Ako odstraniť starecké pigmentové škvrny? Je to jednoduché

Ako odstraniť starecké pigmentové škvrny? Je to jednoduché

Farebné nerovnosti pleti, melazma či starecké škvrny, to je téma, ktorá je na jaro veľmi aktuálna vzhľadom na zvyšujúcu sa intenzitu slnečného žiarenia. Tiež vás tmavé škvrny na pleti trápia? Vieme, ako sa ich zbaviť!

Samozrejme ideálne je zamedziť tomu, aby sa pigmentové škvrny na tvári a iných miestach na tele vôbec objavili. Lenže, buďme úprimní na prevenciu, nie je vždy čas. Našťastie máme po ruke skvelé látky a produkty, ktoré dokážu nadmernú pigmentáciu eliminovať. Možností, ako pokožku zosvetliť je viac, ale my sme sa rozhodli vypichnúť účinky kyseliny kojovej, retinolu(vitamín A) a kyseliny salicylovej
 

Najskôr milovaný, dnes odmietaný

Vo svete sa hydrochinón využíva k beleniu nežiadúcich stareckých škvŕn na tvári už roky, ale v Českej ani Slovenskej republike však k tomuto účelu nie je povolený. Stále sa totiž špekuluje o jeho zdravotnej bezpečnosti. Pre mnoho typov pleti je totiž táto látka silno dráždivá, a naviac nie je stále úplne jasné akou formou chemické belenie hydrochinónom prebieha. 
 
Jedno je však jasné, dlhodobé používanie syntetického hydrochinónu zvyšuje riziko poškodenia pleti ultrafialovým žiarením, spôsobuje podráždenie kože, ochronózu (stmavenie a stuhnutie kože) a rieši sa i jeho súvislosť s onkologickými ochoreniami. Preto je lepšie používať k zosvetleniu pleti iné, bezpečnejšie látky.
 krásna pleť 

Japonská  ''aristokratka''

Napríklad kyselina kójová. V ázijských krajinách je svetlá koža znakom ušľachtilosti a je obecne považovaná za krásnu, práve preto Japonci kyselinu kojovú, ktorá sa derivuje z húb, tak milujú. Jej bezpečnosť a zároveň účinnosť proti tmavým škvrnám na pleti si môžte ''pleklepnúť '' aj vy. 
 
Sérum White Balance Brightening Serum, ktoré obsahuje kyselinu kojovú, bojuje proti všem mechanizmom, ktoré spôsobujú negatívne zafarbenie pleti. Redukuje tmavé škvrny, škvrny spôsobené ultrafialovým žiarením, starecké škvrny, nevyvážený farebný odstien a elasticitu pleti, pehy a melazmu. 
 

Odhalte svoje lepšie ja

Retinol sa často využíva proti viditelným symptómom starnutia pleti, hlavne vrásky a jemné linky. Zvládne toho, ale omnoho viacej! Napríklad redukovať  nadmernú pigmentáciu. Je totiž skvelým prostriedkom, ktorý dokáže urýchliť výmenu starých buniek za nové. 
 
Tým pádom zabráni výraznejšiemu rozvoju hyperpigmentácie, aj keď je už možné na pleti pozorovať jej prvé známky, napr. v podobe pigmentových škvŕn na tvári. Vyskúšajte nočné sérum Retinol 3TR, ktoré okrem retinolu obsahuje aj vitamín E, ktorý ešte viacej podporuje redukciu tmavých škvŕn na pleti. Bonusom bude vyhladenie vrások, hydratácia a rozjasnenie pleti.
 
Pokiaľ sa snažíte ''vybieliť''tmavé škvrny na pleti, pamätajte si, že je absolútna nutnosť  používať denne prípravky s adekvátnym SPF faktorom. Inak sa hyperpigmentácia nemilosrdne vráti, akokoľvek ste v jej odstranení bola úspešná.
 
RETINOL 3TR RETINOL 3TR Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku počas noci dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento prípravok vyhral Silver Aesthetic Award (strieborné miesto) za najlepšie predávaný maloobchodný produkt vo Veľkej Británii. 40 €
 

Slúpte sa

Aby ste sa zbavila nepekných tmavých škŕn, využite okrem kysliny kojovej i ďalšie kyseliny, a to salicylové. Táto alfa-hydroxykyselina podporí exfoliáciu pleti (teda jej lúpanie) a uľahčí prienik aktívnych látok hlboko do kože.
 
Koktejl niekoľko hydroxykyselín obsahuje peeling na odstránenie pigmentových škvŕn WhitePeel, ktorého aktívne zložky pôsobia primo v pigmentových bunkách (melanocytoch) a znižujú produkciu kožného farbiva pigmentu, a zároveň eliminujú už existujúce tmavé škvrny na koži. 
 
Staršie články:
Topicky aplikovaný vitamín A prestupuje hlboko do kože. Čo dokáže?
Omladenie pleti25.5.2016

Topicky aplikovaný vitamín A prestupuje hlboko do kože. Čo dokáže?

Vitamín A je jednou z mála látok, ktorá má dostatočne malú molekulárnu štruktúru na to, aby prešla vrchnými vrstvami pleti. Práve preto sa jedná o jeden z najúčinnejších vitamínov, ktorý je možné aplikovať priamo na pleť.

7 najčastejších kozmetických hlúpostí, s ktorými sa stretnete v časopisoch
Omladenie pleti20.5.2016

7 najčastejších kozmetických hlúpostí, s ktorými sa stretnete v časopisoch

Z rôznych magazínov, online blogov či videí na YouTube sa na nás hrnie kopa rôznych tvrdení. Nanešťastie je mnoho z nich dosť neodborných. Poďme sa pozrieť na najčastejšie chyby, mýty a nepresnosti, s ktorými sa v médiách môžeme stretnúť, a prebrať si aj to, čo skutočne funguje.

Vďaka kyseline hyalurónovej bude vaša pleť hydratovaná, bez vrások a bez pigmentových škvŕn
Omladenie pleti29.3.2016

Vďaka kyseline hyalurónovej bude vaša pleť hydratovaná, bez vrások a bez pigmentových škvŕn

Vplyv kyseliny hyalurónovej na pleť je takmer zázračný. A to nielen v podobe výplní, ale aj pri topickej aplikácii.

3 jarné tipy pre vašu krásu
Omladenie pleti7.3.2016

3 jarné tipy pre vašu krásu

Jaro sa nezadržatelne blíži a my sme pre vás vybrali to najlepšie z nášho e-shopu, čim by ste sa v jarných mesiacoch mohli rozmaznávať!

Slnko má obrovský podiel na starnutí pleti. Môže dokonca aj za vrásky na čele a v okolí očí
Omladenie pleti29.2.2016

Slnko má obrovský podiel na starnutí pleti. Môže dokonca aj za vrásky na čele a v okolí očí

Rovnako ako celý organizmus aj pleť starne. Okrem zvyšujúceho sa veku starnutie pleti výrazne ovplyvňuje ešte jeden faktor a to slnečné žiarenie. Aký má starnutie pleti priebeh a prečo má na ňho slnko tak veľký vplyv, to sa dozviete v článku.