Čo robiť s vráskami okolo očí

Čo robiť s vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí vznikajú hlavne mimicky, nie sú teda znakom staroby, ale skôr znakom toho, ako veľmi sa usmievate a mračíte. Niekomu pripadajú vrásky okolo očí roztomilé, ale niekto ich naopak nenávidí a chce sa ich zbaviť. To nie je úplne jednoduchá záležitosť, podobne ako zbavenie sa akýchkoľvek iných vrások.

 

S vráskami okolo očí väčšinou súvisia aj vačky pod očami. Môže to byť tým, že aj keď sa o svoju pleť celkovo staráte, trochu menej starostlivosti už venujete koži okolo očí. Tá je totiž veľmi náchylná na poškodenie, pretože je veľmi jemná a ľahko sa dehydratuje. Je taktiež prvá „na rane“, pokiaľ sa jedná o vonkajšie vplyvy. Celá tvár dostáva veľmi zabrať od slnečných lúčov, vetra či prachu, ale vďaka jemnosti pokožky v oblasti očí je to najviac vidieť práve tam.

Tieto vrásky môžu vznikať aj ináč, a to napríklad vďaka fajčeniu, nespavosti alebo zlej životospráve. Je potrebné sa zamyslieť, či prijímate dostatok tekutín, či nejete veľa tučného jedla, alebo či naopak jete dostatok zeleniny a ovocia.

Pokiaľ si myslíte, že pleti okolo očí venujete dostatok starostlivosti, pretože ju mažete pravidelne krémom na tvár, verte, že nerobíte všetko. Pokožka okolo očí má totiž inú štruktúru než ostatná pleť na tvári. Z klasického krému má totiž pokožka okolo očí problém prijať dostatok živín, a preto je potrebné používať špeciálne prípravky.

Na očné viečka a ich okolie sa častejšie než krémy používajú rôzne séra, gély alebo očné masky. Hovorí sa, že tieto prípravky by sa mali skladovať v chladničke, ale nie je tomu tak. Samozrejme, ak ste zvyknutá ich tam skladovať, žiadny problém to nie je.

S bojom proti týmto vráskam nie je nikdy veľmi skoro začínať. A čím skôr začnete, tým lepšie pre vás. Preto si hneď nakúpte prípravky na vrásky okolo očí a začnite ich používať. A je jedno, či máte dvadsať alebo päťdesiat.

Staršie články:
Akné, ach nie!
Omladenie pleti5.2.2014

Akné, ach nie!

Akné je boľavý a traumatizujúci zážitok, ktorý nás opakovane sprevádza od pubertálnych rokov pokojne až do štyridsiatich. Toto chronické kožné ochorenie môže prekvapiť nielen na tvári, ale aj na chrbte, hrudníku, šiju či iných častiach tela a má "skvelú" vlastnosť, objaví sa presne vo chvíli, keď to najmenej čakáte a potrebujete.

Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút
Omladenie pleti4.2.2014

Bleskové líčenie aneb keď máte len 10 minút

Budík nezazvonil alebo jednoducho zase nestíhate a máte na dokonalé líčenie iba 10 minút? Prejdite si naše rady, ako vtesnať do krátkej doby všetky dôležité kroky každodenného líčenia a odísť z domu prirodzene krásna.

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?
Omladenie pleti3.2.2014

Kyselina hyalurónová v kréme alebo injekčne?

Kyselina hyalurónová je v súčasnej dobe jedna z najpopulárnejších látok používaných na vyhladenie vrások. Aký spôsob aplikácie tejto kyseliny mladosti je však najúčinnejší?

Ako na kruhy pod očami
Omladenie pleti3.2.2014

Ako na kruhy pod očami

Kruhy pod očami dokážu pridať aj niekoľko rokov. Pleť kvôli nim vyzerá unavená a nezdravá. Niekto ich zdedí po rodičoch, iný si za ne môže sám. Kruhy pod očami majú hneď niekoľko príčin, ale aj možností odstránenia.

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások
Omladenie pleti3.2.2014

Vydajte sa s peptidmi späť v čase, zbavte sa vrások

Peptidy sú v súčasnej estetickej dermatológii jednou z najúčinnejších látok, ktorá dokáže neinjekčne vyplniť vrásky a omladiť pleť. Vďaka tomu sa stali veľmi vyhľadávanou zložkou kozmetických prípravkov. Prečo sú tak účinné?