Boj proti vráskam nie je dopredu stratený

Boj proti vráskam nie je dopredu stratený

Vrásky sú jedna z najviac nepríjemných vecí, ktoré sa nevyhnú žiadnej žene, ale ani žiadnemu mužovi. Vrásky, obzvlášť na tvári, sú odjakživa súčasťou nášho prirodzeného starnutia. V skorších dobách v podstate nebola jediná možnosť, ako proti vráskam bojovať, brali sa ako prirodzená súčasť života.

Ani sa nevedelo, prečo ich niekto má viac a prečo sa niekomu objavujú skôr ako iným. Dnes už našťastie vedci postúpili s "vráskovou" problematikou o niekoľko míľových krokov vpred a my už vieme prečo nás vrásky vlastne trápia. A prečo? To sa dozviete v nasledujúcom odseku.
 
Vrásky ako také majú dôvodov vzniku hneď niekoľko a na každého ten či onen faktor pôsobí inak. Vrásky sú v prvom rade dané geneticky. Ak naša mamička mala vrások veľa už po štyridsiatke, môžeme očakávať, že nás to tiež neminie. Potom už môžeme len začať bojovať pomocou kozmetiky či plastickej chirurgie.
 
Vrásky sú tiež dané prostredím, v ktorom sa pohybujeme. Ak napríklad niekto pracuje ako servírka v zafajčenej reštaurácii, o vrásky v mladom veku si priam žiada. Na vrásky pôsobí dym, prílišné slnenie, či neustále pozeranie do počítača v prílišne klimatizovanej kancelárii ako raj. V tomto prostredí totiž vznikajú rýchlo a často .
 
Ak máme zlé životné návyky, tiež vrásky priam privolávame. Zdravý životný štýl je základom toho, aby sme zdravo vyzerali. Ak teda jeme stále tučné alebo sladké, krásna a hladká pleť nás nečaká. Na vrásky má vplyv zlé stravovanie, prílišný alkohol, fajčenie či nedostatok pohybu. Preto dodržiavajte zásady zdravého života a vaše telo sa vám odmení hladkou a krásnou pokožkou .
 
Svojej pleti treba venovať zvláštnu starostlivosť. Každý večer ju odlíčiť aby mohla dýchať a netvorili sa vrásky. Rovnako je potrebné  hydratovať ju pomocou kvalitných krémov, ktoré sedia vášmu typu pleti. Kvalitná kozmetika je jednoducho základ, pretože ak budete používať nekvalitné krémy, pleť vám to dá vedieť pomocou vrások a to skôr než si dokážete predstaviť.

S článkom súvisia tieto produkty:

Doprava zadarmo
Krém Dermaheal Cosmeceutical
Zabudnite na botulotoxín! Máme pre Vás krém, ktorý dokáže urobiť s Vašou pleťou zázraky. Rastové
V tehotenstve a pri dojčení
89 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Čo robiť s citlivou pokožkou
Omladenie pleti3.2.2014

Čo robiť s citlivou pokožkou

Citlivá pokožka, a to nielen na tvári, je častým problémom mnohých žien. Príznakov citlivej pokožky je mnoho. Môže vás svrbieť, páliť, je červená alebo sa napína. Každopádne sú všetky tieto príznaky veľmi nepríjemné, a preto je potrebné proti citlivosti pleti bojovať všetkými možnými prostriedkami, ktoré sa dajú použiť.

Zázračné kozmetické účinky vody
Omladenie pleti3.2.2014

Zázračné kozmetické účinky vody

Voda tvorí sedemdesiat až osemdesiat percent ľudského tela, má ohromný detoxikačný účinok a zbavuje telo teda aj pokožku toxínov a škodlivín. Vo vode zbierame zásoby cenných látok a kyslíka. Vďaka dostatočnému prijmem vody sa cítime svieži a zdravie. Aké účinky má voda v kozmetike?

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!
Omladenie pleti22.1.2014

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!

Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.

17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť
Omladenie pleti15.1.2014

17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť

Tak dámy, priznajte sa. Koľko zlých zvykov pri starostlivosti o svoju pleť sa týka aj vás? Poradíme vám, čomu sa vyhnúť ...

Látky, ktoré regenerujú pleť
Omladenie pleti23.11.2013

Látky, ktoré regenerujú pleť

Pokiaľ chcete mať mladú a krásnu pokožku a hľadáte ten správny prípravok pre Vás, hľadajte to, čo má to najlepšie zloženie pre obnovu pleti. Látok, ktoré by mal taký prípravok obsahovať je hneď niekoľko a my Vám ich v zápätí predstavíme.