Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút

Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút

Budík nezazvonil alebo jednoducho zase nestíhate a máte na dokonalé líčenie iba 10 minút? Prejdite si naše rady, ako vtesnať do krátkej doby všetky dôležité kroky každodenného líčenia a odísť z domu prirodzene krásna.

Rychlé líčení za 10 minut

Čo budete potrebovať:

Denný krém
Make-up a korektor
Púder a líčka
Riasenka
Očná ceruzka (čierna alebo hnedá) a kefka na obočie
Rúž
Parfém
 

Krok 1 – Denný krém

Na dôkladne očistenú tvár naneste svoj ​​denný pleťový krém. V lete by mal byť krém ľahký hydratačný a v zime hutnejší a ošetrujúci. Krém by mal obsahovať vyživujúce a omladzujúce látky. Veľkým hitom posledných rokov je omladenie pleti pomocou peptidov. Kým cez deň usilovne pracujete, krém sa stará o to, aby pleť bola vyživená, chráni ju a omladzuje. Účinné peptidy obsahuje napr kozmetika Dermaheal.
 
 

Krok 2 – Pleťový podklad

Potom čo sa krém vsiakne, odstránime zvyšok prípadnej mastnoty papierovou vreckovkou a nanesieme make-up. Aj v zhone dávame pozor na dokonalé rozotrenie a vchádzate až k ušniciam a k vlasom, aby nám na tvári nezostali mapy make-upu. Potom nanášame púder a tým fixujeme make-up. Keď je naša pleť vďaka púdru matná, môžeme sa pustiť do aplikácie korektora. Nanášame ho až po púdri, aby lepšie držal. Korektor aplikujeme na prípadné kruhy pod očami a nedokonalosti pleti v podobe pigmentových škvŕn, rozšírených žiliek, vyrážok či jazvičiek. Korektor by mal byť vždy o jeden odtieň svetlejší ako make-up. Na záver vyčarujeme zdravú farbu pomocou ružových či hnedých líčok, ktoré jemne rozotrieme po dĺžke lícnych kostí.
 

Krok 3 – Obočie a riasy

Pretože nemáme čas na prepracované maľovanie očných tieňov, aplikujeme len riasenku. Starostlivo a pomaly naneste farbu na riasy spôsobom zig zag - kefku ťaháme smerom hore s jemnými pohybmi zo strany na stranu. Na obočie by sa nemalo nikdy zabudnúť, obzvlášť v prípade, že je líčenie jednoduché. Čiernou alebo hnedou kontúrovacou ceruzkou zľahka obočie nafarbíme šrafovaním smerom od vnútornej časti obočia von. Potom obočie a jeho odtieň doladíme kefkou.

Krok 4 – Rúž

Rúž a malé zrkadielko noste vždy so sebou. Ak je líčenie jednoduché alebo po celom dni menej výrazné, rúž dokáže divy. Starostlivo aplikujte rúž tak, ako ste zvyknutá. Naneste ho však až ku kútikom úst a dajte pozor na zuby :-)
 

Krok 5 – Parfém

Váš prirodzený look vytvorený za 10 minút v zhone doplní obľúbený parfém. Popri klasickej aplikácii naneste pár kvapiek parfému aj na spánky, za ušné lalôčiky a vnútornú stranu zápästia. Nikdy neviete, kedy sa bude parfém na správnom mieste hodiť :-)
Staršie články:
Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?
Omladenie pleti3.2.2014

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?

Kyselina hyalurónová je v súčasnej dobe jedna z najpopulárnejších látok používaných na vyhladenie vrások. Aký spôsob aplikácie tejto kyseliny mladosti je však najúčinnejší?

Ako na kruhy pod očami
Omladenie pleti3.2.2014

Ako na kruhy pod očami

Kruhy pod očami dokážu pridať aj niekoľko rokov. Pleť kvôli nim vyzerá unavená a nezdravá. Niekto ich zdedí po rodičoch, iný si za ne môže sám. Kruhy pod očami majú hneď niekoľko príčin, ale aj možností odstránenia.

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások
Omladenie pleti3.2.2014

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások

Peptidy sú v súčasnej estetickej dermatológii jednou z najúčinnejších látok, ktorá dokáže neinjekčne vyplniť vrásky a omladiť pleť. Vďaka tomu sa stali veľmi vyhľadávanou zložkou kozmetických prípravkov. Prečo sú tak účinné?

Krásne a dlhé riasy nie sú len tak
Omladenie pleti3.2.2014

Krásne a dlhé riasy nie sú len tak

Riasy berieme ako samozrejmosť, koniec koncov, máme ich od malička, alebo lepšie povedané, mali sme ich ešte pred narodením, už ako embryo. Preto si taktiež myslíme, že naše riasy žiadnu starostlivosť nepotrebujú a budeme ich mať navždy.

Používajte peeling na celé telo
Omladenie pleti3.2.2014

Používajte peeling na celé telo

Koža na našom tele sa neustále obnovuje a staré vrstvy sa odlupujú. Často to ale trvá veľmi dlho a tieto šupinky potom zabraňujú vytváraniu novej kože. Pleť je potom sivá a pôsobí nezdravo. Preto je potrebné raz za čas urobiť peeling na celom tele, tvári a trebárs aj na perách.