Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!

Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.

Vrásky nás zvyčajne najviac trápia na tvári a to okolo očí, úst alebo na čele. Postupom času sú zreteľné aj na rukách, krku a dekolte. Venovať pozornosť je však dobré celému telu a hlavne našej životospráve.

Pozor na životosprávu

Hoci množstvo vrások môže byť sčasti genetická záležitosť, znateľným faktorom je naša celková životospráva. Ak sa napríklad denne pohybujete v zafajčenom prostredí alebo sami fajčíte, môže to do značnej miery ovplyvniť stav Vašej pleti. Cigaretový dym totiž do ovzdušia uvoľňuje voľné radikály, ktoré majú priamo devastujúci vplyv na našu pleť. Tiež značne narušujú prítomnosť dôležitého kolagénu, ktorý zabezpečuje pružnosť a vláčnosť pokožky. Dym ale nie je jediný negatívny prvok, patrí sem aj alkohol, príliš tučné a sladké jedlo alebo nedostatok pohybu. Zdravý životný štýl teda veľmi prispieva aj k hladkej a bezvráskovej pokožke.
 

V hlavnej roli mimika

Špecifické rysy nášej tváre dokresľujú mimické vrásky. Rôzne emócie dokážeme vyjadriť prostredníctvom automatických grimás, ktoré podčiarkujú práve tieto vrásky. Ťažko sa ich ale zbavujeme. Môžeme sa snažiť obmedziť mračenie a krivenie obočia alebo využiť tzv "botox". Nie každý však preferuje injekčnú aplikáciu botulotoxínu priamo do pokožky. Ako neinjekčná alternatíva sa preto ponúka prípravok Pretox 20. Obsahuje peptid ARGIRELIN, ktorý má podobné účinky ako botulotoxín. Aplikuje sa každé ráno a večer na zvolenú oblasť tváre.
 

Boj proti stareckým vráskam

Na rozdiel od mimických vrások, stareckým môžeme účinne predchádzať a bojovať s nimi. Na trhu existuje rad kvalitných kozmetických produktov, ktoré s vráskami doslova zatočia. Ak napríklad ešte nemáte hlboké vrásky, odporúčame revitalizačný krém Dermaheal. Základom tohto produktu sú biomimetické peptidy, ktoré stimulujú produkciu nových kožných buniek. S hlbokými vráskami naopak zatočí krém Dermaheal Cosmeceutical, ktorý podporuje tvorbu kolagénu, elastínu, fibronektínu a kyseliny hyalurónovej. Vyhladzuje tak už existujúce vrásky a dodáva pokožke maximálnu elasticitu. Na docielenie dokonalého efektu je možné používať valček Derma Roller, vďaka ktorému sa pod kožu dostane niekoľkonásobne väčšie množstvo účinných látok ako pri bežnom používaní.

S článkom súvisia tieto produkty:

Doprava zadarmo
Krém Dermaheal Cosmeceutical
Zabudnite na botulotoxín! Máme pre Vás krém, ktorý dokáže urobiť s Vašou pleťou zázraky. Rastové
V tehotenstve a pri dojčení
89 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť
Omladenie pleti15.1.2014

17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť

Tak dámy, priznajte sa. Koľko zlých zvykov pri starostlivosti o svoju pleť sa týka aj vás? Poradíme vám, čomu sa vyhnúť ...

Látky, ktoré regenerujú pleť
Omladenie pleti23.11.2013

Látky, ktoré regenerujú pleť

Pokiaľ chcete mať mladú a krásnu pokožku a hľadáte ten správny prípravok pre Vás, hľadajte to, čo má to najlepšie zloženie pre obnovu pleti. Látok, ktoré by mal taký prípravok obsahovať je hneď niekoľko a my Vám ich v zápätí predstavíme.

Čo sú rastové faktory
Omladenie pleti23.11.2013

Čo sú rastové faktory

Musíme si priznať, že väčšinu žien po tridsiatke už začínajú trápiť prejavy starnutia, úplne konkrétne povedané - vrásky. Predajcovia sa nám snažia ponúkať nespočetné množstvo krémov, sér a zázračných kúr a ešte k tomu väčšina sľubuje vyhladenie vrások a lifting tváre do druhého dňa.

Brrr... Zase tá zima
Omladenie pleti22.11.2013

Brrr... Zase tá zima

Ráno se probúdzame do teplôt len niečo málo nad nulou a vätšina z nás už nažhavila svoje vykurovacie telesá, alebo ich minimálne pripravila do pohotovostnej polohy. Nekompromisné znamenie, že sa babie leto definitívne končí. Najvyšší čas vyzbrojiť sa proti mrazivému počasiu.

5 rád pre krásne pery aj v zime
Omladenie pleti21.11.2013

5 rád pre krásne pery aj v zime

Pery sú v priebehu chladného počasia vystavené mnohým negatívnym vplyvom. Rýchlo tak schnú, praskajú a celkovo slabnú. Prinášame Vám niekoľko jednoduchých zásad, ktoré stačí dodržiavať, aby pery boli ako zo škatuľky aj v zime. Zároveň poradíme, ako vykúzliť krásne a plné pery napríklad na silvestrovskú párty.