10 prikázaní pre čistú pleť

10 prikázaní pre čistú pleť

Chcete sa navždy zbaviť vyrážok? Iste, kto by nechcel. Prinášame zoznam desiatich pravidiel, ktoré je pre to potrebné dodržiavať.

1) Udržujte pokožku čistú! 
Make-up môže spoľahlivo zakryť pupáčiky, ale tiež uväzní voľné radikály vo vašej pleti. Umyte si tvár ráno aj večer a aj po návšteve posilňovne, kedy vaša pokožka potom uvoľňuje škodlivé látky.
 
2) Pupienky nevytláčajte! 
Vieme, nie je to tak ľahké, ale skúste odolať. Predídete tak vniku zápalov, jaziev a oveľa viac akné. Ak ste skutočne v pokušení, skúste svoje ruky zamestnávať inou činnosťou.
 
3) Ak pupienky aj tak vytláčate, 
prichádza čas na dezinfekciu s 2,5% benzoylperoxidu.
 
4) Používajte výrobky proti akné
Najlepšie také, ktoré sú overené klinickými štúdiami. Tiež dbajte, aby obsahovali napr. benzoyl-peroxid alebo glykolovú či salicylovú kyselinu. Avšak pozor, výrobky tohto druhu sa väčšinou začnú prejavovať až po 4 týždňoch.
 
5) Skúste retinoidy! 
Retinoidy nepôsobia len proti vráskam, ale podporujú odstraňovanie škvŕn, tvorbu kolagénu a predchádzajú akné. Namiesto svojho nočného krému používajte odporúčané množstvo produktu s retinoidmi na celú tvár. Pomôžete tým aj rýchlejšiemu obnovovaniu kožných buniek.
 
6) Zakročte včas! 
Včasná liečba pupienka môže znížiť jeho životnosť o jeden až dva dni. Je potrebné zabrániť akné ešte pred jeho objavením. Ošetrujte pokožku náchylnú k tvorbe vyrážok, aj napriek tomu, že tam ešte žiadne nie sú!
 
7) Neprehánějte! 
Pri používaní príliš veľkého množstva produktov proti akné dosiahnete nadmerného vysušenia pokožky a v niektorých prípadoch aj chemických popálenín. Nanášajte len množstvo odporúčané na obale, nie viac. Starostlivosť dokončite nanesením hydratačného krému bez obsahu oleja.
 
8) Doprajte si odpočinok! 
To sa ľahko povie, áno. Ale stresové hormóny zvyšujú produkciu oleja, ktorý upcháva póry. Takže sa snažte uvoľniť, ak cítite že to práve potrebujete.
 
9) Chráňte svou kožu! 
Aknóznaj pokožka je viac náchylná na poškodenie slnkom, takže je nutné používať prípravky s ochranným faktorom 30 a viac. Vyberajte si z produktov, ktoré nebudú upchávať vaše póry.
 
10) Nechajte zmiznúť aj jazvičky! 
Aj keď už je pupienok preč, neznamená to, že úplne zmizol. Použite prípravky na odstránenie jazvičiek, prípadne tmavých škvrniek.

S článkom súvisia tieto produkty:

Monoderma A15
Predstavujeme najúčinnejšiu formu vitamínu A. Pomáha pri regenerácii kožných buniek a stimuluje syntézu
20 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Pohľad, ktorým si muža omotáte okolo prsta. Ako na to?
Omladenie pleti7.2.2014

Pohľad, ktorým si muža omotáte okolo prsta. Ako na to?

Ako sa hovorí, oči sú bránou do duše. A oslnivý pohľad do duše nám prinesú krásne dlhé riasy, také, aké dnes vídame v hollywoodskych filmoch a na prehliadkových mólach. Bohužiaľ mnoho z nás sa zabúda o svoje riasy starať, pretože sú len malou časťou tváre. Preto sa čoraz častejšie stretávame s prípadmi, kedy riasy začnú samy od seba nadmerne vypadávať.

Vrásky, ako ich odstrániť?
Omladenie pleti6.2.2014

Vrásky, ako ich odstrániť?

Vrásky sú jedny z najviditeľnejších prejavov starnutia pleti a preto sú medzi ženami veľmi obávanými chybami na kráse. Vráskam sa žiadna z nás nevyhne, ale môžeme im vzdorovať a keď už sa objavia, účinne proti nim bojovať.

4 tipy, ako ochrániť pleť pred účinkami slnečných lúčov
Omladenie pleti5.2.2014

4 tipy, ako ochrániť pleť pred účinkami slnečných lúčov

Každoročne odpočítavame posledné zimné dni a netrpezlivo očakávame prvé jarné slnečné lúče. Slnko nás nabíja energiou a ku svojmu životu ho potrebujeme. Avšak ako všetko, aj slnko má svoje dobré aj zlé stránky a účinky na ľudské zdravie. Pleť by sme mali pred škodlivými účinkami slnečných lúčov chrániť.

Čo robiť s vráskami okolo očí
Omladenie pleti5.2.2014

Čo robiť s vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí vznikajú hlavne mimicky, nie sú teda znakom staroby, ale skôr znakom toho, ako veľmi sa usmievate a mračíte. Niekomu pripadajú vrásky okolo očí roztomilé, ale niekto ich naopak nenávidí a chce sa ich zbaviť. To nie je úplne jednoduchá záležitosť, podobne ako zbavenie sa akýchkoľvek iných vrások.

Akné, ach nie!
Omladenie pleti5.2.2014

Akné, ach nie!

Akné je boľavý a traumatizujúci zážitok, ktorý nás opakovane sprevádza od pubertálnych rokov pokojne až do štyridsiatich. Toto chronické kožné ochorenie môže prekvapiť nielen na tvári, ale aj na chrbte, hrudníku, šiju či iných častiach tela a má "skvelú" vlastnosť, objaví sa presne vo chvíli, keď to najmenej čakáte a potrebujete.