Krásne a dlhé riasy nie sú len tak

Krásne a dlhé riasy nie sú len tak

Riasy berieme ako samozrejmosť, koniec koncov, máme ich od malička, alebo lepšie povedané, mali sme ich ešte pred narodením, už ako embryo. Preto si taktiež myslíme, že naše riasy žiadnu starostlivosť nepotrebujú a budeme ich mať navždy.

To ale nie je pravda; rovnako ako všetky ostatné časti nášho tela, aj riasy potrebujú nejakú starostlivosť, aby sme o ne neprišli.

Čo vlastne cilia, ako znie latinský názov pre riasy, sú? Patria do takzvaného sekundárneho ochlpenia nášho tela. Riasa je kožný derivát, ktorý je príbuzný ďalším takým derivátom, medzi ktoré patria vlasy či ochlpenie. Ako určite všetci vieme, nachádzajú sa na dolnom a hornom viečku a tam chránia naše oko. Je to z toho dôvodu, že naše oko je v neustálom nebezpečenstve, pretože väčšina vonkajších vplyvov, ako je prach, hmyz a iné nečistoty sú vo vzduchu neustále, a môžu naše oko poškodiť.

Každý človek má iné sfarbenie rias. Vo väčšine prípadov je farba našich rias dosť podobná farbe našich vlasov, ale nemusí to tak byť vždy. Naše riasy sa vyvíjajú už od raného štádia tehotenstva. Zhruba tak medzi siedmym a ôsmym týždňom sa u nás, ešte ako u embrya, začnú riasy vyvíjať.

Riasy sa berú za akýsi symbol ženskosti, takže čím dlhšie riasy, tým lepšie. V dnešnej dobe sú v móde, rovnako ako už počas storočí, dlhé a hlavne husté riasy. Preto dnes každá moderná žena nosí v kozmetickej taštičke predlžujúce a zahusťujúce riasenky v mnohých farbách. Samozrejme najrozšírenejšia je klasická čierna, ale môžete nájsť aj modré či hnedé, ktoré sa používajú na zvýraznenie farby očí. Dnes už je týchto riaseniek skutočne veľký výber a je len na vás, aká vám vyhovuje.

Taktiež aj dnes existujú rôzne „riasenky“, ktoré riasy nefarbia, ale starajú sa o ne. Vďaka nim sa môžu vaše riasy predĺžiť, zabraňuje sa ich padanie a vyzerajú zdravo a krásne. Táto starostlivosť sa stáva stále dôležitejšou, a preto ju všetkým odporúčame vyskúšať. Potom sa jej už nebudete chcieť vzdať.

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
49 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Používajte peeling na celé telo
Omladenie pleti3.2.2014

Používajte peeling na celé telo

Koža na našom tele sa neustále obnovuje a staré vrstvy sa odlupujú. Často to ale trvá veľmi dlho a tieto šupinky potom zabraňujú vytváraniu novej kože. Pleť je potom sivá a pôsobí nezdravo. Preto je potrebné raz za čas urobiť peeling na celom tele, tvári a trebárs aj na perách.

Boj proti vráskam nie je dopredu stratený
Omladenie pleti3.2.2014

Boj proti vráskam nie je dopredu stratený

Vrásky sú jedna z najviac nepríjemných vecí, ktoré sa nevyhnú žiadnej žene, ale ani žiadnemu mužovi. Vrásky, obzvlášť na tvári, sú odjakživa súčasťou nášho prirodzeného starnutia. V skorších dobách v podstate nebola jediná možnosť, ako proti vráskam bojovať, brali sa ako prirodzená súčasť života.

Čo robiť s citlivou pokožkou
Omladenie pleti3.2.2014

Čo robiť s citlivou pokožkou

Citlivá pokožka, a to nielen na tvári, je častým problémom mnohých žien. Príznakov citlivej pokožky je mnoho. Môže vás svrbieť, páliť, je červená alebo sa napína. Každopádne sú všetky tieto príznaky veľmi nepríjemné, a preto je potrebné proti citlivosti pleti bojovať všetkými možnými prostriedkami, ktoré sa dajú použiť.

Zázračné kozmetické účinky vody
Omladenie pleti3.2.2014

Zázračné kozmetické účinky vody

Voda tvorí sedemdesiat až osemdesiat percent ľudského tela, má ohromný detoxikačný účinok a zbavuje telo teda aj pokožku toxínov a škodlivín. Vo vode zbierame zásoby cenných látok a kyslíka. Vďaka dostatočnému prijmem vody sa cítime svieži a zdravie. Aké účinky má voda v kozmetike?

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!
Omladenie pleti22.1.2014

Bez nadsádzky, už žiadne vrásky!

Aj keď si to asi nechceme pripustiť, vrásky sa skôr či neskôr objavia aj na vlastnej pleti. Existuje však mnoho účinných kozmetických prípravkov, ktoré proces starnutia pozastavujú alebo aspoň zmiernia. Okrem toho je dôležité dodržiavať niekoľko jednoduchých zásad, aby naša pokožka zostala dlhšiu dobu ako zo škatuľky.