Zázračné kozmetické účinky vody

Zázračné kozmetické účinky vody

Voda tvorí sedemdesiat až osemdesiat percent ľudského tela, má ohromný detoxikačný účinok a zbavuje telo teda aj pokožku toxínov a škodlivín. Vo vode zbierame zásoby cenných látok a kyslíka. Vďaka dostatočnému prijmem vody sa cítime svieži a zdravie. Aké účinky má voda v kozmetike?

Voda elixír mladosti a vitality pleti

Súvislosť medzi nízkym príjmom tekutín a starnutím pleti bola preukázaná. Dostatočný pitný režim môže predčasné starnutie pleti nielen zastaviť, ale tiež zlepšiť jej aktuálny stav. Dostatok vody zaisťuje správny tlak v podkožnom tukovom tkanive, čo sa navonok prejavuje pevnou a napätou pokožkou. Pravidelné pitie dostatočnej dennej dávky vody zlepšuje tiež tonus jednotlivých svalov a mizne ich celková ochabnutosť. Piť by ste mali aspoň dva litre tekutín denne. Odporúčané nápoje sú stolové vody, minerálky a bylinné čaje. Tieto tri obyčajné nápoje, keď ich budeme piť v dostatočnom množstve, sú ozajstnou studnicou zdravia.
 

Štrnásťdňová vodná kúra

Hydratace pokožky pomocí vody
Vyskúšajte vodnú kúru, ktorá vás aj vašu pleť v priebehu dvoch týždňov očistí. Vďaka tomu sa budete cítiť svieži. 
 
Ráno na lačný žalúdok vypite dve šálky bylinkového čaju alebo dva poháre čistej vody. Druh čaju môžete zvoliť podľa vlastného uváženia. Vhodné sú čaje čistiace organizmus teda žihľava, praslička alebo zložitejšie zmesi. 
 
Cez deň vypite minimálne 2 l vody alebo čaju! 
 
Ráno si opláchnite striedavo teplou a studenou vodou tvár. Toto striedanie teplôt je vynikajúce na podkožné tukové vrstvy a cievy, ktoré zároveň zlepšujú tonus pleti. Pokožka sa stáva hladkou, vypätou a miznú neestetické záhyby. 
Postup: Začnite teplou vodou až potom studenou. Kombináciu prestriedajte celkom trikrát. Končite studenou vodou.
 
Každé ráno aj večer použite účinný hydratačný kozmetický prípravok. Odporúčame Dermaheal Hydro Balance Fluid, ktorý dodá pleti dostatočnú vlahu a navyše účinne bojuje proti vráskam. 
 
Raz týždenne aplikujte hydratačnú pleťovú masku.

S článkom súvisia tieto produkty:

Ušetríte 6 €
Dermaheal Hydro Balance Fluid + Dermaheal Cosmeceutical Mask Pack ako darček
Keď je pleť dostatočne hydratovaná, je zdravá, mladistvá a bez vrások. Naopak suchá pokožka pôsobí unavene
V tehotenstve a pri dojčení
62 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!
Omladenie pleti22.1.2014

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!

Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.

17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť
Omladenie pleti15.1.2014

17 najhorších zvykov pri starostlivosti o pleť

Tak dámy, priznajte sa. Koľko zlých zvykov pri starostlivosti o svoju pleť sa týka aj vás? Poradíme vám, čomu sa vyhnúť ...

Látky, ktoré regenerujú pleť
Omladenie pleti23.11.2013

Látky, ktoré regenerujú pleť

Pokiaľ chcete mať mladú a krásnu pokožku a hľadáte ten správny prípravok pre Vás, hľadajte to, čo má to najlepšie zloženie pre obnovu pleti. Látok, ktoré by mal taký prípravok obsahovať je hneď niekoľko a my Vám ich v zápätí predstavíme.

Čo sú rastové faktory
Omladenie pleti23.11.2013

Čo sú rastové faktory

Musíme si priznať, že väčšinu žien po tridsiatke už začínajú trápiť prejavy starnutia, úplne konkrétne povedané - vrásky. Predajcovia sa nám snažia ponúkať nespočetné množstvo krémov, sér a zázračných kúr a ešte k tomu väčšina sľubuje vyhladenie vrások a lifting tváre do druhého dňa.

Brrr... Zase tá zima
Omladenie pleti22.11.2013

Brrr... Zase tá zima

Ráno se probúdzame do teplôt len niečo málo nad nulou a vätšina z nás už nažhavila svoje vykurovacie telesá, alebo ich minimálne pripravila do pohotovostnej polohy. Nekompromisné znamenie, že sa babie leto definitívne končí. Najvyšší čas vyzbrojiť sa proti mrazivému počasiu.