5 rád pre krásne pery aj v zime

5 rád pre krásne pery aj v zime

Pery sú v priebehu chladného počasia vystavené mnohým negatívnym vplyvom. Rýchlo tak schnú, praskajú a celkovo slabnú. Prinášame Vám niekoľko jednoduchých zásad, ktoré stačí dodržiavať, aby pery boli ako zo škatuľky aj v zime. Zároveň poradíme, ako vykúzliť krásne a plné pery napríklad na silvestrovskú párty.

1. Kožičku netrhajte ani nehryzte

Ve veľmi mrazivom počasí nám pery popraskajú raz dva. Môže se teda stať, že se začne kožička ľahko odlupovať. Pokožka na našich perách je veľmi citlivá a tenká, takže pokiaľ ju odtrhneme, môže dôjsť k dlhodobému poškodeniu. Vyvarujte sa tomu!

2. Pery v žiadnom prípade neolizujte

Aj keď je to veľmi lákavé, suché pery nikdy neolizujte. Pokiaľ zrovna nemôžete pery namazať balzamom, musíte sa snažit nepríjemný pocit vydržať. Keď pery olíznete, dôjde len ku krátkodobej úľave a budú sa ešte viac vysušovať.

3. Nepoužívajte lesk, ale jelení loj

Na zimu je naozaj dobré na chvíľu lesky na pery odložiť. Klasický jelení loj je v tomto období ideálnym ochranným prostriedkom. Kľudne siahnite po prípravkoch s medom alebo aloe vera a na lyžovanie se vybavte balzamom s UV faktorom. Zimné slniečko totiž dokáže tiež pekne potrápiť.

4. Hydratujte

Nedostatok vody a zlá životospráva sa veľmi rýchlo prejaví na stave našej pokožky. Pekný vzhľad pier je v tejto súvislosti tiež ohrozený. Preto pite dostatok čistej vody každý deň. Záleží na možnostiach zamestnania a celkovej aktivite, ale 2 litry vody denne sú základ. Správne hydratovať a súčasne zvätšiť objem pier môžete napríklad prostredníctvom prípravku Pretox Pout. Tento produkt hydratuje a obnovuje produkciu glukosaminglykánov a kolagénu, hlavných prvkov pre plnosť a objem pier.

5. Pred nanesením rúžu použite jelení loj

Zabránite tak nepríjemnému vysúšaniu a zároveň nenarušíte obľúbené líčenie. Okrem jelenieho loja môžete použiť prípravok Pretox Pout alebo SAL 29 Perfect lips. Oba prípravky hydratujú, zvätšujú objem pier a tiež redukujú povrchové vrásky. Perami podľa predstáv sa teda budete môcť pochváliť napríklad pri vianočnej slávnostnej večeri alebo silvestrovskej párty.

S článkom súvisia tieto produkty:

SAL 29 Perfect lips
Pre krajšie a zmyselnejšie pery. Dermokozmetická modelácia pier. Do nedávnej doby ste mohli zlepšiť vzhľad
V tehotenstve a pri dojčení
17 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Kyselina hyalurónová - elixír mladosti pokožky
Omladenie pleti20.11.2013

Kyselina hyalurónová - elixír mladosti pokožky

Kyselina hyalurónová má blahodárne účinky na starnutie pokožky. Tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a je súčasťou spojivových, epiteliálnych a nervových tkanív. Vo veľkom množstve sa nachádza v očnom sklovci, koži a chrupavkách. 55% z celkového obsahu tejto kyseliny v ľudskom tele sa fyziologicky nachádza v pokožke. Výskumy ukázali, že s pribúdajúcim vekom obsah kyseliny hyalurónovej v pokožke rapídne klesá a tento pokles vedie ku vzniku vrások a ďalším prejavom starnutia pokožky.

Takmer najpredávanejší dermatologický produkt v Británii – Retinol 3TR
Omladenie pleti1.3.2013

Takmer najpredávanejší dermatologický produkt v Británii – Retinol 3TR

Do našej ponuky sme zaradili nový a veľmi zaujímavý výrobok. Ide o nočné sérum ktoré napomáha tvorbe syntézy kolagénu, zlepšuje textúru pokožky a zvyšuje hydratáciu pokožky.

Ako sa starať o pleť vo veku od 20-tich do 50-tich rokov
Omladenie pleti25.12.2011

Ako sa starať o pleť vo veku od 20-tich do 50-tich rokov

Či už je Vám 20, 30, alebo aj 50 rokov, máme pre Vás zaujímavý súhrn tipov pre starostlivosť o vašu pleť. Každá žena môže byť ešte krajšie a mladšie, keď vie ako na to ;)

Sedem profi tipov pro vašu pleť a dekolt
Omladenie pleti23.12.2011

Sedem profi tipov pro vašu pleť a dekolt

Teraz vám v siedmich krokoch poradíme, na čo hľadieť pri starostlivosti o vašu pleť a dekolt.

6 rád v boji proti vráskam
Omladenie pleti16.10.2011

6 rád v boji proti vráskam

Základom krásnej a zdravej pleti je dôkladná a pravidelná starostlivosť. Ani dokonalá starostlivosť však nezastaví starnutie, ktoré sa najčastejšie prejavuje vznikom vrások a ochabnutím pokožky. Starnutie pleti sa nedá zastaviť, ale správnou starostlivosťou ho môžete spomaliť. Kvalitná kozmetika a pravidelné čistenie pleti sú základom. Čo môžeme v boji proti vráskam urobiť navyše?