Akné, ach nie!

Akné, ach nie!

Akné je boľavý a traumatizujúci zážitok, ktorý nás opakovane sprevádza od pubertálnych rokov pokojne až do štyridsiatich. Toto chronické kožné ochorenie môže prekvapiť nielen na tvári, ale aj na chrbte, hrudníku, šiju či iných častiach tela a má "skvelú" vlastnosť, objaví sa presne vo chvíli, keď to najmenej čakáte a potrebujete.

Prečo zrovna ja?!

Prečo máte akné? Odpovedí môže byť hneď niekoľko. Dispozíciu k aknóznej pleti môžete zdediť po svojich rodičoch, málo sa staráte o svoju pleť a nedostatočne ju čistíte, jete nezdravo, fajčíte alebo sa príliš stresujete. Najčastejšou príčinou je však hormonálna nerovnováha, ktorá sa prvýkrát objavuje v dospievaní u žien pravidelne pri menštruácii či neskôr v tehotenstve. Jedno je jasné. Akné musíte začať riešiť čo najskôr. S drobnými pupienkami si poradia kozmetičky, ale s hlbokými a tvrdými bolákmi už len dermatológ.
 

Keď dospievame

Přípravky proti akneAkné vzniká, keď sa v mazových žľazách a korienkoch chĺpkov, tvorí príliš veľa mazu. Funkcia mazových žliaz sa zvyšuje s hormonálnou aktivitou, ktorá prichádza v období dospievania. Jedným z účinných riešení akné v mladistvom veku sú správne čistiace návyky. Pleť je potrebné čistiť od mazu, potu a nečistôt každý večer aj ráno. Normálnu a zmiešanú pleť ošetrujeme pleťovým mliekom a vodou, na mastnejšiu pleť môžeme zvoliť aj odličovacie gély šetrné k pokožke tváre. Po vyčistení použijeme hydratačný pleťový krém. Od veci nie je ani používať prípravky určené priamo proti vzniku akné a na hojenie a odstránenie jaziev. Napr. Dermaheal DeAkni má protizápalový a antibakteriálny účinok, ktorý predchádza upchatiu a zanietenie pórov a tým vzniku akné. Možno tiež používať doplnok stravy so zinkom a kremíkom, ktorý pomôže.

Čo s akné po tridsiatke?

Nie je pravidlom, že s dospievaním zmiznú aj otravné pupienky. Naopak, často sa ešte len objavia. Ak vás akné sprevádza aj okolo tridsiateho roku, jeho príčinou budú pravdepodobne hormóny. Tento problém môže vyriešiť vhodne zvolená antikoncepcia, ktorá všeobecne znižuje produkciu vaječníkov a tvorbu mužských hormónov, strojcov nepríjemného akné. Jej čaro však s prerušením užívania zmizne. Ponúka sa tiež rada dermatológa, zvolenie vhodného prípravku, doplnku stravy alebo iných liekov, ktoré si s akné poradia. Problémy s pleťou môže tiež vyriešiť ošetrenie laserom, chemický peeling alebo pulzné svetlo. Poradenstvo lekára by však malo predchádzať všetkým zákrokom.
 

Pupienky v tehotenstve

Deväťmesačné očakávania je priamo "hormonálny ohňostroj". Pupienky trápia nastávajúce mamičky väčšinou na brade a v okolí úst. Vzhľadom k možnostiam aktuálneho stavu môžeme odporučiť iba čistenie a šetrnú kozmetiku proti akné.
 
TIP REDAKCIE:
Pri skúške nového kozmetického výrobku neočakávajte účinky druhý deň. Pokožka reaguje na zmenu kozmetiky pomerne pomaly (pokiaľ sa nejedná o alergickú reakciu). S vyhodnotením účinnosti môžete začať po mesiaci používania.

S článkom súvisia tieto produkty:

Čistiaca pena Dermaheal
Potrebujete vyčistiť pleť a zbaviť ju všetkých nečistôt? Máme ideálny prípravok, ktorý to vie bravúrne. Krémová
V tehotenstve a pri dojčení
24 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút
Omladenie pleti4.2.2014

Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút

Budík nezazvonil alebo jednoducho zase nestíhate a máte na dokonalé líčenie iba 10 minút? Prejdite si naše rady, ako vtesnať do krátkej doby všetky dôležité kroky každodenného líčenia a odísť z domu prirodzene krásna.

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?
Omladenie pleti3.2.2014

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?

Kyselina hyalurónová je v súčasnej dobe jedna z najpopulárnejších látok používaných na vyhladenie vrások. Aký spôsob aplikácie tejto kyseliny mladosti je však najúčinnejší?

Ako na kruhy pod očami
Omladenie pleti3.2.2014

Ako na kruhy pod očami

Kruhy pod očami dokážu pridať aj niekoľko rokov. Pleť kvôli nim vyzerá unavená a nezdravá. Niekto ich zdedí po rodičoch, iný si za ne môže sám. Kruhy pod očami majú hneď niekoľko príčin, ale aj možností odstránenia.

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások
Omladenie pleti3.2.2014

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások

Peptidy sú v súčasnej estetickej dermatológii jednou z najúčinnejších látok, ktorá dokáže neinjekčne vyplniť vrásky a omladiť pleť. Vďaka tomu sa stali veľmi vyhľadávanou zložkou kozmetických prípravkov. Prečo sú tak účinné?

Krásne a dlhé riasy nie sú len tak
Omladenie pleti3.2.2014

Krásne a dlhé riasy nie sú len tak

Riasy berieme ako samozrejmosť, koniec koncov, máme ich od malička, alebo lepšie povedané, mali sme ich ešte pred narodením, už ako embryo. Preto si taktiež myslíme, že naše riasy žiadnu starostlivosť nepotrebujú a budeme ich mať navždy.