17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť

17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť

Tak dámy, priznajte sa. Koľko zlých zvykov pri starostlivosti o svoju pleť sa týka aj vás? Poradíme vám, čomu sa vyhnúť ...

1) Zanedbanie ochrany proti slnku
Najlepší spôsob ako predísť vráskavej, beztvarej a škvrnitej pokožke je používanie krému na opaľovanie, minimálne s faktorom 30. Výrobky s Mexorylom a Helioplexom ponúkajú najdlhšiu ochranu. Polievkovú lyžicu krému použite na tvár a menší pohárik krému na telo. Vo všedné dni sa mažte vždy krátko pred odchodom von a pri dlhšom pobyte na slnku každé 2 hodiny. Vedzte, že nebudete ľutovať.
 
2) Fajčenie
Potrebujete ďalší dôvod, prečo prestať? Tu je. Fajčením nepoškodzujete len svoje zdravie, ale podporujete tým vznik veľmi hlbokých vrások. Každých 10 rokov fajčenia vám navyše pripočíta ešte 2,5 roka na vráskach.
 
3) Príliš veľa alkoholu
Nechceme vám odopierať zábavu. Vždy si môžete dať nejaký ten pohárik. Ale ak pijete viac ako jeden drink denne, vaša pleť naozaj trpí. Alkohol zvyšuje výskyt zápalových látok v krvi, vďaka ktorým dochádza k povädnutosti kože.
 
4) Používánie nevhodných produktov
Používanie produktov nevhodných pre vašu pleť je veľmi častý problém. Pre mastnú pleť používajte čistiace produkty so salicylovou kyselinou. Pre citlivú pleť používajte čistiace mlieka a neparfumované hydratačné výrobky. Proti vráskam vyhľadávajte prípravky s obsahom kyseliny hyalurónovej a bambuckým maslom.
 
5) Ignorovanie krku a hrudníka
Starostlivosť o pleť nekončí na brade. Oblasť krku a dekoltu je takmer vždy vystavovaná a napriek tomu len zriedka dostáva potrebnú hydratáciu a ochranu proti slnku. Koža je tu tiež jemná a zraniteľná. Napravte to ľahko. Používajte aj tu vaše sérum, krém na tvár, opaľovací krém alebo aj peeling..
 
6) Zanedbanie návštev u dermatológa
Každý potrebuje prezrieť od svojho dermatológa minimálne raz za rok. Či už sa jedná o znamienka, či prehliadnutie menej viditeľných miest na tele - pokožka hlavy, chodidlá, oblasť nechtov. Aj keď vaše znamienka prešli kontrolou, prezerajte sa aj sama aspoň raz za mesiac.
 
7) Používanie špinavých štetcov na make-up
Pri používaní špinavých štetcov dochádza k upchávaniu pórov a bakteriálnym infekciám. Raz za tri týždne by ste mali jemným šampónom vyčistiť všetky štetce, ktoré na pleť používate.
 
8) Dlhé telefonovanie
Pri dlhom styku telefónu a kože môže dôjsť k vzniku vyrážok, či už je telefón čistý alebo nie. Ak radi dlho telefonujete, možno by ste mali zvážiť headset.
 
9) Príliš silný peeling
Spočiatku vám to môže byť príjemné a naozaj dôjde k odstráneniu mastnoty kože, príp. pupienkov, ale vašej koži tak drsné zaobchádzanie neprospieva. Odporúčame používať jemnejšie peeling a to maximálne 3x týždenne.
 
10) Ponocovanie
Nedostatok spánku spôsobuje stres a ten zhoršuje kvalitu kože. Vzniká akné, ekzémy a dokonca aj lupienka. Spánok je tiež čas, kedy sa regeneruje celé vaše telo a prerušením tohto procesu spomalíte obnovu kožných buniek. To sa môže spočiatku prejaviť jemným zažltnutím kože.
 
11) Zlá hygiena pred spaním
Nenechajte svoju kožu trpieť v make-upe, v ktorom sa cez deň nahromadilo veľa mastnoty a škodlivín. Obzvlášť, ak ste náchylnejší na akné. Vaše telo pri spánku zvšuje teplotu a koža absorbuje viac látok. Nechajte ju teda v noci absorbovať len to najlepšie.
 
12) Nezdravá strava
Dávnejšie sa tvrdilo, že strava na pleť nemá žiadny vplyv. Nezmysel. Potraviny s vysokým glykemickým indexom zvyšujú hladinu cukru v krvi, vyvolávajú vlnu inzulínu a ten stimuluje vznik olejov, ktoré produkujú hormóny nazývané androgény a vznikajú nežiaduce pupáčiky. Dajte si radšej arašidové maslo, orechy alebo avokádo, čím získate len zdravé tuky a doprajete živiny vašim vlasom.
 
