Ako sa zbaviť vrások: Opticky zmiznú vďaka dekoratívnej kozmetike

Ako sa zbaviť vrások: Opticky zmiznú vďaka dekoratívnej kozmetike

Aj dekoratívna kozmetika totiž môže byť efektívnym spôsobom, ako zamaskovať známky starnutia vrátane vrások a stareckých škvŕn. Rovnako tak môže spomaliť stratu vlhkosti pleti a mnoho z prípravkov dokonca obsahuje SPF faktor. A navyše vás skrášli, čo viac si priať?

 

Na tvári minimalizujte vrásky stredne krycím make-upom

  • Podkladovú bázu aplikujte ešte pred nanesením make-upu. Ak máte na pleti červené plochy alebo má vaša pleť odtieň do žlta, pomôcť môžu tónované bázy, ktoré možno použiť ako podklad pod make-up, ale aj samostatne.
  • S make-upom opatrne! Keď ho nanesiete príliš veľkú vrstvu, zleje sa do línií vrások a ešte viac na nich upozorní. Na veľké oblasti pleti teda aplikujte len stredne krycí make-up s matným alebo polomatným vzhľadom. Pleťové púdre odrážajú svetlo, a tým pádom minimalizujú viditeľnosť vrások. Avšak aj u púdru by ste si mali dať pozor a na pleť ho neaplikovať príliš veľké množstvo, pretože by mohlo dôjsť k tomu istému, čo s make-upom, teda že by sa nahromadil vo vráskach a ešte viac ich zviditeľnil. Ak sa radíte k majiteľkám suchej pleti, púdru sa vyhnite, pleť by nadmerne vysušil.
 
Vyskúšajte CC krém, ktorý má jemnejší zloženie ako make-up, a navyše pleť vyživuje a chráni!
 
Dermaheal CC – odtieň Tan Beige Dermaheal CC – odtieň Tan Beige Zredukujte všetky nedostatky pokožky s týmto multifunkčným krémom určeným pre kompletnú korekciu. Dermaheal CC krém hydratuje, rozjasňuje, upokojuje a zároveň chráni pred slniečkom. A všetko to vie výborne! Odtieň Natural Beige (prirodzene béžová) je vhodný pre svetlejšie typy pokožky. 23 €
 
  • Keď už sme pri make-upu, spomenúť musíme tiež farebný korektor. Ten sa nanáša ešte pred make-upom a dokáže skvele skryť nedokonalosti pleti: zelený zakryje červené škvrny, žltý zasa modrinky a tmavé kruhy pod očami, fialový neutralizuje tóny do žlta, biely perleťový si poradí s vráskami.
  • Tiež červeň na líca môže pomôcť zakryť pavučinku rozšírených kapilár na nose či lícach. Vhodné sú púdrové lícenky, ktoré sa ľahko a rovnomerne rozprestrú na vrstvu make-upu.
 

Svetlé očné tiene opticky uberú roky

  • Čo sa týka očných tieňov, je lepšie používať skôr púdrové, než krémové (ktoré sa môžu na očnom viečku vo vráskach zliať). Voľte svetlejšie odtiene, ktoré aplikujte na horné záhyby viečok a nad dúhovku. Potom sa oči nebudú javiť zapadnuté, naopak. O niečo tmavšie tiene rovnakej farby môžete naniesť na spodné viečko a vykresliť ho do kútika.
  • Nemusíte sa vyhýbať ani rúžu, je však potrebné pred jeho nanesením aplikovať na pery make-up alebo priamo podklad pre rúž, aby sa nevpil do jemných vrások okolo úst. Štetec s tuhými štetinkami vám pre vykreslenie kontúr pier bude vyhovovať viac ako tvrdá kontúrovacia ceruzka. Okrem kontúry pier vyfarbite štetčekom aj plochu pier. Pre mladistvý vzhľad odporúčajú maskéri skôr krémové rúže s ľahkým leskom než matné.
Pre podporu rastu rias vyskúšajte Renokin Lash Lash sérum pre výživu a rast rias!
 
Pelo Baum Lash Lash Pelo Baum Lash Lash Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov a prírodných extraktov. Stačí naniesť raz, alebo dvakrát denne a sledovať, ako riasy rastú. 49 €
Staršie články:
Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť!
Omladenie pleti18.7.2016

Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť!

Hlavne vitamín C a vitamín E sú v lete najdôležitejšie pre zdravú pleť, podporujú totiž jej prirodzenú ochranu pred škodlivým vplyvom ultrafialového žiarenia.

Toto by ste mali vedieť, ako svojej pleti doprajete chemický peeling
Omladenie pleti29.6.2016

Toto by ste mali vedieť, ako svojej pleti doprajete chemický peeling

Chemický peeling, ktorý sa radí medzi ošetrenie zvaná resurface, vás zbaví vrások aj ďalších problémov s pleťou. Než sa na neho však vypravíte, zoznámte sa s tým, čo vás čaká!

5 vecí, čo vaša pleť potrebuje v letnom období: Detox, ochrana pred slnkom aj depilácia
Omladenie pleti28.6.2016

5 vecí, čo vaša pleť potrebuje v letnom období: Detox, ochrana pred slnkom aj depilácia

V období letných horúčav, dostáva pleť naozaj zabrať. Mali by ste sa jej preto aj teraz obzvlášť venovať. Na čo by ste sa teda mali zamerať?

Používate retinol? A robíte tieto 4 chyby?
Omladenie pleti15.6.2016

Používate retinol? A robíte tieto 4 chyby?

V anti-aging produktoch je retinol často účinnou zložkou číslo jedna. Pôsobí proti jemným linkám a vráskam, podporuje produkciu kolagénu, funguje proti hyperpigmentácií, drobným jazvičkám a dokonca aj proti akné. Je skrátka takmer magický!

Ako odstraniť starecké pigmentové škvrny? Je to jednoduché
Omladenie pleti6.6.2016

Ako odstraniť starecké pigmentové škvrny? Je to jednoduché

Farebné nerovnosti pleti, melazma či starecké škvrny, to je téma, ktorá je na jaro veľmi aktuálna vzhľadom na zvyšujúcu sa intenzitu slnečného žiarenia. Tiež vás tmavé škvrny na pleti trápia? Vieme, ako sa ich zbaviť!