Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások

Peptidy sú v súčasnej estetickej dermatológii jednou z najúčinnejších látok, ktorá dokáže neinjekčne vyplniť vrásky a omladiť pleť. Vďaka tomu sa stali veľmi vyhľadávanou zložkou kozmetických prípravkov. Prečo sú tak účinné?

Peptidy sa často prirovnávajú k látke nazývanej botulotoxín. Dokážu vyplniť vrásky a predchádzať vzniku nových, avšak bez použitia ihiel a s nižšími finančnými nákladmi. Peptidy sú telu vlastná látka. Vďaka ich prirodzenej znášanlivosti sú vhodné aj pre veľmi citlivú pleť.
 
Peptidy sú dôležitou súčasťou regeneračnej schopnosti kože. S pribúdajúcim vekom naša pokožka starne. Ubúda kolagén a elastín, pleť začína vplyvom gravitácie klesať a stráca svoju pružnosť. Mladistvé kontúry tváre sa strácajú a vznikajú vrásky. Peptidy sú látka, ktorá signalizuje bunkám začiatok regeneračného procesu, tvorbu kolagénu a tým omladenie pleti. S vekom však ubúdajú v pokožke aj peptidy a to je dôvod prečo ich pokožke dopĺňame prostredníctvom kozmetických prípravkov a tým posilňujeme jej regeneračný proces.
 
Existuje peptid nazývaný ARGIRELIN, ktorý pôsobí ako svalový relaxant. Blokuje prenos signálov z nervov na svaly tváre, tým dokáže tlmiť svalové kontrakcie a podporuje hladkosť pleti. Jeho účinky sú podobné ako pre liečbe botulotoxínom. Tento zázračný peptid obsahuje napríklad prípravok Pretox 20.
Staršie články:
Používajte peeling na celé telo
Omladenie pleti3.2.2014

Používajte peeling na celé telo

Koža na našom tele sa neustále obnovuje a staré vrstvy sa odlupujú. Často to ale trvá veľmi dlho a tieto šupinky potom zabraňujú vytváraniu novej kože. Pleť je potom sivá a pôsobí nezdravo. Preto je potrebné raz za čas urobiť peeling na celom tele, tvári a trebárs aj na perách.

Boj proti vráskam nie je dopredu stratený
Omladenie pleti3.2.2014

Boj proti vráskam nie je dopredu stratený

Vrásky sú jedna z najviac nepríjemných vecí, ktoré sa nevyhnú žiadnej žene, ale ani žiadnemu mužovi. Vrásky, obzvlášť na tvári, sú odjakživa súčasťou nášho prirodzeného starnutia. V skorších dobách v podstate nebola jediná možnosť, ako proti vráskam bojovať, brali sa ako prirodzená súčasť života.

Čo robiť s citlivou pokožkou
Omladenie pleti3.2.2014

Čo robiť s citlivou pokožkou

Citlivá pokožka, a to nielen na tvári, je častým problémom mnohých žien. Príznakov citlivej pokožky je mnoho. Môže vás svrbieť, páliť, je červená alebo sa napína. Každopádne sú všetky tieto príznaky veľmi nepríjemné, a preto je potrebné proti citlivosti pleti bojovať všetkými možnými prostriedkami, ktoré sa dajú použiť.

Zázračné kozmetické účinky vody
Omladenie pleti3.2.2014

Zázračné kozmetické účinky vody

Voda tvorí sedemdesiat až osemdesiat percent ľudského tela, má ohromný detoxikačný účinok a zbavuje telo teda aj pokožku toxínov a škodlivín. Vo vode zbierame zásoby cenných látok a kyslíka. Vďaka dostatočnému prijmem vody sa cítime svieži a zdravie. Aké účinky má voda v kozmetike?

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!
Omladenie pleti22.1.2014

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!

Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.