13) Zanedbanie očí
Nielen že je pokožka okolo očí tenšia, ale tiež veľmi ztranitelná. Po prvé - oči si netrite pretože riskujete popraskanie malých cievok, čo vedie ku stmaveniu a zmatneniu kože. Ďalej sa vždy uistite, že používate vhodný krém na očné okolie. Ak je na vás retinol príliš silný, používajte prípravky s peptidmi, prípadne produkty so zinkom, ktorý tiež podporuje produkciu elastínu.
 
14) Vytláčanie pupáčikov
Je to lákavé, ale vytláčanie pupáčikov len zanáša baktérie hlbšie do pórov, čo vyvolá zápal, infekciu alebo zjazvenie. Okrem iného sa tým tiež predĺži životnosť pupienka a to kľudne o týždeň, či o dva. Pri čistení dbajte na to, aby ste nepoužívali prípravok s výskytom benzoyl peroxidu silnejším než 2,5%. Používajte Retina-A či iné osvedčené výrobky na akné.
 
15) Málo pohybu
Nielen, že vám pohyb zdvihne náladu, ale zároveň sa vám bude lepšie prekrvovať koža, čo spôsobuje jej zdravý vzhľad. Je tiež dokázané, že dochádza k celkovému uvoľneniu, čo pleti tiež prospieva. Avšak ihneď po tréningu nezabudnite pleť očistiť.
 
16) Opaľovanie
Všetci vieme, že nie je zdravé. Koža pri opaľovaní produkuje farbivo, ktoré zatemňuje bunky. Každá zmena pigmentu z UVA a UVB žiarenia spôsobuje predčasné starnutie a zvyšuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny kože. Buďte opatrní a pred vstupom na slnko používajte vždy opaľovací krém s faktorom 30 a viac. A jedno dôležité odporúčanie: Nikdy, nikdy nechoďte do solária.
 
17) Kombinácia produktov
Je potrebné si uvedomiť, že veľa výrobkov nie je kompatibilných s tými ostatnými. Účinné látky jedného produktu môžu narušiť látky toho druhého. V horšom prípade môže dôjsť k poškodeniu pleti. Stáva sa to keď sa snažíte liečiť dva rôzne problémy pleti a kombinujete produkty. Najväčšími vinníkmi sú: retinol, kyselina glykolová, vitamín C a benzoyl peroxid. Zabráňte ich vrstveniu, alebo sa aspoň pokúste používať tieto výrobky v rôznu dennú dobu.
Staršie články:
Látky, ktoré regenerujú pleť
Omladenie pleti23.11.2013

Látky, ktoré regenerujú pleť

Pokiaľ chcete mať mladú a krásnu pokožku a hľadáte ten správny prípravok pre Vás, hľadajte to, čo má to najlepšie zloženie pre obnovu pleti. Látok, ktoré by mal taký prípravok obsahovať je hneď niekoľko a my Vám ich v zápätí predstavíme.

Čo sú rastové faktory
Omladenie pleti23.11.2013

Čo sú rastové faktory

Musíme si priznať, že väčšinu žien po tridsiatke už začínajú trápiť prejavy starnutia, úplne konkrétne povedané - vrásky. Predajcovia sa nám snažia ponúkať nespočetné množstvo krémov, sér a zázračných kúr a ešte k tomu väčšina sľubuje vyhladenie vrások a lifting tváre do druhého dňa.

Brrr... Zase tá zima
Omladenie pleti22.11.2013

Brrr... Zase tá zima

Ráno se probúdzame do teplôt len niečo málo nad nulou a vätšina z nás už nažhavila svoje vykurovacie telesá, alebo ich minimálne pripravila do pohotovostnej polohy. Nekompromisné znamenie, že sa babie leto definitívne končí. Najvyšší čas vyzbrojiť sa proti mrazivému počasiu.

5 rád pre krásne pery aj v zime
Omladenie pleti21.11.2013

5 rád pre krásne pery aj v zime

Pery sú v priebehu chladného počasia vystavené mnohým negatívnym vplyvom. Rýchlo tak schnú, praskajú a celkovo slabnú. Prinášame Vám niekoľko jednoduchých zásad, ktoré stačí dodržiavať, aby pery boli ako zo škatuľky aj v zime. Zároveň poradíme, ako vykúzliť krásne a plné pery napríklad na silvestrovskú párty.

Kyselina hyalurónová - elixír mladosti pokožky
Omladenie pleti20.11.2013

Kyselina hyalurónová - elixír mladosti pokožky

Kyselina hyalurónová má blahodárne účinky na starnutie pokožky. Tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a je súčasťou spojivových, epiteliálnych a nervových tkanív. Vo veľkom množstve sa nachádza v očnom sklovci, koži a chrupavkách. 55% z celkového obsahu tejto kyseliny v ľudskom tele sa fyziologicky nachádza v pokožke. Výskumy ukázali, že s pribúdajúcim vekom obsah kyseliny hyalurónovej v pokožke rapídne klesá a tento pokles vedie ku vzniku vrások a ďalším prejavom starnutia pokožky.