Sedem profi tipov pro vašu pleť a dekolt

Sedem profi tipov pro vašu pleť a dekolt

Teraz vám v siedmich krokoch poradíme, na čo hľadieť pri starostlivosti o vašu pleť a dekolt.

Ako často môžem na pleť používať peeling?

Kozmetický peeling by ste mali používať raz až dvakrát za týždeň. Kto má veľmi suchú a citlivú pokožku, nemal by peeling použiť viac než raz za dva týždne. Peeling obsahujúci ovocné kyseliny alebo chemický peeling si zaobstarajte iba po konzultácii s vaším dermatológom (vzhľadom k ich koncentrácii a hĺbke pôsobenia sa z pravidla odporúčajú použiť len raz ročne).
 

Môže dôjsť k nadmernej starostlivosti o moju pleť?

Áno! A to vďaka častému striedaniu produktov alebo vďaka nanášaniu veľkého množstva krému. To sa môže prejaviť začervenaním pleti alebo pupienkami v oblasti brady a pier. Ak k tomuto dôjde, nechajte si od svojho kožného lekára predpísať antibiotickú masť a nasledujúcich 6 týždňov sa vyhnite líčeniu, čistiacim prostriedkom a pod.
 

Ako dôležitá je čistiaca pleťová voda?

Pre získanie čistej pleti je dôležité používanie pleťovej vody dvakrát denne. Na čistú pleť bude lepšie pôsobiť váš pleťový krém. Pleťovú vodu s alkoholom používajte len v prípade, že máte veľmi znečistenú pleť (akné, póry ...) a je potrebné, aby alkohol na tieto problémy zaútočil a vysušil ich.
 

Pôsobia rastlinné prípravky rovnako ako tie "klasické"?

Zo zásady áno. Ale POZOR! Vďaka chýbajúcim konzervačným látkam môže prírodná kozmetika spôsobiť rýchle šírenie baktérií. Takže ak sa rozhodnete používať prírodný produkt, nepoužívajte pri nanášaní krému končeky prstov, ale špachtličku na to určenú. Ženy s citlivou pokožkou môžu byť po používaní prírodného krému veľmi citlivé na svetlo.
 

Od kedy by som mala používať krém na vrásky?

Anti-Aging produkty môžete používať už od svojich 25 rokov. Veľmi účinné sú krémy s antioxidantmi ako vitamín C alebo Coenzym Q10, ktoré neutralizujú voľné radikály ako stres, vplyv životného prostredia, slnka alebo fajčenie. Na suchú pokožku sú odporúčané krémy s vysokou hydratáciou, ktoré udržia pleť hydratovanú. Kto trávi veľa času v prírode, mal by používať prípravky minimálne s faktorom 15. UV žiarenie je z veľkej časti zodpovedné za starnutie kože.
 

Ako zostane môj dekolt pekne hladký?

dekoltMali by ste zamedziť intenzívnemu opaľovaniu. Avšak krém s vysokým faktorom môže predchádzať ničeniu kože. Hlavne si na dekolt nenanášajte žiadny parfém. Môže dôjsť k vzniku hnedých pigmentových škvŕn. Fajčenie a spanie na boku tiež napomáha ku vzniku vrások na dekolte.
 

Môžem používať ten istý krém celý rok?

Pri starostlivosti o pleť berte ohľad na to, aké je ročné obdobie. Na jeseň a v zime potrebuje každá pokožka dôkladnejšiu starostlivosť používaním krémov s vysokým obsahom oleja. Na jar a v lete používajte krémy na jemnej olejovej a vodnej báze.

S článkom súvisia tieto produkty:

Monoderma C10
Čistý vitamín C 10 % (Kyselina L-askorbová). Hlavnou výhodou vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie
V tehotenstve a pri dojčení
20 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
6 rád v boji proti vráskam
Omladenie pleti16.10.2011

6 rád v boji proti vráskam

Základom krásnej a zdravej pleti je dôkladná a pravidelná starostlivosť. Ani dokonalá starostlivosť však nezastaví starnutie, ktoré sa najčastejšie prejavuje vznikom vrások a ochabnutím pokožky. Starnutie pleti sa nedá zastaviť, ale správnou starostlivosťou ho môžete spomaliť. Kvalitná kozmetika a pravidelné čistenie pleti sú základom. Čo môžeme v boji proti vráskam urobiť navyše?

6 tipov, ako dosiahnuť husté a dlhé riasy
Omladenie pleti12.10.2011

6 tipov, ako dosiahnuť husté a dlhé riasy

Krásne riasy sú symbolom ženskosti. Každá žena túži po oslnivom pohľade očí olemovaných dlhými a hustými riasami. Kvôli tomu skúša najrôznejšie metódy predlžovania rias, ktoré sú väčšinou finančne náročné alebo nezdravé pre oči. Pokiaľ ste už podstúpila niektorú z metód predlžovania a teraz sú vaše riasy oslabené či krátke, alebo ste skúšala rôzne prípravky a žmurkajúca bábika z vás stále nie je. Prečítajte si naše rady.

Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť
Omladenie pleti10.10.2011

Pleťové sérum - nutnosť v starostlivosti o pleť

Pleťové sérum je ľahký výživný koktail pre vašu pokožku, ktorý obsahuje mnoho účinných a potrebných látok. Kvalitné sérum však v kozmetických poličkách slovenských žien často chýba a to je veľká škoda. Často krát totiž dokáže po náročnom dni dodať pleti potrebné látky a hydratáciu lepšie než krém.