich naopak nenávidí a chce sa ich zbaviť. To nie je úplne jednoduchá záležitosť, podobne ako zbavenie sa akýchkoľvek iných vrások.

Akné, ach nie!
Omladenie pleti5.2.2014

Akné, ach nie!

Akné je boľavý a traumatizujúci zážitok, ktorý nás opakovane sprevádza od pubertálnych rokov pokojne až do štyridsiatich. Toto chronické kožné ochorenie môže prekvapiť nielen na tvári, ale aj na chrbte, hrudníku, šiju či iných častiach tela a má "skvelú" vlastnosť, objaví sa presne vo chvíli, keď to najmenej čakáte a potrebujete.

Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút
Omladenie pleti4.2.2014

Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút

Budík nezazvonil alebo jednoducho zase nestíhate a máte na dokonalé líčenie iba 10 minút? Prejdite si naše rady, ako vtesnať do krátkej doby všetky dôležité kroky každodenného líčenia a odísť z domu prirodzene krásna.

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?
Omladenie pleti3.2.2014

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?

Kyselina hyalurónová je v súčasnej dobe jedna z najpopulárnejších látok používaných na vyhladenie vrások. Aký spôsob aplikácie tejto kyseliny mladosti je však najúčinnejší?